343_20221115_171827.jpg

PREVIEW: Sváteční střetnutí s Tatranem

Mužská áčko oslaví státní svátek soubojem o body s dalším pražským celkem, Tatranem Střešovice. Těm se po reprezentační pauze do kádru vrátí klíčoví hráči, tudíž můžeme očekávat velmi napínavé a náročné utkání. Pojďme se podívat na zápasové preview.

Střešovický celek do pražských Kbel dorazí v silné sestavě, která bude doplněna o juniorské posily. Mezi třemi tyčemi bude pravděpodobně startovat Lukáš Kříž, jemuž bude záda krýt juniorský reprezentační gólman, Adam Draslar. Již zmíněnými posilami z řad střešovických juniorů můžeme počítat například Matěj Čelakovský, Šimon Vavroušek, Vojtěch Kún, Daniel Péc a Marek Hozman.

V dresu vícemistra se také představí bývalý hráč BLACK ANGELS, Tomáš Hanák. V kádru nebudou chybět ani střešovické stálice jako David Šimek, Marek Beneš, Ondřej Němeček, Milan Meliš, Martin Šindelář, Adam Tlapák, Martin Mühlfait, Jonáš Kreysa, Bohumil Piskáček, Matěj Havlas, Pavel Sládeček nebo Martin Čermák.

Při pohledu na tuto soupisku se člověk zastaví u průměrného věku mužstva. Ten nedosahuje ani 21 let, což by mohlo vypovídat o nezkušenosti hráčů. Pravda to však není, nízký věk není na výsledcích znát vůbec. Osm výher po stejném počtu klání dává součet 24 bodů a jasné prvenství v tabulce Livesport Superligy. Druhé Vítkovice ztrácí na vedoucí Tatran celých 6 bodů. Vedoucí pozici drží jak ve vstřelených gólech - 75, tak i v těch obdržených - pouze 23 branek.

Z pohledu individuálních statistik jasně vyčnívá pětadvacetiletý Marek Beneš, jenž má na svém kontě po 8 zápasech 25 kanadských bodů za 8 branek a 17  asistencí, což dává průměr lehce přes 3 body na zápas. Reprezentační stálice kraluje i bodování v rámci celé ligy, kdy druhý Stránský potřebuje na Beneše další 4 body. Nejlepším kanonýrem střešovického celku je momentálně s 13 přesnými zásahy Matěj Havlas, připraveným gólům vévodí již zmíněný Marek Beneš se 17 nahrávkami.

Střešovickou svatyni hájí dvojice Lukáš Kříž a Tomáš Jurco. Své první superligové starty sbírá i juniorský gólman Adam Draslar. Číslem jedna je mezi třemi tyčemi i nadále Lukáš Kříž. Talentovaný brankář s 45 na zádech nastoupil do 5 zápasů, z nichž odcházel ve všech případech vítězně. Úspěšnost zákroků vytáhl na 84,8% a průměrně inkasuje 2,6 gólu na zápas. Jeho mladší kolega Jurco odchytal 3 utkání s úspěšností zásahů necelých 91 procent a průměrem 2 obdržených gólů na zápas. I juniorský mistr světa vychytal pro svůj tým pouze výhry a v jednom případě si odnesl i čisté konto.

Na druhé straně hřiště se střídá stabilní brankářská dvojice Körber - Matiášek. Pozici jedničky v současné době drží Daniel Körber, jenž odchytal 6 duelů, ve kterých kryl necelých 72% střel soupeřů a průměrně lovil míček ze své sítě sedmkrát za zápas. Jeho starší kolega zasáhl do 3 duelů, během nichž si připsal úspěšnost přes 80% a průměr inkasovaných gólů stlačil na 6 na zápas.

V poli se nejvíce daří Kubům Renčínovi a Bočkovi. První jmenovaný vede týmovou produktivitu s 12 kanadskými body za 10 přesných zásahů a 2 asistence. Rovněž je také nejlepším kanonýrem svého celku. Druhý jmenovaný je se 7 nahrávkami nejlepším asistentem v dresu BLACK ANGELS. 

Z týmového pohledu se Blekům v poslední době příliš nedařilo, vítězství za 3 body brali naposledy 18. září po výhře 10:2 nad Karlovými Vary. Naposledy se Angels přetahovali o body s Bohemians před reprezentační pauzou, lépe to nakonec dopadlo pro Klokany, kteří vyhráli těsně 9:8. A-tým Angels se tak po 8 odehraných kláních nachází na 11. příčce se skromnými 7 body na kontě. Bleci po první třetině základní části Livesport Superligy rozhodně nenaplňují očekávání a pokud chtějí i letos pomýšlet na play off, tak budou muset své výkony značně pozvednout. 

Přijďte kluky podpořit na jejich cestě za svátečními body. Utkání se odehraje již tento čtvrtek od 15 hodin ve Sportovní hale Kbely. Pokud z nějakého důvodu nebudete moct dorazit na zápas osobně, je pro Vás připraven videopřenos na platformě TVCOM, o jehož komentář se postará dvojice Martin Bosák a Ondřej Auermüller. Držte Blekům palce.

DYCKY BLACK!