328_20221023_181217.jpg

PREVIEW: Nedělní souboj s Bohemians

Již zítra večer čeká mužské áčko další říjnový zápas. Tentokrát nastoupí na půdě UNYP Arény proti dalšímu pražskému celku, FbŠ Bohemians. Pro oba celky se jedná o první setkání v sezóně 2022/23, uvidíme zda bude tak gólově bohaté jako vzájemné zápasy těchto týmů bývají.

Klokanům se úvod nového ročníku velmi vydařil, doposud dotáhli do vítězného konce 5 z 6 odehraných utkání. Naposledy zdolali úřadujícího mistra z Mladé Boleslavi poměrem 10:6. Tento tříbodový zisk je posunul na 15 bodů a přiřkl jim čtvrtou příčku v tabulce Livesport Superligy.

FbŠ Bohemians za sebou mají vcelku zajímavé léto, v rámci kterého do svého kádru přivedli posily, které by jejich výkony v již rozehrané sezóně měly pozvednout. Konkrétně můžeme zmínit například Samuela Virgu, Šimona Hronka, Michal Strnad nebo Jaroslav Petrák. Tím nejvýraznějším příchodem je určitě návrat reprezentanta Martina Kisugiteho, jenž se do Čech vrátil po zahraničním angažmá, které zakončil ve švýcarském týmu Floorball Köniz.

Kádru nadále z lavičky šéfuje Michal Jedlička, jemuž asistuje Jozef Grega. Na soupisce družstva najdeme spíše mladší ročníky, ty jsou však šikovně doplněny o hráče zkušenější. Mezi mladé plejery můžeme zařadit již zmíněného kapitána, Filipa Formana, Jakuba Buršíka, Jana Dobisíka, Matúše Gajdoše, Šimona Hronka, Ondřeje Kawuloka, Jana Maliče, Karla Petráka, Sebastiana Roda, Patrika Rozkovce, Michala Strnada, Patrika Šebka, Dominika Šimáněho nebo již zmíněného Slováka Samuela Virgu. O předávání zkušeností těmto mladým talentům se bude snažit Pavel Čihák, Martin Kisugite, Jan Řehoř či Vojtěch Zezulka. Uvidíme tedy, zda tato sestava dokáže přemoci hráče Angels.

Pokud bychom se přesunuli na stranu Bleků, tak těm by se už výhra za plný počet bodů opravdu hodila. V rámci posledních 4 zápasů si připsali 3 porážky a 1 prohru v prodloužení, ve kterých inkasovali dohromady 38 branek a vsítili pouze 18 gólů. Individuální statistiky i nadále vede Jakub Hromada. Nejlepším kanonýrem zůstává s 8 přesnými zásahy Jakub Renčín. Nejlepší čísla z maskovaných si drží Ondřej Matiášek.

Uvidíme, zda BA rozšíří svůj počet bodů, který momentálně zůstává na čísle 7, což Bleky posunula již na 10. pozici, na osmou Ostravu ztrácí 2 příčky a pouhý bod, takže by body z tohoto klání Angels velice pomohly. Přijďte kluky podpořit na cestě za vítězstvím již tuto neděli od 18 hodin do pražské UNYP Arény. Pokud nemůžete dorazit osobně, díky videopřenosu na videoplatformě TVCOM můžete fandit na dálku. Držte klukům palce!

DYCKY BLACK!