354_20221210_124125.jpg

PREVIEW: Odveta s Chodovem

Již dnes večer čeká mužské áčko druhý zápas v této sezóně s celkem z pražského Chodova. První duel sehrály týmy 16. září, kdy se po těsném výsledku 5:4 radovali hráči Angels. Pojďme se podívat na preview zápasu.

Bleci se otřepali ze špatných výkonů a v současné době drží šňůru 4 ligových výher. Naposledy 5. prosince přetlačili v prodloužení Sokol Královské Vinohrady a po výsledném skóre 8:7 si odnesli o bod více. O bonusovém zisku rozhodl parádní trefou Vladimír Bačinský.

I přesto, že se BA na lize dařilo, ve čtvrtfinále Poháru nestačili na silnější Spartu, která je deklasovala poměrem 5:1. Doufejme, že se Černí Andělé z této porážky rychle oklepali a že navážou tam, kde pátého prosince přestali. Pokud bychom se zpětně ohlédli za zářijovým střetnutím, tak můžeme s jistotou říct, že i dnešní souboj bude plný napínavého florbalu a určitě půjde o velmi vyrovnanou bitvu.

Na straně Chodova svítí ve statistice stejná vítězná vlna, posledním poraženým byli Sokoli Pardubice, kteří pražskému celku podlehli vysoko 2:10. Momentálně se s 24 body ze 13 utkání nachází na 5. příčce v rámci tabulky Livesport Superligy. Vysoké skóre se odráží i v kanadském bodování samotných hráčů. Vedoucím statistiky bodů je na chodovské straně s 32 kanadskými body za 20 přesných zásahů a 12 nahrávek Marek Vávra. Tento chodovský veterán zároveň zaujímá i příčku nejlepšího střelce celku. Prozatím nejvíce gólů připravil Tom Ondrušek, jenž nahrál celkem na 17 branek.

Mezi třemi tyčemi je jedničkou mladý brankář Karel Hodík. Devatenáctiletý talent doposud nastoupil do 12 klání, ze kterých si odnesl procentuální úspěšnost zákroků těsně pod číslem 80 a průměrně inkasoval 4,5 gólu na zápas. Jeho starší kolega Ondřej Lupoměch zasáhl do zápasů dvou, v rámci nichž si do statistik zapsal úspěšnost zásahů 80 % a průměr obdržených branek stlačil na 3 na zápas.

Pokud bychom se podívali na stranu Bleků, tak ti se po stejném počtu odehraných duelů nalézají se 17 body na příčce sedmé. Z individuálního hlediska se nejlépe vede Kubovi Bočkovi, jenž si ve 12 zápasech vystřílel 17 kanadských bodů za 7 tref a 10 nahrávek. I nadále drží pozici nejlepšího asistenta v kádru BA. Vedoucím kanonýrem je s 11 brankami jeho jmenovec Renčín. 

V bráně stále vládne Daniel Körber, který doposud zapsal úspěšnost zákroků necelých 74 procent a průměrně obdržel 6,33 branky na zápas, to vše stihl v 11 odchytaných zápasech. Jeho starší kolega Matiášek nastoupil do 3 duelů, ve kterých kryl přes 80 procent střel soupeřů a průměrně lovil míček ze své sítě šestkrát.

Jak jsem již zmínil výše, můžeme se těšit na pořádnou podívanou, kterou rozhodně stojí za to vidět. Zápas se odehraje již dnes večer od 19:30 na půdě UNYP Arény na Podvinném mlýně. Přijďte Bleky podpořit na cestě za dalšími body. Pokud však nemůžete dorazit osobně, duel bude k dispozici díky přenosu na videoplatformě TVCOM, o jehož komentář se postará Daniel Čáp a Marek Ludvík. Držte klukům palce!

DYCKY BLACK!