371_20230115_140137.jpg

PREVIEW: První domácí zápas roku 2023

Již v neděli odpoledne čeká mužské áčko premiéra v letošním roce na domácí půdě ve Kbelích. Zde se od 16:30 utkají s hráči Vítkovic. Pojďme se podívat na preview zápasu.

BLACK ANGELS vykročili do nového roku správnou nohou a 5. ledna porazili Sokoly z Pardubic s přehledem 9:2. O 3 dny později v rámci výjezdního utkání v Českých Budějovicích slavili triumf nad Libercem, který z Budějovic odjížděl zpět na sever Čech bez zisku jediného bodu. 

Začátek utkání patřil Blekům, kteří po úvodních 20 minutách odcházeli s dvoubrankovým vedením po trefách Jakuba Bočka a Jakuba Renčína. V prostřední části se více prosazovali hráči Liberce, kteří díky 4 gólům do sítě BA srovnali skóre po 40 minutách na 4:4. Za Angels se v druhé periodě trefili Jakub Boček a Matouš Burian. Závěrečnou třetinu si hráči BLACK ANGELS již pohlídali a celkově rozvlnili síť za brankářem Mückem pětkrát. Postupně se prosadili Jakub Hromada, Jakub Boček, Jakub Boček, Martin Obuškevič a již pátým gólem uzavřel skóre utkání na 9:5 Jakub Boček.

Tento zápas pro Bleky znamenal posun na 29 bodů v tabulce, čímž se šestému Chodovu přiblížili na rozdíl 4 bodů. Rozhodně tak můžeme říct, že se Blekům v novém roce 2023 prozatím daří, což potvrzuje i bilance 2 výher ze 2 odehraných klání a kladné skóre 18:7.

V kanadském bodování se toho příliš nezměnilo. Lídrem týmové produktivity v BA je i nadále Jakub Boček, jenž se díky 5 trefám proti Liberci posunul již na 32 kanadských bodů za 17 vstřelených branek a 15 asistencí. Pouhý bod na něj ztrácí jeho starší spoluhráč Jakub Renčín, který vévodí střelecké statistice s 20 přesnými zásahy. Pozadu však nezůstává ani Matouš Burian, jenž má na svém kontě 26 bodů za 18 branek a 8 asistencí.

Mezi třemi tyčemi je jasným číslem jedna Daniel Körber, který doposud naskočil do 16 klání, ze kterých si odnesl úspěšnost zákroků přes 74 procent a průměr inkasovaných branek stlačil pod 6 na zápas. Těšit se fanoušci mohou také na návrat Ondřeje Matiáška, jenž by měl v zítřejším klání krýt záda Körberovi. Matiášek před zraněním naskočil do 3 duelů, v rámci kterých kryl přes 80% střel soupeřů a míček lovil ze své branky průměrně šestkrát za zápas. 

Pokud bychom se přesunuli na stranu Vítkovic, tak ti se momentálně nachází na druhé příčce v tabulce Livesport Superligy s 42 body na kontě. Pro hráče Vítkovic bude toto utkání velmi důležité, jelikož jim v tabulce na záda dýchá celek z Mladé Boleslavi, jenž ztrácí pouhý bod a má navíc zápas k dobru. Vítkovice mají však v současnosti velmi slušnou formu. Z posledních 3 zápasů vždy odcházeli vítězně a celkově soupeřům nastříleli 33 branek a sami inkasovali pouze osmkrát.

V rámci individuálních statistik je nejvíce vidět dvojice Marek Matejčík a Adam Delong. První jmenovaný vede kanadské bodování celku s 41 body za 19 branek a 22 asistencí, což ho řadí na první místo i mezi asistenty. Šestadvacetiletý Delong zapsal 38 bodů za 20 přesných zásahů a 18 nahrávek. Pozice nejlepšího kanonýra vítkovického kádru patří Martinu Gattnarovi, jenž se střelecky prosadil ve 24 případech.

V brankovišti se střídá brankářský tandem Lukáš Souček - Denis Jasiok. Pozici jedničky zastává zkušenější Souček, jenž nastoupil do 12 zápasů, ve kterých kryl přes 72 procent střel soupeřů a průměrně obdržel přes 4 góly na zápas. Jeho mladší kolega Jasiok naskočil do 7 klání, v rámci kterých si připsal úspěšnost zásahů necelých 70 procent a průměrně inkasoval čtyřikrát v zápase.

Uvidíme, zda Bleci zvládnou navázat na předešlé výkony ze začátku ledna, kdy si připsali 2 vítězství. Utkání s Vítkovicemi jistě nebude snadné, proto budeme rádi, když kluky přijdete podpořit na cestě za dalšími body. Zápas se odehraje tuto neděli 15. ledna od 16:30 na půdě Sportovní haly ve Kbelích. Pokud však nemůžete z nějakých důvodů dorazit na utkání osobně, k dispozici bude komentovaný přenos na videoplatformě TVCOM. Držte klukům palce.

DYCKY BLACK!