První výhra v letošním Poháru

BLACK ANGELS naskočili do Poháru ČF zápasem proti celku Florbal Ústí, který měli víceméně pod kontrolou celých 60 minut a vyhráli konečným výsledkem 9:3. Jak se hráčům duel vydařil si můžete přečíst níže.

Úvod utkání se nesl spíše v opatrnějším duchu, kdy oba celky čekaly na chybu soupeře. První nebezpečná rána přišla až v závěru druhé minuty, kdy se do balonku opřel Marek Fryš. O chvíli později opět zahrozili domácí Bleci. Po vybojování míčku Doležalem následovala hezká kombinace mezi Kubou Bočkem a Martinem Obuškevičem, brankou bohužel neskončila. Prakticky celou první třetinu bylo vidět, že tlak je na straně domácích, ovšem skóre tomu až tak neodpovídalo.

Zhruba v polovině úvodní části se šance na obou stranách střídaly. Nejprve při útoku ústeckých špatně zamířil Lukáš Vlček, následně na druhé straně svůj tým zachránil brankář Dittrich, jenž vytáhl prvotřídní zákrok na brankové čáře.

Po této divočejší pasáži se o slovo opět přihlásili domácí, avšak souhra Neklan – Ludvík netrefila brankovou konstrukci. Lepší možnost skórovat získal Tomáš Čáslava, který se na konci jedenácté minuty dostal do samostatného úniku, který kvůli poskakujícímu míčku neproměnil.

Na premiérovou branku tohoto klání si diváci museli počkat dlouhých 11 minut, kdy po standartní situaci skóroval Martin Obuškevič. Po první brance jakoby hostující celek nevěděl co má dělat. To vyústilo v další branku z holí domácích. Tentokrát se o gólovou akci postarala bratrská dvojice Bočků, na jejímž konci stál starší z obou bratrů, Jakub Boček.

Na 3:0 zvýšil Martin Obuškevič tvrdým projektilem z dálky, jenž proletěl až za záda hostujícího Dittricha. Na této brance se asistencí podílel Vilém Doležal, který tak zaznamenal svůj premiérový bod v dresu A-týmu. Těsně před závěrečnou sirénou první části hráči BA rozehrávali standartní situaci, která po 2 přihrávkách na trase Pícha – Ludvík – Renčín skončila vstřelenou brankou. Do šaten se tak šlo za stavu 4:0 pro domácí BLACK ANGELS.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky měli domácí trošku smůlu, jelikož po zblokované ráně domácích využil rychlého protiútoku Pavel Vlček, jenž snížil na 4:1 z pohledu domácích. Po již páté brance v pořadí následovaly šance na obou stranách, avšak brankáři své celky podrželi.

Čtyřbrankový rozdíl vrátil domácím Filip Neklan, jehož našel parádním pasem kapitán Daniel Ludvík, jenž v kapitánskou funkci zastoupil po absentujícím Hromadovi. Gólové manko mohl ještě zvětšit Martin Obuškevič, ten však pouze orazítkoval břevno hostující branky. Domácí celek měl v polovině druhé třetiny jasně navrch, ať už se jednalo o držení míčku nebo o vytvořené šance.

Dvě minuty před koncem třetiny byli vyloučeni hráči z obou celků za hrubost, tudíž se druhá dvacetiminutovka dohrávala ve stavu 4 na 4. Po 20 vteřinách hry inkasovali Černí Andělé smolnou branku, kdy se střela z hole Horna odrazila od Matiáškova ramene až za jeho záda. Po 40 minutách hry svítil na tabuli stav 5:2 pro domácí BA.

Úvod poslední části opět patřil domácímu mužstvu, které aktivně tvořilo šance na ohrožení ústecké branky. V čase 45:01 našel Novotný nabíhajícího Čáslavu, který v situaci sám na Dittricha s přehledem vyzrál a zakončil bekhendovou střelou. Následně se tempo hry svým způsobem trochu zklidnilo. V polovině závěrečné části byly na hřiště vyslány čerstvé síly v podobě Adama Štylera a Radka Hanáka. Druhý jmenovaný okamžitě prověřil pozornost Dittricha, ten však jeho ránu vyrazil.

V čase 15:23 byl po souboji u mantinelu vyloučen Vojtěch Novotný na 2 minuty za nedovolené vrážení a Bleci tak šli do 4 hráčů v poli. Naneštěstí si celé 2 minuty Novotný neodseděl a 20 vteřin před koncem trestu, využil přesilové hry Pšenička, jenž se díky špatnému střídaní domácích ocitl osamocený před Matiáškem a snížil na 3:6.

O 30 vteřin později navrátil Blekům čtyřbrankové vedení Daniel Ludvík, jenž tečoval střelu Jakuba Renčína. Díky dvěma dalším brankám z holí Čáslavy a Doležala, jenž si připsal premiérovou trefu v dresu mužského A-týmu, porazili BLACK ANGELS svého soupeře z Ústí poměrem 9:3 a připsali si tak první výhru v letošním Poháru Českého florbalu.

Všem fanouškům, kteří dorazili naše hráče podpořit přímo na halu, děkujeme! DYCKY BLACK!