488_20230927_224505.jpg

PREVIEW: Pražské derby s Bohemkou

Muži se na Den české státnosti představí od půl deváté na půdě SC Řepy, kde se postaví proti Klokanům z FbŠ Bohemians. Pojďme se podívat na preview tohoto svátečního pražského derby.

Bleci se v neděli v rámci výjezdního utkání střetli v Lounech s ostravským FBC. Zápas byl napínavý do poslední minuty, za stavu 4:4 muselo po 60 minutách základní hrací doby rozhodnout o vítězi prodloužení. V něm se naštěstí pro fanoušky BA prosadil v čase 62:38 nově zvolený kapitán Daniel Ludvík.

Pro Černé Anděly to znamenalo zisk prvních bodů v sezóně, který je tak posunul na prozatímní 11. příčku. Před nimi se v tabulce s celkovým počtem 3 bodů nachází hned 4 celky - Sokoli Pardubice, SKV, Tatran Střešovice a pražská Sparta.

Na výhru budou chtít hráči Angels jistě navázat i na hřišti v Řepích. Tentokrát jim soupeřem bude Fbš Bohemians, kteří se nacházejí na 5. pozici v tabulce Livesport Superligy. Z dosavadních 3 zápasů zvládli Klokani vydolovat 6 bodů. V úvodním kole porazili po nájezdech úřadujícího mistra ze Střešovic 4:3. Následně 20. září nasázeli Hurikánům z Karlových Varů celkem 14 branek a inkasovali pouze devětkrát.

Ve třetím kole svedli velice vyrovnaný souboj s letošním nováčkem Livesport Superligy, BUTCHISEM. Utkání rovněž došlo až do prodloužení, kdy paradoxně po trenérské výzvě rozhodl z nařízeného trestného střílení Jakub Černý a získal tak bod navíc pro svůj tým po výhře 7:6.

Individuální statistiky Bohemians vede s 10 kanadskými body za 8 vstřelených gólů a 2 asistence Jaroslav Petrák. Devatenáctiletý reprezentant zároveň vede kanadské bodování i statistiku přesných zásahů celé Livesport Superligy. 

Mezi třemi tyčemi se od letošní sezóny střídá dvojice Daniel Mück a Tomáš Hyršl. Devětadvacetiletý Hyršl načíná již svou devátou sezónu v dresu FbŠ Bohemians v nejvyšší tuzemské soutěži. Zatím stihl naskočit do jednoho utkání, ze kterého si odnesl úspěšnost zákroků přes 82 procent a průměr 4 inkasovaných branek na zápas. 

Jako letní posilu přivedlo vedení do brankoviště pětadvacetiletého Daniela Mücka, jenž do pražského kádru přestoupil z Liberce. Novému celku se nová posila vcelku osvědčila, Mück zatím odchytal 2 utkání, v rámci kterých kryl přes 79 % střel soupeřů a průměrně obdržel 4,8 branek na zápas.

Kádr Bohemians však přes léto přílišných změn nedostál, jedinou větší posilou do pole byl Matyáš Krebner, jenž předešlé angažmá v Mladé Boleslavi vyměnil za zelenobílý dres. Jako další přivedlo vedení klubu slovenského hráče Tomáše Kvasnicu, který se k aktivnímu florbalu vrátil po delší odmlce. Kostra týmu však zůstala z předchozího ročníku stejná, tudíž můžeme čekat podobně vyrovnané duely jako doposud.

Vzájemná bilance těchto pražských celků z minulé sezóny zní 2:0 pro Bohemians, avšak výsledky zápasů tomu příliš nenapovídají. První setkání proběhlo 23. října loňského roku, kdy o finálním skóre 9:8 pro Klokany rozhodl Jan Malič. Druhé střetnutí nabídlo 22. ledna podobný vývoj, který nakonec za stavu 9:9 musel vyvrcholit až v prodloužení. V tom se po 16 vteřinách hry prosadil Jakub Buršík a desátou brankou tak rozhodl o výhře Bohemians.

Oba duely však byly velice vyrovnané, což očekáváme i od svátečního zápasu. Přijďte Bleky podpořit za dalšími body do tabulky, které by je dle dosavadního vývoje posunuly tabulkou o několik příček výše. Utkání se odehraje ve čtvrtek 28. září ve Sportovním centru Řepy od 20:30. Pokud však nemůžete na zápas osobně dorazit, jeho vývoj můžete sledovat díky přenosu na videoplatformě ČF. Držte klukům palce.

DYCKY BLACK!