293_20220912_142101.jpg

PREVIEW: Sezóna může začít

Elitní mužský tým čeká již toto úterý úvodní kolo Livesport Superligy, ve kterém se poperou o body s Mladou Boleslaví. O tom, jak celky vypadají před začátkem sezóny se můžete dočíst níže.

Pro BA to bude již pátá sezóna v nejvyšší tuzemské soutěži. Černí Andělé mají velikou motivaci uspět, jelikož se loni probojovali do play off, kde však neprošli do dalšího kola přes silnější Tatran Střešovice. Do ročníku 2022/23 jdou Bleci prakticky se stejným kádrem, který se během léta neproměnil, tedy až na pár menších změn.

Znatelný bude určitě odchod Tomáše Hanáka, jenž se přesunul k vícemistrovi do pražských Střešovic. Uvidíme, zda Tomáše Hanáka nahradí některý z juniorů, kteří v Poháru Českého florbalu předváděli solidní výkony. Pokud bychom sestavu Bleků probrali odzadu, tak brankoviště bude patřit již stabilní dvojici Matiášek - Körber. Obranný blok bude sestávat z matadorů Baumana, Píchy, Ludvíka, které doplní Bouček, Obuškevič a Svatoš. V útočných řadách budou k vidění bratři Bočkovi, Jakub Renčín, Radek Hanák, Matouš Burian, Tomáš Čáslava, Marek Fryš, Jakub Hromada, Vojta Ježek, Filip Neklan, Vojta Novotný a Tomáš Straka. Starty v Superlize si pravděpodobně připíšou i někteří mladí - Pfeifer, Bačinský, Heřmanský, Štyler či mnozí další.

Na druhou stranu hřiště se postaví domácí Mladá Boleslav. Celek úřadujících mistrů prošel v mimosezónním období určitými změnami. Tou nejzásadnější byl bezpochyby odchod dlouholetého hráče Bolky, Jiřího Curneyho, jenž se upsal pražské Spartě. Tuto díru se vedení pokusí zacelit přivedením Michala Sládka z ostravského FBC a následně přilákalo i Matyáše Krebnera, jenž se vrátil do Čech po zahraničním angažmá, kde oblékal dres švýcarského Wileru.

Poslední změna se odehrála mezi třemi tyčemi. Kariéru přerušil gólman Ondřej Tomšík, načež do Boleslavi přestoupil juniorský reprezentační brankář Tomáš Týc. Trojlístek maskovaných mužů do sezóny 2022/23 vypadá následovně - Bauer, Hanuš, Týc. 

Utkání bude také speciální v tom, že se jedná o SCHOOLMATCH, tedy zápas primárně určený pro školáky. Dá se tedy očekávat, že domácí budou mít od svých malých fanoušků obrovskou podporu. Bleci tak budou potřebovat každého z Vás, abyste jim u obrazovky posílali síly na dálku.

Duel se odehraje v úterý 13. září od 10 hodin v MSH Mladá Boleslav. Nezapomeňte naladit TVCOM a pojďme společně podpořit Bleky na jejich cestě za prvními body v sezóně 2022/23.

DYCKY BLACK!