399_20230302_233209.jpg

PREVIEW: Osmifinále proti Liberci

Mužský A-tým v posledním zápase prohrál po boji s Mladou Boleslaví 6:9, a nyní se už pilně připravuje na osmifinále s celkem z Liberce. Pojďme se podívat na preview této série.

BLACK ANGELS zakončili základní část sezóny 2022/23 na 8. místě s 36 body na kontě. Do osmifinálových bojů na tým pod taktovkou Tomáše Janečka zbyl FBC Liberec, se kterým se v letošní sezóně Bleci střetli ve 2 případech. Nejprve 7. října loňského roku podlehli Liberci 5:9, osmého ledna dali na tuto porážku zapomenout stejným skóre, tentokrát však pro Bleky příznivým. V prvním střetnutí se i přes porážku předvedl solidním výkonem Jakub Hromada, jenž zapsal bilanci 3+1. Lednovou výhru řídil především Jakub Boček, jenž provětral Mückovu síť hned v 5 případech. Ve stejném zápase se blýskl i Jakub Renčín, který odcházel s 4 kanadskými body za 1 branku a 3 asistence. Dají všichni tři Jakubové vzpomenout na individuální výkony proti libereckému celku?

Mezi třemi tyčemi bude pravděpodobně sérii začínat Daniel Körber, jenž v sezóně naskočil do většiny zápasů, díky čemuž se stal druhým nejvytíženějším gólmanem Livesport Superligy. Pokud bychom se podívali na statistiky Körbera z loňského play off, tak po 4 odchytaných kláních odcházel s průměrem 7,3 obdržených branek na zápas a celkem jich inkasoval 13. Jeho starší kolega Matiášek tehdy naskočil do 5 duelů, v rámci kterých celkem obdržel 22 gólů, což ve výsledku dalo průměr 5,3 gólů na zápas. Dvaatřicetiletý Matiášek dlouhou dobu laboroval se zraněním ramene, které ho vyřadilo na většinu zápasů v základní části. Posledních pár zápasů je již zpět s týmem a stihl ještě před vyřazovací částí naskočit do 2 klání.

Pokud bychom se podívali na stranu Liberce, tak ten jde do nadstavbové části sezóny z celkového devátého místa s počtem 28 bodů. Závěrečný souboj v základní části se jim příliš nepovedl, minulou neděli padli vysoko 2:7 s pražskou Spartou. Týmovou produktivitu ovládl devatenáctiletý talent Šimon Stránský, jenž v 26 zápasech nasbíral 65 kanadských bodů za 32 přesných zásahů a 33 asistencí. Zároveň tak drží pozici kanonýra i nahrávače libereckého celku. 

Brankoviště Liberce jasně patří jedničce Danielu Mückovi, který naskočil do 24 utkání, což ho učinilo nejvytěžovanějším brankářem základní části Livesport Superligy. Z těchto zápasů si do osobních statistik zapsal 74,6 % úspěšnost zákroků a průměr 7 inkasovaných branek na zápas. Bude tak jistě klíčovou postavou pro případný liberecký úspěch. 

Úvodní zápas série se odehraje tuto sobotu 4. března od 18 hodin v TJ Sokol Vinohrady. V pořadí druhý zápas je na programu v neděli od 13 hodin v SH Dukla Liberec. Případný třetí rozhodující zápas by se odehrál v úterý 7. března v Městské sportovní hale Louny. Přijďte Bleky v neděli podpořit na cestě za postupem do čtvrtfinále play off. Pokud však nebudete moct v sobotu dorazit osobně, k dispozici bude přenos na videoplatformě TVCOM. Nedělní utkání budete moct také sledovat prostřednictvím přenosu na videoplatformě TVCOM.

KOHO V SÉRII SLEDOVAT:

Matouš Burian                    vs.                    Šimon Stránský

          25....................počet zápasů....................26

          29............................góly............................32

          13.......................asistence........................33

          42..........................body.............................65