485_20230916_142537.jpg

PREVIEW: Výlet do Ostravy

Mužské áčko čeká v druhém kole Livesport Superligy souboj s celkem 1. SC Tempish Vítkovice. Utkání se odehraje již tuto sobotu od 16 hodin v Sportovním centru Dubina Ostrava. Pojďme se podívat na preview tohoto duelu.

Elitní mužský tým BLACK ANGELS se v sobotu proti Vítkovicím pokusí napravit prohru z úvodního kola Livesport Superligy, kdy minulou neděli padli se Sokoly z Pardubic poměrem 3:5. Nyní se však musí Bleci soustředit na utkání s velmi náročným soupeřem, se kterým však zápasy bývají velice napínavé a vyrovnané.

Proti Pardubicím se z Bleků prosadili Matouš Burian, Martin Obuškevič a letní posila Matyáš Sirotek. V brance nastoupil Daniel Körber, jenž z celkových 20 střel inkasoval pětkrát, což mu vyneslo úspěšnost zákroků 75 procent. Zápas byl rovněž premiérou v nové hale v pražských Štěrboholech, tudíž si hráči museli zvykat na jiné prostředí.

Vítkovice se na úvod ročníku střetly s nováčkem Superligy, BUTCHISEM. Pro vítkovické hráče to byla vcelku jednoduchá záležitost, jelikož nejmladší tým Livesport Superligy vyprovodili ze hřiště po jednoznačném výsledku 12:3. Nejvíce byla vidět trojice ostravských hráčů - Rostislav Gattnar, Adam Šmíd a Adam Zubek. První dva jmenovaní si připsali bilanci 2+2, devatenáctiletý reprezentant Zubek dokázal vsítit hattrick. Z branky vítězství jistil Denis Jasiok, jenž inkasoval třikrát z 16 pokusů. Třiadvacetiletý brankář tak ze zápasu odcházel s úspěšností zásahů 81 procent.

Pokud bychom se blíže podívali na kádr 1. SC Tempish Vítkovice, tak příliš změn se zde přes léto neudálo. Výraznou posilou je jedenadvacetiletý Adam Šmíd, který do Vítkovic přestoupil z týmu Sokoli Pardubice. Tento mladý útočník v minulých sezónách táhl ofenzívu Pardubic, tudíž pro Vítkovice je vítanou posilou a vyztužením ofenzivního bloku. Poslední změnou, která se na jejich soupisce udála, je devatenáctiletý Jakub Galia, jenž trenéry přesvědčil, že na superligovou soupisku patří.

Mezi třemi tyčemi se i nadále bude střídat dvojice Lukáš Souček - Denis Jasiok. Pro třiatřicetiletého Součka to bude jubilejní desátá sezóna v dresu A-týmu Vítkovic. Samozřejmostí jsou i opory v poli v podobě Lukáše Hájka, Jakuba Hubálka, Michala Pažáka, Jana Šebesty, Ondřeje Vítovce nebo Marka Matejčíka. 

Vzájemná bilance z loňské sezóny zní jasně pro Vítkovice 6:0. Nejprve se týmy potkaly na úvod minulého ročníku, kdy Bleci padli 15. října loňského roku vysoko 3:14. Druhé setkání bohužel pro BA nedopadlo o moc lépe, 15. ledna Angels prohráli 5:11. Následně se oba celky potkaly ve čtvrtfinále vyřazovací části, kdy však Bleci po výsledcích 3:7, 6:8, 3:9 a 2:10 odcházeli bez jediného bodu.

Jelikož si Bleci toto vyřazení stále pamatují, je jisté, že se to hráčům Vítkovic budou snažit vrátit i s úroky. Utkání bude jistě stát za to sledovat. Přenos z utkání můžete v sobotu 16. září sledovat na videoplatformě ČF od 16 hodin. Držte klukům palce.

DYCKY BLACK!