487_20230926_135016.jpg

PREVIEW: Mužské áčko zpět v Lounech

Mužský elitní tým na druhý zápas v sezóně 2023/24 zavítá do již velice dobře známé Městské sportovní haly v Lounech. Zde se v sobotu od 18 hodin střetnou s ostravským FBC. Pojďme se podívat na preview tohoto výjezdního utkání.

Bleci v úvodních dvou kolech Livesport Superligy nezapsali na svůj účet jediný bod, a to když 10. září nejprve prohráli s Pardubicemi 3:5, následně 16. září padli 1:6 s hráči 1. SC Tempish Vítkovice. Tyto výsledky už muži hodili za hlavu a proti Ostravě se budou snažit dosavadní trend změnit.

Týmová produktivita po dvou kolech prozatím lídra nemá, jeden kanadský bod zapsala hned osmička hráčů - Burian, Obuškevič, Renčín, Sirotek, Doležal, Fryš, Hromada a nově zvolený kapitán Daniel Ludvík. V brance se prostřídala dvojice Daniel Körber a Ondřej Matiášek.

Proti Pardubicím naskočil osmadvacetiletý Körber, jenž celkově čelil 20 pokusům z holí Sokolů, z čehož jich hned 15 zlikvidoval. Naneštěstí inkasoval pětkrát, což mu vyneslo statistiku úspěšnosti zákroků 75 procent a průměr 5,0 inkasovaných branek na zápas. 

Jeho starší kolega Matiášek kryl branku v utkání s Vítkovicemi. Ani on se příliš nenudil, zasahovat musel ve 24 případech, ze kterých mu 5 prošlo za jeho záda. 32letý gólman si tak ze zápasu s Vítkovicemi odnesl úspěšnost zásahů 79,2% a průměr 5,4 obdržených gólů. 

Pokud bychom se blíže podívali na ostravské FBC, tak těm se začátek sezóny 2023/24 prozatím celkem daří. V úvodním klání narazili ostravští hráči na Hurikány z Karlových Varů. S loňským nováčkem svedli vcelku vyrovnaný souboj, skóre se nakonec naklonilo na jejich stranu. V čase 51:09 vstřelil Karlovým Varům rozhodující gól na 5:3 Lukáš Herblich. Za Hurikány již pouze v 58. minutě zkorigoval stav utkání na 4:5 Jiří Lebeda.

Druhý souboj, jenž svedli s současným nováčkem soutěže BUTCHISEM, byl rovněž velice vyrovnaný. Třináct vteřin před koncem základní hrací doby pečetil stav utkání na 6:4 pro Ostravu Marek Bräuer. Ostravské FBC tak získalo druhé 3 body a jsou na tom stejně jako Mladá Boleslav, Vítkovice a Chodov. 

Co se soupisky týče, tak zde se v létě několik změn událo. Z kádru odešel brankář Jan Klinka, útočníci Pavel Barabáš, Ladislav Gál a Šimon Soukup. Klinka s Barabášem opustili nejvyšší úroveň a v nové sezóně nastupují za FBK Sršni v Národní lize. Ladislav Gál se po dvou letech vrátil do Otrokovic.

Naopak mezi příchody můžeme zařadit Lukáše Kučeru, jenž přišel z kádru pardubických Sokolů. Další trojice hráčů přišli do týmu FBC na hostování - brankář Jakub Strakoš z Kopřivnice, obránce Filip Turoň z Třince a útočník David Friedel z FBK Sršni. Další, kteří se letos probojovali na soupisku ostravského A-týmu jsou junioři Richard Pum a Martin Sedláček.

Kanadské bodování celku vedou se 4 body Marek Bräuer a Lukáš Pobořil, kteří shodně zapsali bilanci 2+2. Mezi třemi tyčemi se zatím představila stálá jednička týmu Jan Binder. Třiatřicetiletý matador zasáhl do 2 zápasů, ze kterých si odnesl 82,6% úspěšnost zákroků a průměr 4 inkasovaných branek na zápas. Jeho mladší kolega Strakoš zatím na svou šanci čeká.

Vzájemná bilance obou celků z minulé sezóny zní 2:1 pro BLACK ANGELS. Nejprve se týmy potkaly 23. listopadu loňského roku v osmifinále Poháru, kdy Bleci zvítězili poměrně jasně 10:6. Následně na výhru navázali 1. prosince, kdy díky parádnímu výkonu Körbera a rozhodujícímu nájezdu Renčína, se mohli radovat z výhry 4:3 po nájezdech. Porážku si BA připsali při poslední konfrontaci, v únoru ostravskému FBC podlehli 3:9.

Utkání bude jistě velice napínavé a divácky atraktivní, tudíž stojí za to dorazit na zápas osobně a rozšířit parádní atmosféru v Městské sportovní hale v Lounech. Pokud však na utkání nebudete moct tuto sobotu dorazit, k dispozici bude komentovaný přenos na videoplatformě ČF. Pojďme Bleky podpořit na cestě za prvními body v sezóně. Zápas se odehraje tuto sobotu 23. září od 18 hodin v MSH Louny. Držte klukům palce!

DYCKY BLACK!