Související zápas

Black Angels
BLACK ANGELSČ. Lípa
ne 11. 2. 2024 16:00 @ Městská SH Louny, Livesport Superliga, 23. kolo
566_20240208_175419.jpg

PREVIEW: Muži vyzvou Lípu v Lounech

Mužské áčko v neděli vyzve Českou Lípu, která v minulém zápase dokázala porazit úřadujícího mistra, střešovický Tatran. Pojďme si společně projít zápasové preview.

BLACK ANGELS čeká po delší pauze další důležitý zápas. Bleci by rádi navázali na bodovou šňůru, kterou načali výhrou nad Hurikány z Varů, které 21. ledna vyprovodili ze hřiště výsledkem 9:4. Následně je o týden později čekalo štěrboholské derby s BUTCHISEM, které jasně ovládli 11:3. Ze zápasu odcházeli 2 hráči BA, jenž si připsali 4 body - Jakub Hromada (3+1) a Vilém Doležal (2+2). Doufejme tak, že delší zápasová pauza nepřetrhla Angels formu a na Českou Lípu nastoupí ve stejném režimu jako odehráli předchozí zápasy.

Pražští BA se nyní nachází na 11. pozici s počtem 20 bodů. Na desáté SKV ztrácí 5 a na devátou Lípu 8 bodů. Pro Bleky to tak budou velice důležité body, které jim můžou dopomoci k účasti v předkole vyřazovací části Livesport Superligy. 

Nejproduktivnějším Andělem je v současné době Matouš Burian, jemuž ve statistice svítí 24 kanadských bodů za 15 gólů a 9 asistencí v 21 utkáních. Branková bilance mu tak přiřkla místo nejlepšího střelce týmu. Na záda mu však s 14 přesnými zásahy dýchá Jakub Hromada, kterému pomohl již zmíněný vstřelený hattrick do sítě BUTCHISU. Tabulce asistencí vévodí se 14 nahrávkami Jakub Renčín.

Svatyni Bleků hájí trojlístek Ondřej Matiášek, Marek Netopilík a Daniel Pfeifer. Marek Netopilík v současné době laboruje se zraněním a na postu dvojky tak zaskakuje právě Daniel Pfeifer. Dvaatřicetiletý Matiášek naskočil do 16 klání, ze kterých si odnesl úspěšnost zákroků 73,27 procent a průměr 6,92 inkasovaných branek. Jeho mladší kolega Pfeifer doposud zasáhl do 2 duelů, v rámci kterých kryl 68,89 % střel soupeřů a průměrně obdržel 12 branek na zápas.

Pokud bychom se přesunuli na stranu České Lípy, tak i jim se v posledních zápasech v celku dařilo, jelikož zvládli vyhrát hned ve 2 ze 3 posledních utkání. Především z posledního zápasu si odnesli velmi cenné body, jelikož si připsali skalp úřadujícího mistra ligy a Poháru mistrů, Tatranu Střešovice. Tuto cennou výhru jim v čase 44:18 vystřelil Tomáš Pšenička, jenž upravil na 8:6. Na to Tatran dokázal reagovat pouze jednou, když 6 minut před koncem snížil na konečných 7:8 Matěj Havlas. 

Bleci si budou muset hlídat i Radka Krajcigra, jenž dokázal vsítit hattrick, paradoxně do sítě Daniela Körbera, který ještě donedávna oblékal dres Angels. Tyto překvapivé body Lípu odpoutaly od desátého SKV a momentálně tak drží devátou příčku s 28 body a na osmou Ostravu jim chybí pouze bod, tudíž budou chtít urvat i cenný skalp právě proti BLACK ANGELS.

Týmovou produktivitu vede již výše zmíněný Radek Krajcigr, u jehož jména svítí 32 kanadských bodů za 21 branek a 11 asistencí. Třicetiletý útočník je zároveň i nejlepší střelcem českolipského celku. Statistice asistencí vévodí další zkušený a nejvyšší soutěží protřelý, šestatřicetiletý Radim Křenek. Mezi třemi tyčemi je jasnou jedničkou Jan Dvořák. Sedmadvacetiletý gólman odchytal 18 zápasů s úspěšností zákroků 74,36 procent a průměrem 6,58 branek na zápas. Pozici dvojky nyní zastává devatenáctiletý Daniel Jukl, jenž stihl 3 duely, ze kterých odcházel s úspěšností zásahů 68,18 % a průměrem 7 inkasovaných gólů na zápas.

Uvidíme, jak se BLACK ANGELS na tento zápas připraví, jelikož víme, že Česká Lípa je velmi bojovný tým, který soupeři nedá nic zadarmo a jak dokázali proti střešovickému Tatranu, tak i překvapit o dost silnějšího soupeře. Pro BA může být výhoda "domácího" prostředí, jelikož v Lounech je vždy dopředu ženou naprosto skvělí fanoušci. Můžeme se tak těšit na velmi bojovné a napínavé utkání, které můžou a budou rozhodovat maličkosti. Nenechte si zápas ujít a přijďte Bleky podpořit do MSH Louny tuto neděli 11. února od 16 hodin. Pokud však nebudete moci dorazit, k dispozici bude jako vždy komentovaný přenos na videoplatformě ČF. Držte nám palce!

DYCKY BLACK!