364_20230107_220624.jpg

PREVIEW: Výjezdní utkání v Budějovicích

I letos nás čeká výjezdní utkání, které se opět uskuteční v Českých Budějovicích. Na domácí půdě Štírů se naše áčko postaví proti hráčům Liberce. Pojďme se podívat na zápasové preview.

BLACK ANGELS vykročili do nového roku správnou nohou a 5. ledna porazili Sokoly z Pardubic s přehledem 9:2. Nejvíce byl v tomto venkovním klání vidět útočník BA Matouš Burian, jenž si připsal 4 přesné zásahy a další 2 góly připravil. Po 3 kanadských bodech si z Pardubic také odvezli Kubové Hromada a Renčín. Výkon byl samozřejmě týmový a Bleci tak mohli do Prahy odjíždět s dobrým pocitem po zisku dalších 3 bodů do tabulky.

Čtvrteční duel je již však minulostí a nás čeká nedělní výjezdové utkání, které se jako loni odehraje na půdě Sportovní haly v Českých Budějovicích. Zápas bude určitě speciální především pro Radka Hanáka, jenž se již podruhé s Bleky vrací na půdu svého rodného klubu, FBC Štíři České Budějovice.

Zároveň si ze zápasu v Budějovicích všichni Bleci pamatují skvělou atmosféru, kterou zde vytvořili nejen českobudějovičtí fanoušci florbalu, ale někteří příznivci BLACK ANGELS, kteří si na jih Čech udělali pěkný florbalový výlet. Doufejme tak, že v neděli zde bude atmosféra minimálně stejná jako při loňském zápase s Chodovem, který se zde odehrál 9. ledna loňského roku. Nyní se už pojďme podívat na oba celky.

FBC Liberec pokračuje v podobně rozpačitých výkonech, které jeho hráči podávali i v závěru roku. Naposledy padli v pátek 6. ledna s pražským Tatranem Střešovice, jenž je z hřiště vyprovodil po výsledku 11:6. Liberec by se tak potřeboval oklepat z horších výkonů a získat pár vítězství, aby opět chytil formu. O to se jistě budou snažit i proti BLACK ANGELS, na které ztrácí v tabulce Livesport Superligy 6 bodů, což je tedy řadí na celkové 8. místo s 20 body na kontě.

Individuálním statistikám podještědského celku kraluje Šimon Stránský, jenž si zatím v 17 kláních vystřílel 45 kanadských bodů za 23 branek a 22 asistencí. Nevede tak pouze týmovou produktivitu, ale je i zároveň nejlepším střelcem i nahrávačem libereckého kádru. V kanadském bodování se na druhém místě nachází Prokop Ferdan, který doposud nastřádal 24 kanadských bodů a na svého mladšího spoluhráče tak ztrácí propastných 21 bodů! Pokud bychom se podívali do ligových statistik, tak lépe než Stránský je na tom pouze Forman (50 KB) a Vávra (49).

Brankoviště Liberce jasně patří Danielu Mückovi, který doposud naskočil do všech 17 utkání, z nichž si odnesl úspěšnost zákroků přes 73 procent a průměr 7,3 obdržených branek na zápas. Dvojku mu aktuálně dělá jedenadvacetiletý Petr Chlad, jenž zasáhl do 3 duelů, ve kterých kryl 60% střel soupeřů a míček z branky lovil v průměru čtrnáctkrát za zápas.

Pokud bychom se přesunuli na stranu BLACK ANGELS, tak ti se momentálně nachází na 7. pozici s 26 body na kontě. Naposledy se jim podařilo zvítězit na půdě Pardubic, odkud si odvezli všechny 3 body po jasné výhře 9:2. Zisk dalších tří bodů by je posunul o něco blíže k šestému Chodovu, na který jim momentálně schází 7 bodů. Jak je ze statistik Liberce vidno, tak pro BA bude důležité zastavit ofenzivní zbraň jménem Šimon Stránský. Pokud by se jim toto podařilo, je velmi pravděpodobné, že z Budějovic budou odjíždět jako ti šťastnější.

V čele týmové produktivity je na začátku roku 2023 s 27 kanadskými body za 12 branek a 15 asistencí Jakub Boček. Hráč s 71 na zádech je i nejlepším nahrávačem pražského celku, svým spoluhráčům připravil už 15 gólů. Pozici kanonýra s 19 přesnými zásahy zastává Jakub Renčín, kterému ale po posledním zápase v Pardubicích šlape na paty Matouš Burian, jenž se díky 4 gólům do sítě Pardubic posunul již na metu 17 vstřelených branek.

 Mezi třemi tyčemi patří pozice gólmana číslo jedna Danielu Körberovi, jenž prozatím naskočil do 15 zápasů, ve kterých si vychytal úspěšnost zákroků přes 74 procent a průměr 5,8 inkasovaných branek na zápas. Naposledy se parádním výkonem podílel na výhře 9:2 proti Sokolům, kdy zastavil 11 z 13 střel a zapsal tak úspěšnost zásahů přes 84 procent. V pozici dvojky pravděpodobně bude Daniel Pfeifer, který však doposud odchytal jediný zápas. Obvyklá dvojka, Ondřej Matiášek nadále laboruje se zraněním ramene.

Utkání se odehraje již tuto neděli v 16:30 na půdě Sportovní haly České Budějovice. Pokud na utkání nemůžete dorazit kluky podpořit osobně, k dispozici bude tradičně komentovaný přenos vysílaný prostřednictvím videoplatformy TVCOM. Držte klukům palce!

DYCKY BLACK!