319_20221012_131035.jpg

PREVIEW: První domácí zápas

Již zítra nás čeká první domácí zápas v sezóně 2022/23. Do sportovní haly v pražských Kbelích v neděli dorazí Sokoli z Pardubic. Pro BA je to možnost reparátu po prohře 5:9 v Liberci. Uvidíme, zda se protentokrát Blekům zadaří a uhájí body před domácím publikem.

Pardubičtí Sokoli mají za sebou smolný úvod do nového ročníku. V 5 zápasech zapsali bilanci 1 výhry, 3 porážek a 1 prohry po samostatných nájezdech. Při 2 ze 3 porážek přitom padli pouze těsně o jednu branku. Prozatímní jediné vítězství ale hráči Pardubic proti Vítkovicím, které poslali domů po výsledku 5:4. V tomto klání byli především vidět Adam Šmíd (3+1) a Martin Zozulák (1+3), kteří shodně zapsali 4 kanadské body.

Pokud bychom se blíže podívali na individuální statistiky v rámci kádru Pardubic, tak i zde se o prvenství dělí již výše zmínění Adam Šmíd a Martin Zozulák, kteří mají oba na kontě 12 kanadských bodů. Mezi kanonýry zaujímá vedoucí pozici Šmíd se 7 přesnými zásahy.

Mezi třemi tyčemi měl být jasnou jedničkou Martin Haleš, kterému záda měl krýt mladší kolega Denemark. Zatím to dle zápasového vytížení ale znát není. Haleš zasáhl do 3 zápasů, ve kterých si připsal úspěšnost zákroků 82,2% a průměr inkasovaných branek stlačil pod 5 na zápas. Jeho devatenáctiletý spoluhráč pochytal ve 2 duelech 72,5% střel soupeřů a průměrně obdržel 8,26 branek. 

Na soupisce Sokolů mají hráči v poli průměrný věk 22,9 let. Tým se tedy jedná o velmi mladý. Mezi mladíky najdeme například Petra Černého, Vojtěcha Kalužu, Vojtěcha Kleina, Jiřího Kohoutka, Petra Křinku, Lukáše Kučeru, Matyáše Míka, Jana Nezvala, Přemka Pakostu, Lukáše Prixe, Vojtěcha Rusina, Matouše Sákru, Jana Savického, Lukáše Slabého, Adama Šmída, Marka Viternu nebo Davida Žáčka. Mezi zkušené opory můžeme zařadit Jakuba Buriana, Marka Ďopana, Iva Teichmana či dlouholetého matadora Martina Zozuláka.

Uvidíme, zda Sokoli, kteří se momentálně nachází na 12. příčce s 4 body na kontě, dokážou zopakovat představení, díky kterému okradli favorizované Vítkovice o všechny 3 body.

Hráči BLACK ANGELS se před prvním domácím utkáním nalézají s 6 body na 5. místě v tabulce Livesport Superligy. Doposud se Andělům vcelku dařilo, může je jen mrzet prohra s Libercem, kdy v pátek padli 5:9 a odjížděli do Prahy bez bodů. Ze čtyř zápasů zvládli 2 vyhrát - 5:4 s Chodovem a 10:2 v Karlových Varech.

Osobním statistikám kralují Jakubové Hromada a Renčín, kteří mají shodně 6 kanadských bodů. Nejlepším kanonýrem mužstva je Jakub Renčín, jenž se zatím trefil šestkrát ve 4 kláních. V brance se střídají Daniel Körber a Ondřej Matiášek. Brankáři s devatenáctkou se duel v Liberci bohužel příliš nepovedl a po 6 inkasovaných brankách ho jeho mladší kolega vystřídal.

Vzájemná bilance týmů z loňské sezóny zní 2:0 pro BLACK ANGELS. Naváží Bleci proti Pardubicím tam, kde 8. února po výsledku 8:6 přestali? To se dozvíte již zítra od 19 hodin ve Kbelích.

DYCKY BLACK!