Související zápas

Black Angels
BLACK ANGELSVítkovice
ne 3. 12. 2023 14:00 @ SH Štěrboholy, Livesport Superliga, 14. kolo
534_20231202_210921.jpg

PREVIEW: Repríza čtvrtfinále play off

Již tuto neděli Bleci ve Štěrboholech přivítají 1. SC Tempish Vítkovice. BLACK ANGELS bodovali ve 4 utkáních v řadě, navázat na tuto šňůru se pokusí právě proti Vítkovicím. Pojďme se společně podívat na předzápasový pohled.

Vítkovický tým se v současné době nachází na 2. místě tabulky Livesport Superligy s celkovým počtem 32 bodů. Na vedoucí Tatran Střešovice ztrácí pouhý bod se zápasem k dobru, tudíž budou mít o motivací postaráno. Z posledních 3 zápasů brali vítkovičtí body ve 2 případech. Sedmnáctého listopadu deklasovali Liberec vysoko 14:5. Ze souboje s Libercem odcházelo hned 5 tříbodových hráčů - Palčinský (3+0), Šmíd (2+1), Hájek (2+1), Gattnar (2+1) a Matejčík (0+3).

Dvacátého pak podlehli Tatranu 1:8, kdy se mezi střelce zapsal pouze Šimon Hatala. Následně 26. listopadu porazili 9:6 Hurikány z Varů. Na výhře měl obrovský podíl především Adam Zubek, jenž v utkání vsítil hattrick.

Lídrem kanadského bodování je momentálně Martin Gattnar, jemuž v osobních statistikách svítí 20 kanadských bodů za 12 branek a 8 asistencí. Mladší z bratrů Gattnarových je zároveň nejlepším střelcem vítkovického kádru. Statistiku nahrávek vede s 13 zápisy kapitán týmu, Marek Matejčík.

V brankovišti se střídá již zaběhlá dvojice Lukáš Souček a Denis Jasiok. Třiatřicetiletý Souček má po 7 zápasech úspěšnost zákroků přes 76,5 % a průměr obdržených branek stlačil pod 4 na zápas. Jeho mladší kolega Jasiok kryl v 6 utkáních 76,42 procent střel soupeřů a průměrně inkasoval 4,77 golů.

BLACK ANGELS po zisku 2 bodů z derby s Chodovem drží s 14 body 10. příčku v tabulce Livesport Superligy. Na devátou Českou Lípu jim schází 2 body, což znamená, že i v táboře Tomáše Janečka bude o motivaci postaráno a můžeme se tak těšit na velmi atraktivní zápas.

Bleci již bodovali čtyřikrát v řadě, naposledy 26. listopadu, kdy nakonec v napínavém derby s Chodovem zvítězili 6:5 v prodloužení. Na této výhře se 4 body podílel Jakub Hromada (3+1). Hromada však nebyl sám, kdo Blekům dopomohl ke 2 bodům do tabulky. Spolehlivými zákroky držel svůj tým Marek Netopilík, pro něhož to byl "obnovený" debut v dresu BA. Vítězství pak v prodloužení vystřelil v čase 62:56 Jakub Renčín.

O týden dříve sehráli další pražské derby, tentokrát se Spartou. Výsledek zápasu byl stejný, avšak opačný a Bleci tak odcházeli ze zápasu s bodem. Devatenáctého listopadu poslal utkání do prodloužení Radek Hanák, jenž tak zajistil zisk alespoň bodu. Ve středu 15. listopadu Bleci těsně přetlačili Českou Lípu 4:3, kdy v čase 49:30 vsítil rozdílovou a zároveň vítěznou branku Marek Fryš.

Na čele týmové produktivity se stále drží Jakub Renčín. Útočník s 99 na zádech má po 12 zápasech na kontě 18 bodů za 7 gólů a 11 asistencí, což ho zároveň řadí i na první místo ve statistice nahrávek. Střelcům vévodí jeho jmenovec Hromada, jenž síť v brance rozvlnil celkem v 9 případech. Mezi tyčemi se střídá nově utvořená dvojice - Ondřej Matiášek a Marek Netopilík. 

Matiášek naskočil do 8 klání, ze kterých odcházel s úspěšností zákroků 78,79 % a průměrem 5,29 inkasovaných branek na zápas. Nově příchozí Netopilík odchytal poslední zápas proti Chodovu, ve kterém kryl 82,14 procent střel soupeřů a obdržel 5 branek. 

Tento střet nabízí velmi zajímavý vývoj, navíc BLACK ANGELS mají Vítkovicím co vracet, jelikož se bude jednat o reprízu čtvrtfinále loňského play off, ve kterém nakonec Bleci na Vítkovice nestačili. Přijďte Bleky podpořit do BB Arény ve Štěrboholech tuto neděli 3. prosince od 14:00. Pokud však nemůžete dorazit osobně, k dispozici bude komentovaný přenos na videoplatformě ČF. Držte klukům palce.

DYCKY BLACK!