298_20220915_141018.jpg

PREVIEW: Pražské derby s Chodovem

Mužský elitní tým čeká již 2. kolo, tentokrát budou o body bojovat na půdě Chodova. V úvodním duelu sezóny 2022/23 prohráli Bleci s Mladou Boleslaví těsně 4:6. Uvidíme, zda si BA dojdou pro své první body na pražském Chodově.

Mužstvo z Prahy 11 prožilo zajímavé mimosezónní období. Z chodovského kádru odešly 2 stálice - Ondřej Plíhal a Michal Strnad. První jmenovaný přestoupil do SKV, ten druhý si v sezóně 22/23 vyzkouší hostování v klokanském dresu. Toto však nebyly jediné změny, které v hráčském kádru během léta proběhly. Výrazně pocítí i odchod talentovaného Petra Majera, jenž šel okusit zahraniční angažmá do finského Westend Indians.

Určité proměny se udály i mezi třemi tyčemi. Chodovští se budou muset obejít bez Vojtěcha Šimůnka a Karla Perglera. Šimůnek se rozhodl na nějaký čas svou florbalovou kariéru přerušit, Pergler se přesunul do Startu98, kde bude nastupovat v kategorii U23. Brankoviště bude v nové sezóně patřit především Karlovi Hodíkovi, jenž se o porci zápasů podělí s nově příchozím Lupoměchem, případně dvojici v případě zranění může zaskočit junior Josef Šedivý.

Tyto odchody bylo třeba nějakým způsobem kompenzovat, o což se vedení klubu celkem snažilo. Z zpřáteleného týmu Start98 přichází na hostování již zmíněný brankář Ondřej Lupoměch. Do pole přichází posily v podobě Jana Novotného, Marka Šmída a Matěj Netrefy. Posledním příchozím je slovenský mladík Šimon Šmajda. 

Hlavní trenér David Podhráský i nadále bude sázet na své odchovance, z juniorských řad si vytáhne Antonína Votavu, Lukáše Kafku a Marka Matouška. I přes určité omlazení kádru nebudou samozřejmě chybět zkušené opory - Tom Ondrušek, Tomáš Sýkora, Jiří Bauer, Michal Podhráský, Marek Vávra, Mikuláš Komárek a Ondřej Vošta. Mezi hráče z mladších ročníků můžeme zařadit i Šimona Doubka, Radima Slunečka, Davida Horkého, Daniela Maxu, Daniela Eremiáše a Jakuba Dufka. 

V rámci realizačního týmu žádné proměny neproběhly, lavičce bude nadále šéfovat David Podhráský, kterému bude pomáhat Adam Štegl.

Loňská vzájemná bilance zní 3-0 pro BLACK ANGELS. První střetnutí proběhlo v říjnu loňského roku, kdy po vyrovnaném skóre v základní hrací době, zvítězili BA v prodloužení 8:7. Další duel se odehrál přesně o měsíc později, kdy se oba celky střetly v Poháru ČF. I v tomto klání byli ti úspěšnější Černí Andělé, kteří i tentokrát vyhráli jen o jednu branku, zápas skončil 4:3. Závěrečné setkání v rámci sezóny 21/22 se sehrálo 9. ledna. I v novém roce byli lepší hráči Angels, kteří tentokrát nasázeli do chodovské sítě 11 branek a sami inkasovali šestkrát.

Blekům se proti Chodovu v loňském ročníku dařilo, uvidíme tedy, zda BA navážou, tam kde v lednu skončili a natáhnou svou vítěznou šňůru proti celku z Jižního Města.

Utkání začíná v pátek 16.9. od 19 hodin ve Sportovní hale Jižní Město. Zápas můžete sledovat na videoplatformě TVCOM, případně na textovém přenosu ČF.

DYCKY BLACK!