358_20221215_172102.jpg

PREVIEW: Předvánoční souboj s Hurikány

Elitní mužský tým čeká ve čtvrtek večer již druhé střetnutí s celkem z Karlových Varů. To první se odehrálo 18. září. Tehdy si BLACK ANGELS odvezli ze západu Čech všechny 3 body po jednoznačné výhře 10:2. Pojďme se podívat na zápasové preview.

BLACK ANGELS ke konci roku 2022 chytili parádní fazónu a na svém kontě již mají 5 výher v řadě. Tu poslední přidali 10. prosince, kdy po výsledku 7:6 těsně přetlačili pražského rivala z Chodova. Shodou okolností to nebyla jen pátá výhra v řadě v této sezóně, ale rovněž i páté vítězství proti Chodovu. V tomto utkání se blýskl především Jakub Renčín, jenž v duelu vstřelil hattrick. 

Za zmínku určitě stojí i výkon brankáře Daniela Körbera, který kryl 21 z celkových 27 střel, což mu vyneslo solidní úspěšnost zákroků 77%. Brankáři s 15 na zádech se v poslední době velmi daří a má tak nemalý podíl na získaných bodech.

Poslední vítězství za 3 body Bleky posunulo na 7. místo v tabulce Livesport Superligy a s 20 body na kontě mají tříbodový náskok před osmým Libercem. Individuálně se nejvíce daří Kubovi Bočkovi, jenž drží bilnaci 20 kanadských bodů za 8 branek a 12 asistencí. To jej činí lídrem jak bodování, tak zároveň nejlepším asistentem pražského celku. Vedoucím kanonýrem Angels je i nadále Jakub Renčín, jenž si díky vstřelenému hattricku v posledním klání polepšil na 14 přesných zásahů.

Brankoviště jasně patří sedmadvacetiletému Körberovi, který doposud zasáhl do 16 duelů, ze kterých si odnesl úspěšnost zásahů přes 76 procent a průměr inkasovaných gólů dokázal stlačit pod 6 na zápas. Dvojku mu v současné době dělá Daniel Pfeifer, jenž naskočil do 2 klání, v rámci kterých vykryl necelých 70% střel soupeřů a ze své sítě lovil míček průměrně pětkrát za zápas.

Pokud bychom se podívali na to, jak se vede celku ze západních Čech, tak zde to tak růžové není. Hurikání z Karlových Varů mají po 14 zápasech na svém kontě pouhých 5 bodů v tabulce, což je řadí na celkové poslední místo v rámci Livesport Superligy. Poslední zápasy Hurikánům příliš nevycházely, výjimkou bylo utkání z 11. prosince, kdy hráči Varů potrápili Vítkovice, avšak nakonec padli 7:9. Podobný výkon si budou jistě chtít přenést i do souboje s Bleky, tudíž můžeme očekávat napínavé střetnutí a zároveň budou chtít jistě napravit debakl, který od Bleků schytali v září.

Vedoucím kanadského bodování karlovarského kádru je momentálně Michal Strachota s 16 body za 9 branek a 7 asistencí. Nejlepším střelcem celku je  s 10 přesnými zásahy Daniel Nicklas. Pozici top asistenta prozatím s 8 nahrávkami zastává Matyáš Velc.

Karlovarský brankářský tandem i nadále tvoří duo Daniel Varádi a Jan Eckhardt. Podle rozdělení startů 9:8 jde o vyrovnanou dvojici. O něco lepší čísla si drží třicetiletý Varádi. Ten naskočil do 9 duelů, po kterých mu ve statistice svítí úspěšnost zákroků přes 73 procent a průměr obdržených gólů stlačil na hranici 7 na zápas. Jeho mladší kolega zasáhl do 8 klání, v rámci kterých kryl 69% střel soupeřů a průměrně z branky lovil lehce přes 8 gólů za zápas.

Utkání se odehraje již tento čtvrtek od 20 hodin na domácí půdě Sportovní haly ve Kbelích. Pro Bleky se bude jednat o poslední domácí zápas v letošním roce, proto doufáme, že kluky přijdete podpořit v co největším možném počtu. Pokud však nebudete moct na zápas dorazit, k dispozici bude i komentovaný přenos na videoplatformě TVCOM. Držte klukům palce.

DYCKY BLACK!