Související zápas

Black Angels
Č. LípaBLACK ANGELS
st 15. 11. 2023 18:30 @ SH Česká Lípa, Livesport Superliga, 11. kolo
526_20231114_152609.jpg

PREVIEW: Středeční výlet do České Lípy

Mužský A-tým netradičně čeká zápas uprostřed týdne, a to sice zítra na půdě Sportovní haly v České Lípě, kde od půl sedmé narazí na místní celek FBC 4CLEAN Česká Lípa. Pojďme si společně projít předzápasový pohled.

V letošní sezóně to bude poprvé, kdy se tyto dva celky střetnou. Naposledy spolu sehráli zápas 29. ledna letošního roku, kdy se po výsledku 8:6 z výhry radovali Bleci. Tehdy o výhře rozhodla prostřední třetina, kdy domácí Lípu přejeli jasně 5:2.

BLACK ANGELS by rádi nabrali větší herní pohodu a ideálně navázali i na tříbodovou výhru, kdy 5. listopadu porazili BUTCHIS poměrem 6:4. Současná bilance Bleků po 10 odehraných kolech zní - 2 výhry, 1 výhra po prodloužení a celkem 7 porážek, což je řadí na 11. místo v tabulce Livesport Superligy. 

Kanadské bodování pražského celku nyní vede s 13 zápisy Jakub Renčín, jenž vsítil 5 gólů a na dalších 8 přihrál. O pozici nejlepšího střelce ho v zápase s BUTCHISEM připravil Jakub Hromada, který se díky šesté brance v této sezóně dostal do čela. Statistice nahrávek vévodí již zmíněný Renčín, který svým spoluhráčům připravil již 8 branek. 

V brance naposledy nastoupil Ondřej Matiášek, jenž kryl 28 pokusů BUTCHISU a inkasoval pouze čtyřikrát, což mu vyneslo úspěšnost zákroků 87,5 procent. Parádním výkonem pomohl svému mužstvu k 3 bodům a vysloužil si i cenu pro nejlepšího hráče utkání na straně BLACK ANGELS. Celkově naskočil třiatřicetiletý Matiášek do 6 utkání, ze kterých odcházel s úspěšností zásahů 78,33 % a průměrem 5,65 inkasovaných branek na zápas. Jeho mladší kolega Körber odchytal stejný počet zápasů jako Matiášek. V jeho osobní statistice svítí 78,82 procent úspěšnosti zákroků a průměr 6,86 obdržených gólů na zápas.

Pokud bychom se přesunuli na sever Čech, tak ani zde neprožívají ideální začátek superligové sezóny. Po 10 odehraných duelech mají na kontě 12 bodů a bilanci 3 výher, 1 výhru po prodloužení, 1 prohra po prodloužení a 5 porážek. Celkových 12 bodů je momentálně drží na 9. příčce v tabulce Livesport Superligy.

Individuální statistice českolipského celku vévodí s 15 body za 7 přesných zásahů a 8 asistencí Ladislav Pekárek. Nejlepším kanonýrem celku je matador a dlouholetý hráč České Lípy, Radek Krajcigr, jenž rozvlnil síť soupeřů již v 9 případech. Pozici top asistenta zastává další veterán a především letní posila, Radim Křenek. Bývalý obránce Sparty nachystal spoluhráčům 9 branek.

Čas mezi třemi tyčemi je rozdělen mezi 3 brankáři - Jana Dvořáka, Vojtěcha Jirku a Marka Netopilíka. Jasnou jedničkou je sedmadvacetiletý Dvořák, který naskočil do 9 zápasů, ve kterých kryl necelých 76 % střel soupeřů a průměrně inkasoval 5,92 gólů na zápas. Devatenáctiletý Vojtěch Jirka odchytal 2 zápasy, ze kterých odcházel s úspěšností zákroků 66,67 % a průměrem 6,86 obdržených gólů na zápas. Jako poslední, kdo nastoupil k zápasu, je bývalý brankář BLACK ANGELS, Marek Netopilík. Pětadvacetiletý Netopilík kryl 63,5 procent střel a průměr inkasovaných branek stlačil pod 14,5 na zápas.

Vzájemná bilance obou celků z loňské sezóny zní 2:0 pro BLACK ANGELS. Nejprve zvládli duel 19. listopadu loňského roku, kdy českolipské hráče porazili poměrem 8:6. Stejný výsledek pak svítil na výsledkové tabuli i 29. ledna 2023, kdy se opět mohli radovat Bleci. Vzájemné souboje jsou však vždy velice vyrovnané a není radno Českou Lípu podceňovat, zejména pak jejich bojovnost.

Zápas se odehraje již zítra 15. listopadu od 18:30 ve Sportovní hale Česká Lípa. Podpořit Bleky můžete u videopřenosu prostřednictvím platformy ČF. Držte klukům palce na jejich cestě za dalšími body do tabulky.

DYCKY BLACK!