557_20240121_172738.jpg

PREVIEW: Muži vyrazí do Karlových Varů

Již zítra čeká mužské áčko výlet do Karlových Varů, kde se od 17 hodin postaví místním Hurikánům na půdě HMS Karlovy Vary. Pojďme si společně projít předzápasový pohled.

I přesto, že Bleci v posledním zápase s Tatranem nakonec padli 7:13, tak předvedená hra a především počet vstřelených branek hovořil o jasném zlepšení. Černí Andělé by tak rádi navázali na předchozí derby a podobný výkon s lepším koncem by rádi předvedli právě v Karlových Varech. Zároveň to bude souboj o 11. příčku, na které se momentálně s 14 body nachází karlovarští Hurikáni, Bleci jsou hned pod nimi se stejným počtem bodů, tudíž dnešní souboj bude nesmírně důležitý pro oba dva celky.

Bodování pražského celku nadále vede Jakub Renčín, jenž v 17 utkáních zapsal do statistik 8 gólů a 12 asistencí, což ho činí nejlepším nahrávačem v kádru Angels. Pozici kanonýra zaujímají dva borci - Jakub Hromada a Matouš Burian, kteří shodně vsítili 11 branek. Uvidíme, zda se v duelu s Hurikány některý z nich na této pozici neosamostatní.

Mezi třemi tyčemi je stále jedničkou Ondřej Matiášek, jenž také ve Varech nastoupí jako brankář číslo jedna. Dvaatřicetiletý gólman naskočil do 14 utkání, ze kterých si odnesl úspěšnost zásahů přes 72 procent a průměr 7,55 inkasovaných branek na zápas. Brankářem číslo dva je nyní Marek Netopilík. Ten ve čtyřech duelech kryl 75 % střel soupeřů a inkasoval v průměru 7,31 branek na zápas. Kvůli Netopilíkově zdravotní indispozici bude Matiáškovi krýt záda Daniel Pfeifer, který nastoupil v předešlém utkání proti Tatranu.

Jak již bylo řečeno výše, tak FB Hurrican Karlovy Vary se nachází na 11. pozici v tabulce Livesport Superligy. Naposledy zvládli utkání s druhým nejmladším celkem Superligy, BUTCHISEM. Pražský celek nakonec přetlačili 4:3 po samostatných nájezdech, které rozhodl Michal Strachota, druhý muž týmové produktivity. Tu vede s 34 body kapitán karlovarského celku Michal Klápa. Se 17 vstřelenými góly a stejným počtem asistencí tak kraluje všem individuálním statistikám týmu.

V brance je číslem jedna jedenatřicetiletý Daniel Varádi. Tento zkušený gólman zasáhl do 12 duelů, v rámci kterých kryl 75,28 procent střel soupeřů a průměrně inkasoval 7,5 gólů na zápas. Dvojkou v karlovarském brankovišti je nadějný Adam Draslar. Osmnáctiletý talent je ve Varech na hostování z Tatranu a zatím se ve Varech velmi slušně ukázal. Doposud stihl 8 zápasů, po kterých mu ve statistice svítí 76,98 % úspěšnost zákroků a průměr 7,25 obdržených gólů na zápas.

Utkání bude díky okolnostem v tabulce velmi napínavé a divácky atraktivní. Zápas se odehraje již zítra 21. ledna od 17:00 v HMS Karlovy Vary. K dispozici bude komentovaný přenos na videoplatformě ČF. Držte Blekům palce!