396_20230225_140258.jpg

PREVIEW: Poslední zápas základní části

Mužský A-tým čeká již tuto neděli poslední zápas základní části, jenž dost možná rozhodne o tom, zda Bleci postoupí do play off ze 7. nebo 8. příčky. Duely s Mladou Boleslaví bývají vždy napínavé, tudíž se máte na co těšit. Pojďme se podívat na preview.

BLACK ANGELS minulý víkend odehráli pražské derby s hráči SKV, se kterými nakonec padli 4:7. O tomto výsledku rozhodla především prostřední třetina, která skončila 4:1 ve prospěch hráčů ve žlutých dresech. Bleci tak budou chtít dát zapomenout nejen na tuto prohru, ale i na tu z 12. února, kdy na domácí půdě ve Kbelích podlehli ostravskému FBC 3:9.

Pokud bychom se blíže podívali na kanadské bodování hráčů Angels, tak s největší pravděpodobností bude nejproduktivnějším hráčem Jakub Boček. Útočník s číslem 71 nastřádal ve 24 zápasech 41 kanadských bodů za 22 přesných zásahů a 19 nahrávek. Nevévodí však pouze týmové produktivitě, ale i statistice asistencí, prozatím připravil svým spoluhráčům 19 gólů. Na paty mu však šlape nejlepší střelec pražského celku, Matouš Burian. Dvacetiletý rychlík doposud rozvlnil síť soupeřů ve 26 případech, ke kterým přidal 12 asistencí a ztrácí tak na Bočka jen 3 body.

V brankovišti dokončí ZČ na pozici jedničky Daniel Körber, jenž z 25 dosavadních klání naskočil rovnou do 22 z nich. Statisticky si nevedl vůbec špatně, zapsal úspěšnost zákroků přes 72,5 procenta a průměr inkasovaných branek stlačil na 6,5 za zápas. Jeho starší kolega Ondřej Matiášek dlouhou dobu laboroval se zraněním ramene. Nyní je však zpátky v plné síle a po návratu stihl odchytat 2 zápasy. Celkem v sezóně 2022/23 naskočil do 5 duelů, v rámci kterých kryl 77,3 % střel soupeřů a průměrně inkasoval 6,85 gólů za zápas.

Pokud si však vzpomínáte, tak to byl právě Ondřej Matiášek, který se před loňskou vyřazovací částí chopil otěže brankářské jedničky a svou formou si řekl o větší množství startů než jeho kolega Körber. Nic tudíž není dáno a je velmi pravděpodobné, že ve vyřazovací části uvidíme v akci oba maskované muže Bleků.

Mladá Boleslav měla nakročeno k 6 výhrám v řadě, jejich snahu nakonec překazili 1. SC Tempish Vítkovice, jejichž hráči porazili mladoboleslavské 9:5. Pokud by bývala Boleslav zvítězila, posunula by se na druhou příčku právě před již zmíněné Vítkovice. Před závěrečným utkáním základní části tak na 2. pozici v tabulce ztrácí pouhé 2 body a stále tak mají naději si před nadstavbovou částí svou pozici vylepšit. 

Z individuálního hlediska se nejvíce daří Milanu Tomašíkovi, jenž ve 24 kláních zvládl nasbírat 52 kanadských bodů za 19 branek a 33 asistencí. Zároveň je i nejlepším nahrávačem Bolky, svým spoluhráčům připravil již 33 branek. Kanonýrem boleslavského celku je s 30 přesnými trefami Jan Natov. 

V brankovišti kraluje matador Lukáš Bauer. Jedenatřicetiletý veterán naskočil do 17 utkání, ze kterých si odnesl úspěšnost zákroků necelých 79 procent a průměr obdržených branek stlačil pod 5 na zápas. Post brankáře číslo dva zastává mladý talent Tomáš Týc. Osmnáctiletý juniorský reprezentant se po přestupu z Tatranu Střešovice ujal pozice dvojky za Lukášem Bauerem. Připsal si tak debut v Livesport Superlize a celkem zapsal 6 startů. Ve všech šesti případech, kdy hráčům Mladé Boleslavi kryl záda Týc, zvítězili. Talentovaný gólman kryl 77,32 % střel a průměrně inkasoval 3,66 branek na zápas.

Utkání se odehraje již tuto neděli od 17 hodin v domácí SH Kbely. Zápas bude věnován organizaci Haima, která je dlouholetým partnerem Českého florbalu. Dobročinná organizace pomáhá vyléčeným dětem z onkologického onemocnění vracet se zpět do běžného života. Přispět budete moct vhozením zálohovaného kelímku, případně navázáním zlaté stuhy.

Zároveň bude v rámci posledního kola základní části Livesport Superligy vysíláno Studio florbal, které bude vysíláno před zápasem Chodova s Vítkovicemi. Experti ve studiu budou průběžně sledovat a informovat diváky o dění závěrečného kola a přinese i predikce do vyřazovací části. Vysílání odstartuje zítra v 16:45.

Zápas bude jistě velice zajímavý, tudíž nejen všem příznivcům BLACK ANGELS, ale i těm kteří mají rádi dobrý florbal, doporučujeme na utkání určitě dorazit. Pokud však na zápas z nějakého důvodu nebudete moct dorazit osobně, k dispozici bude komentovaný přenos na videoplatformě TVCOM. Držte klukům palce.

DYCKY BLACK!