482_20230914_172428.jpg

PREVIEW: Otvírák sezóny se Sokoly

Mužské áčko čeká v neděli úvodní zápas, ve kterém se střetnou s pardubickými Sokoly. Zároveň to bude premiéra v nové hale ve Štěrboholech. Pojďme se společně podívat na preview tohoto duelu.

Elitní mužský tým BLACK ANGELS bohužel skončil v Poháru ČF v neděli, kdy nebyl schopen zareagovat na otočku stavu utkání od libereckých hráčů.

Porážku v Poháru však musí Bleci hodit za hlavu a soustředit se na úvodní kolo Livesport Superligy, ve kterém vyzvou Sokoly z Pardubic. S těmi v minulé sezóně sehráli 2 utkání. První duel se odehrál na začátku října loňského roku, kdy Sokoli ovládli prostřední třetinu 6:1, která nakonec rozhodla o konečném stavu 12:8 pro Pardubice.

Podruhé na sebe tyto celky narazily 5. ledna. Tentokrát to byli Bleci, kdo držel otěže tohoto utkání. Konečné skóre 9:2 dokládá jasnou výhru pro BA.

Vzájemné zápasy těchto týmů však bývají velice vyrovnané a především divácky atraktivní, tuto neděli můžeme očekávat, že tomu nebude jinak.

V rámci Poháru se v dresu BLACK ANGELS představilo několik letních posil. Pojďme se podívat, jak se jim v novém týmu prozatím dařilo.

Dvaadvacetiletý Teodor Beriac si svůj debut připsal v utkání s českobudějovickými Štíry, ve kterém se blýskl vstřeleným hattrickem. Další posilou se stal Kristián Kozák, jenž v předešlé sezóně působil v dresu pražské Sparty, se kterou se BA dohodli na hostování. Pětadvacetiletý útočník se představil prozatím v jediném zápase s Libercem, ve kterém vyšel bodově naprázdno. Pro Bleky je však tento slovenský útočník vítanou posilou.

Poslední, kdo do nové sezóny rozšířil řady BLACK ANGELS, je Matyáš Sirotek. Devatenáctiletý útočník přestoupil do BLACK ANGELS z celku českobudějovických Štírů. Ve svém mateřském klubu bude i nadále nastupovat v rámci střídavých startů. Uvidíme, zda Matyáš zvládne navázat na další bývalé Štíry - Tomáše a Radka Hanákovy, kteří v dresu BA společně excelovali.

Pokud bychom se podívali na soupisku Pardubic, tak příliš velkými změnami neprošla. Pár posil však do kádru Sokolů přeci jen zavítalo. Na hostování z pražských Bohemians přišel devětadvacetiletý obránce Marek Ďopan. Další, kdo bude v letošní sezóně hostovat v Pardubicích, je dvaadvacetiletý hráč Sparty Ondřej Hurt. Třetím hostujícím hráčem se stal Milan Bína, jenž v sezóně 2023/24 nebude hrát v dresu SKV, nýbrž bude létat v trikotu se Sokolem na hrudi.

Tito tři nebyli jediní, koho vedení během léta přivedlo. Ze Spartaku Pelhřimov dorazil dvacetiletý Marek Viterna a devatenáctiletý Petr Zajíček. Celkově tak pár posil Sokoli přivedli, kostra týmu však i nadále zůstává stejná jako v předešlé sezóně.

Utkání se odehraje tuto neděli 10.9. od 18 hodin na půdě BB Arény v pražských Štěrboholech. Zároveň to bude domácí premiéra pro Bleky v nové hale. Přijďte kluky podpořit na cestě za prvními body v sezóně 2023/24. Pokud však nemůžete dorazit osobně, k dispozici bude komentovaný přenos na videoplatformě Českého florbalu. Držte klukům palce!

DYCKY BLACK!