363_20230105_184317.jpg

PREVIEW: Muže čeká výlet do Pardubic

Vánoční florbalová pauza je již za námi a naše muže čeká tento čtvrtek první zápas v roce 2023. Od 19 hodin se postaví proti domácím Sokolům na půdě SH Dašická Pardubice. Pojďme se podívat na zápasové preview.

Bleci měli našlápnuto na parádní závěr roku 2022, jejich náladu však pokazila pražská Sparta, která je 19. prosince z hřiště vyprovodila po výsledku 7:4. Zároveň tak Černým Andělům přerušili šňůru výher, jež se tak zastavila na čísle 5. I tak ale zisk 16 bodů z 21 možných je po 7 kláních hezká bilance. Doufejme, že kluci i v novém kalendářním roce navážou tam, kde před duelem se Spartou přestali.

Týmovou produktivitu vede na začátku roku 2023 s 26 kanadskými body za 11 branek a 15 asistencí Jakub Boček. Hráč s 71 na zádech je i nejlepším nahrávačem pražského celku, svým spoluhráčům připravil už 15 gólů. Pozici kanonýra s 19 přesnými zásahy zastává Jakub Renčín. Mezi třemi tyčemi je jasnou jedničkou Daniel Körber, jenž naskočil do 14 zápasů, ve kterých si vychytal úspěšnost zákroků přes 74 procent a průměr 6 inkasovaných branek na zápas. V pozici dvojky pravděpodobně bude Daniel Pfeifer, který však doposud odchytal jediný zápas. Obvyklá dvojka, Ondřej Matiášek nadále laboruje se zraněním ramene.

Angels se po prohře se Spartou usídlili s 23 body na 7. příčce se sedmibodovou ztrátou na šestý Florbal Chodov.

Pokud bychom se podívali na druhou stranu, tak Sokoli z Pardubic se nacházejí na 13. místě s 10 body na kontě. Horší jsou už pouze Karlovy Vary, které mají o 5 bodů méně.

Pardubice se v dosavadním průběhu sezóny spíše trápí, jelikož zvládli vyhrát pouze 3 z 16 odehraných klání. Jedno z vítězství získali právě proti BLACK ANGELS, když 9. října porazili pražský celek 12:8. Naposledy měli Sokoli blízko k výhře v utkání se Spartou, které nakonec skončilo 2:1 pro pražské S.

V rámci individuálních statistik se nejlépe daří Adamu Šmídovi, který v 16 zápasech zapsal 25 bodů za 13 gólů a 12 asistencí. Nejlepším střelcem je s 16 trefami Lukáš Kučera. Pozici top asistenta drží s 13 nahrávkami Ivo Teichman. Pardubické brankoviště patří jedenadvacetiletému Martinu Halešovi, jenž si z 11 duelů odnesl 76,6% úspěšnost zákroků a průměr 6,3 obdržených gólů na zápas. Jeho mladší kolega Matěj Denemark nastoupil do 6 duelů, v rámci kterých kryl přes 68% střel soupeřů a míček lovil ze své sítě průměrně 8,6krát za zápas.

Bleci mají Sokolům co vracet, tak uvidíme, zda hráči Angels tentokrát Pardubicím vrátí to, co od nich v minulém utkání obdrželi. 

Zápas se odehraje ve čtvrtek od 19 hodin v SH Dašická Pardubice. Utkání můžete sledovat prostřednictvím přenosu na videoplatformě TVCOM. Držte klukům palce.

DYCKY BLACK!