300_20220917_213728.jpg

PREVIEW: Premiéra ve Varech

Mužský A-tým se poprvé v rámci Livesport Superligy potká s Hurikány z Karlových Var. Tým ze západu Čech si již první zápasy v nejvyšší soutěži odbyl, v prvním zápase porazil Pardubice těsně 4:3, následně padl s Vítkovicemi 2:10.

Pro Vary se jedná o premiérovou sezónu v nejvyšší tuzemské soutěži poté, co v souboji o postup do Superligy porazili Bulldogs Brno. S BLACK ANGELS to však úplná premiéra nebude, tyto celky se již několikrát střetly. A právě na Bleky nemají na západě Čech příliš hezké vzpomínky, jelikož v sezóně 2018/19 je v semifinále 1. ligy vyřadili právě Černí Andělé, kteří následně postoupili přes FBŠ Hummel Hattrick Brno do nejvyšší české ligy.

Uvidíme, zda tato pár let stará křivda vyleze na povrch v prvním střetnutí po téměř 4 letech. Mezi hráče, kteří se na vyřazení Varů podíleli, byl i jejich odchovanec, současný brankář BA Daniel Körber. Pro něj se tak bude určitě jednat o velmi speciální zápas, uvidíme zda nastoupí proti mateřskému klubu již při první možnosti, či zda bude utkání sledovat pouze z lavičky.

Pojďme se každopádně podívat na karlovarský superligový kádr. Mezi třemi tyčemi se budou střídat Daniel Varádi a Václav Zavadil. Na hostování ze Sparty také přišel čtyřiadvacetiletý Eckhardt, aby mohl zaskočit, v případě, že se některému z brankářů něco stane. První dva jmenovaní se významně podíleli na postupu do Superligy, budeme napjatě sledovat, zda svými výkony podrží tým i v soutěži nejvyšší.

Co se týče hráčů v poli, tak až na pár výjimek, sázeli trenéři na mladé hráče, nalezneme zde i pár matadorů, od kterých se mladí mohou učit. Mezi zkušené lídry můžeme zařadit Daniela Kalaše, Daniela Nicklase, Michala Strachotu, Ondřeje Šimečka, Marka Zapletala nebo Michala Klápu, který v sezóně 2020/21 zapsal starty v dresu BLACK ANGELS. Mezi mladšími hráči sestavy budeme vídat Kryštofa Ernsta, Matěje Korbela, Matyáše Velce, Jiřího Šťovíčka či sparťanského Ondřeje Hurta, jenž v dresu Hurikánů může sbírat superligové zkušenosti. Stálicí v karlovarské kabině je duo bratří Václava a Jana Zavadilů.

Složení realizačního týmu dostalo během léta určitý obraz, který se ale těsně před sezónou ještě změnil. Jako hlavní trenér měl přijít bývalý trenér pražské Sparty, Ondřej Kašpárek., jenž se s vedením Varů dohodl na předčasbém ukončení spolupráce. Trenérské žezlo po něm převzal třicetiletý Marek Mandler, jenž doposud působil jako asistent trenéra u mužského áčka ve střešovickém Tatranu. Na pozici asistenta s sebou přivedl také Lukáše Langera, který rovněž působil jako trenér v mládežnické sféře Střešovic. Druhým asistentem Mandlera se stal čytřiadvacetiletý Jan Běloch. Je tedy zřejmé, že vedení Varů nakonec vsadilo nejen na mladé hráče, ale i trenéry, kteří spolu s mužstvem budou sbírat cenné zkušenosti. Celý tým tak může jedině překvapit.

Dokáží Vary vrátit Blekům porážku ze semifinále první ligy nebo opět zvítězí parta kolem gólmana Daniela Körbera? To se dozvíte již zítra v 18 hodin. Utkání se odehraje v HMS Karlovy Vary, vy ho však můžete sledovat díky přenosu na videoplatformě TVCOM. Držte Blekům palce.

DYCKY BLACK!