323_20221017_134557.jpg

PREVIEW: Pondělní pražské derby

Mužský A-tým v pondělí 17. října ve 20 hodin čeká dohrávka 4. kola proti pražské Spartě. Přeložené klání se odehraje na půdě Sportovní haly ve Kbelích. Pojďme se společně podívat na předzápasový pohled.

Sparta má za sebou 6 duelů, ve kterých si připsali 3 výhry a 3 porážky. Naposledy Sparťané zvítězili v sobotu nad Panthers Otrokovicemi poměrem 8:5. Doposud byla nejvíce vidět posila z letošního léta a bývalý hráč Boleslavi Jiří Curney. Zkušený matador se 40 na dresu si v 6 zápasech zapsal 14 kanadských bodů za 11 branek a 3 asistence. Curney je zároveň nejlepším kanonýrem celého týmu. Pozici top asistenta zastává Mikuláš Krbec, jenž pro své spoluhráče připravil 10 gólů.

Sparťanskou svatyni v sezóně 2022/23 hájí dvojice Martin Beneš a mladý talent Viktor Hejna. Zkušený Beneš nastoupil do 4 klání, v rámci kterých si připsal úspěšnost zákroků 72,7% a průměrně obdrží 5,6 branek na zápas. Jeho sedmnáctiletý kolega odchytal prozatím 2 duely, ve kterých kryl 75,6% střel soupeřů a průměr inkasovaných gólů stlačil na 5 rovných.

Kádr pražských "S" se přes léto příliš nezměnil. Mezi třemi tyčemi budou nastupovat již zmínění Martin Beneš a Viktor Hejna. V poli se již určité změny udály. Mezi posily můžeme zařadit Michaela Petráňe a Matyáše Velce, jehož nakonec Sparta nezískala a Velc bude v sezóně 2022/23 v rámci Livesport Superligy oblékat dres Hurikánů z Karlových Varů. Největší přestupovou bombou byl však příchod Jiřího Curneyho, jenž po devíti letech v Mladé Boleslavi změnil své působiště.

Mezi odchody nalezneme jména Michala Zemana a Michaela Pažáka, kteří se rozhodli pro jiné angažmá. Na hostování odešli Kristián Kozák a Ondřej Hurt. Hráčskou kariéru se rozhodl ukončit již bývalý kapitán, Milan Garčar. Dlouholetá opora a lídr však u týmu i nadále zůstane v roli asistenta trenéra. Po odchodu Ondřeje Kašpárka se pozice hlavního trenéra ujal Marek Vojta, jehož druhým asistentem je Ladislav Hrma.

Několik dní zpátky Sparta ohlásila další přestup. I tentokrát se jednalo o velmi zajímavou posilu. Z švédského Pixba, přichází Švéd Charlie Jonsson. Jedná se tak o vůbec první posilu z SSL, která oblékne rudý dres pražské Sparty.

Pokud bychom se podívali do tabulky, tak Sparta se nachází na 7. pozici s 9 body. Vzájemná bilance z loňské sezóny vychází poměrem 3:0 pro Spartu. Dvě z těchto 3 utkání dopadla pouze o gól, tudíž i tentokrát můžeme očekávat vyrovnané utkání plné napínavého florbalu.

Pokud bychom se přesunuli na stranu Bleků, tak těm by se už nějaké body opravdu hodily. V rámci posledních 3 zápasů si připsali 3 porážky, ve kterých inkasovali dohromady 35 branek a vsítili pouze 16 gólů. Individuální statistiky i nadále vede Jakub Hromada. Nejlepším kanonýrem zůstává s 8 přesnými zásahy Jakub Renčín.. Nejlepší čísla z maskovaných si drží Ondřej Matiášek.

Uvidíme, zda BA rozšíří svůj počet bodů, který momentálně zůstává na čísle 6, což Blekům přiřazuje 11. pozici, na pražského rivala ztrácí 4 příčky a 3 body, takže by body z tohoto klání Angels velice pomohly. Přijďte kluky podpořit na cestě za vítězstvím již v pondělí od 20 hodin do domácí haly ve Kbelích. Pokud z nějakého důvodu nemůžete dorazit osobně, můžete na dálku fandit u videopřenosu TVCOM, o jehož komentář se postará dvojice Jakub Zalubil a Jakub Lubina.

DYCKY BLACK!