Související zápas

Black Angels
BLACK ANGELSVítkovice
2:8(1:2,1:2,0:4)
so 2. 10. 2021 18:00 @ SH Kbely, Livesport Superliga, 6. kolo
201_20220218_192702.jpg

PREVIEW: Poslední zápas základní části

BLACK ANGELS čeká již tuto neděli závěrečný duel základní části. V 26. kole změří Bleci svoje síly s týmem z Vítkovic. Před playoff je to velmi těžký soupeř, což může být pro BA velice dobré. Vyřazovací část je přeci jen trošku jiný sport, tudíž je pro Angels dobré, že již nyní to pro ně nebude lehké a pokud budou zamýšlet zisk bodů, budou muset celé utkání odehrát na sto procent.

Bleci by navíc mohli navázat na předešlé vítězství proti Pardubicím, což by na psychiku Černých Andělů mělo jistě skvělý dopad a chtěli by navázat na vítěznou šňůru i v play off. Zatím není jasné, kdo přesně bude protějškem ve vyřazovacích bojích, ale tím se BA zatím nemusí zabývat. Nyní je důležité odehrát dobré utkání ve Vítkovicích a řádně se fyzicky i psychicky připravit na to, co bude následovat.

Vítkovicím se v poslední době vcelku daří, v současné době mají na kontě 3 výhry za sebou. Celkem v těchto duelech nasázeli 17 branek a inkasovali pouze šestkrát. Tyto výsledky je posunuly na celkové 3. místo v rámci Livesport Superligy. Pozici lídra bodování drží s 47 body Adam Delong, jenž vsítil 32 branek a přidal 15 nahrávek. Mezi tři tyče se opět vrátil Lukáš Souček, který dlouhou dobu laboroval se zraněním, které ho drželo ze hry. O parádní záskok se postaral Denis Jasiok, jenž si během odchytaných utkáních počínal velmi dobře.

Oba dva odchytali shodně 12 utkání, avšak lepší čísla si právě zapsal zaskakující Jasiok. Úspěšnost zásahů mladého brankáře činí 82,3% a průměrně obdrží 3,35 gólu na zápas, což jsou momentálně nejlepší čísla mezi maskovanými muži, kteří zasáhli alespoň do 10 střetnutí. Jeho kolega Souček po 12 odchytaných kláních zapsal úspěšnost zákroků 76% a průměrně za jeho záda projde 4,25 branek za zápas. V play off ovšem do role startujícího gólmana zásadně promluví zkušenost, kterých má o něco více, než jeho mladší spoluhráč.

Černí Andělé se nacházejí na sedmé příčce s jednobodovým náskokem na ostravské FBC. Poslední zápasy byly pro BA kapku rozporuplné, co se týče výkonu. Naposledy si připsali výhru nad Sokoly z Pardubic 8:6. Je potřeba říci, že Angels ztratili vedení 4:2, které si během první části zápasu vybudovali. Přesně těmto potížím by se Bleci, před blížícím se play off, měli vyvarovat.

Nejvíce bodujícím Blekem je stále Jakub Boček, jenž doposud do statistik zapsal 52 kanadských bodů za 30 vstřelených branek a 22 asistencí, což ho řadí na celkové 4. místo. V tabulce střelců je na tom ještě o místečko lépe a na vedoucího Smutného ztrácí 2 přesné trefy. Situace v brankovišti je trochu složitá. Pravděpodobná jednička do vyřazovací části je Ondra Matiášek, avšak v posledním zápase dostal prostor jeho kolega Daniel Körber. Matiášek prozatím pochytal necelých 77% střel soupeřů a průměr inkasovaných branek drží na čísle 5,4. Brankář s devatenáctkou na zádech celkem zasáhl do 16 klání.

Jeho mladší kolega Körber má po 12 partiích úspěšnost zákroků přesně 68% a průměr inkasovaných branek stlačil pod 7 na zápas. Uvidíme tedy, který z maskovaných Andělů naskočí do utkání ve Vítkovicích a který z nich dostane jako první možnost ve vyřazovacích bojích.

Bude jistě zajímavé sledovat, jak se BA s takto těžkým soupeřem popasují. Opomenout nesmíme zápas, jenž se odehrál na konci základní části minulého ročníku. Tehdy si body odvezli Bleci po jasném výsledku 8:3. Zopakují toto představení BLACK ANGELS v neděli proti Vítkovicím?

Nezapomeňte naladit v neděli od 17 hodin přenos na videoplatformě TVCOM a podpořte Bleky na dálku. Držte Černým Andělům palce. DYCKY BLACK!