505_20231021_153336.jpg

PREVIEW: Odveta s Tatranem

Bleci se po středečním neúspěchu v Poháru ČF, kdy odcházeli poraženi po výsledku 8:12, pokusí o reparát proti úřadujícímu mistrovi z pražských Střešovic. Pojďme se společně podívat na to, co se dá od nedělního duelu v Řepích očekávat.

Hráči Angels se v pohárovém klání nezalekli a dalo by se říci, že s Tatranem dlouho drželi krok. Mistr loňského ročníku si však pohlídal především závěrečnou část utkání, kterou ovládl jasným poměrem 4:1. Úvod zápasu se přeci jen lépe povedl domácím hráčům, za které se prosadil Kún, Vavroušek, Hanák a Havlas. Za BA zvládli odpovědět pouze Teodor Beriac a Matouš Burian.

Prostřední dvacetiminutovka nabídla hned 9 branek. Nejprve se dvakrát radovali Bleci po zásluze Buriana, jenž dalšími 2 góly zkompletoval hattrick. Domácím Střešovicím vrátil vzápětí vedení Matěj Havlas, který se následně radoval i o 3 minuty později a stal se tak druhým hráčem zápasu, jenž si připsal hattrick.

Tento brankový stav se však BLACK ANGELS příliš nelíbil a tak spustili kanonádu. Tři slepené góly je po 2 přesných zásazích Hromady a jednoho gólu z hole Radka Hanáka, poslaly do vedení 7:6. Bohužel Bleci nedokázali udržet vedení a Filip Eliáš s Tomášem Hanákem opět zvrátili stav utkání na stranu domácích.

V závěrečné třetině to byl již střešovický brankostroj, jenž se Bleci marně snažili zastavit. Díky dalším 2 gólům Vavrouška, jenž si také připsal hattrick, a dalších projektilech od Čelakovského a Sádla nasázeli střešovičtí do hostující sítě 12 branek. Za BA korigoval jen kosmeticky Matyáš Metoděj Krahulec a Bleci se tak s Pohárem rozloučili prohrou 8:12.

Na předvedeném výkonu však budou BLACK ANGELS jistě stavět, jelikož nasázet Tatranu 8 branek není nic snadného, tudíž budou chtít svěřenci trenéra Janečka své středeční představení minimálně zopakovat, tentokrát ale se šťastným koncem. K dalším 3 bodům by Blekům měl pomoci i nejvytěžovanější hráč BA, Matouš Burian, jenž ve středu zvládl do střešovické branky nasázet hattrick, ke kterému navrch přidal ještě jednu asistenci a hřiště tak opouštěl se 4 body a zaslouženým oceněním pro hráče zápasu.

Ligovou statistiku BA vede po 7 odehraných kláních Jakub Renčín, jenž doposud zapsal 11 kanadských bodů za 5 branek a 6 asistencí, což ho činí nejlepším kanonýrem i nahrávačem v týmu. Gólově se mu rovná i Jakub Hromada, u kterého rovněž svítí 5 přesných zásahů. Svatyni Černých Andělů hájí dvojice Daniel Körber a Ondřej Matiášek, kteří shodně zasáhli do 4 utkání, ze kterých si odnesli velmi podobná čísla.

Na straně soupeře vévodí individuální statistice Matěj Havlas, který se s 12 k body za 8 gólů a 4 asistence nachází na 13. místě v bodování Livesport Superligy. Osm přesných zásahů je zároveň nejvíce ve střešovické kabině, v asistencích ho s 7 gólovými nahrávkami předčí bývalý hráč BLACK ANGELS, Tomáš Hanák. Prostor brankoviště patří jasné týmové jedničce Tomáši Jurcovi, jenž si po převzetí žezla od Lukáše Kříže vede více než obstojně.

Pokud bychom se ještě krátce ohlédli za vzájemnou bilancí obou celků z minulé sezóny, tak ta vychází jasně 2:0 pro Tatran Střešovice, který nejprve 17. listopadu porazil Bleky 9:4 a následně 26. ledna letošního roku vyprovodil hráče Angels 12:4. I přes tyto výsledky umí BLACK ANGELS hrát tyto těžké zápasy, tudíž se jistě máme na co těšit.

Zopakuje Matouš Burian své čtyřbodové představení, jehož třešničkou na dortu byl vstřelený hattrick? Dostane se Jakub Renčín po tomto zápase do TOP 20 kanadského bodování Livesport Superligy?

To se dozvíte již zítra v 17 hodin v Sportovním centru Řepy. Přijďte Bleky podpořit osobně na halu a pomozte jim na cestě za dalšími cennými body do tabulky. Pokud však na utkání dorazit nemůžete, nenechte si ujít komentovaný přenos vysílaný prostřednictvím videoplatformy ceskyflorbal.tv.

Držte klukům palce.

DYCKY BLACK!