486_20230920_111121.jpg

ROZHOVOR: Daniel Ludvík - Chceme rovnou do čtvrtfinále. Pásku kapitána jsem nečekal

A-tým si na novou sezónu zvolil nového kapitána Daniela Ludvíka. Pásku převzal po Ondrovi Matiáškovi a Jakubovi Hromadovi, který nadále zůstává ve funkci asistenta kapitána.

Gratuluju ke zvolení kapitánem. Čekal jsi to, nebo to pro tebe byl šok?

Díky moc, zajímavá otázka. Popravdě jsem to nečekal. Tím neříkám, že bych byl nějak vyloženě šokovaný, ale máme v týmu pár jmen, která bych si ve své funkci také dokázal představit. Klukům za vloženou důvěru moc děkuju. Jsem si vědom, jaká je to zodpovědnost a také k tomu tak přistoupím.

Jak se těšíš na novou výzvu?

Tak není žádné tajemství, že probíhající sezónu už jsem na téhle úrovni hrát z pracovních i osobních důvodů nechtěl, takže v tuhle chvíli je to pro mě takový nový impuls. Těším se tedy opravdu moc a doufám, že všem svým spoluhráčům důvěru splatím.

Je něco, co jsi už za svého úřadování změnil?

Myslím, že zatím není potřeba dělat žádné změny. S většinou spoluhráčů se znám opravdu dlouhou dobu a víme, co od sebe očekávat. Navíc Ondra s Hoňou nás “vychovali” tak, že to ani není na místě. Jediné, co změním je můj přístup k ostatním. Měl bych být k ostatním víc otevřený a naslouchat. To nebylo vždy mou doménou, soustředil jsem se hlavně na sebe. Kdo mě zná, tak ví, že jsem býval celkem horká hlava a to v současné pozici není žádoucí.

Je v minulosti nějaký kapitán, kterým se budeš inspirovat a chtěl by jsi být jako on?

Jasně! Za moje florbalové působení mne nejvíc zaujali dva lidé. Prvním je Honza Jelínek, se kterým jsem se poznal v Boleslavi. Jelen byl přirozená autorita, přestože nebyl kdovíjak ukecaný v kabině (stejně jako já). Uměl v nejtěžších chvílích strhnout celý tým tím správným směrem, ať soubojem nebo rozdílovou přihrávkou. Druhým je bezpochyby Honza Hněvkovský. Kamarád, který v šatně nezkazil žádnou zábavu. Mentor nás všech jak lidsky, tak hráčsky.

Vzal jsem si tedy velké sousto, ale pokusím se oběma vyrovnat.

Jaké jsou teď cíle do sezóny?

Přiznám se, že jsem chyběl na schůzce před sezónou a týmové cíle tedy úplně přesně neznám. Určitě ale chceme zase výš, vyhnout se tedy předkolu a mít delší přípravu na čtvrtfinále PLAYOFF. Budeme se snažit hrát tak, aby lidi bavilo na nás koukat a fandit nám.

Jinak mým osobním cílem je hlavně nezklamat své okolí. Tím myslím spoluhráče a trenéry, což je pro mě teď prioritou.

Na novou sezónu jste přešli do nové haly ve Štěrboholech. Jak se s tím tým zatím popral?

Já myslím, že s halou se budeme muset ještě sžít. Pro nikoho z nás to není příjemná situace, ale popereme se s tím a pokusíme se tam být do budoucna jako “doma”. Víc mi nepřísluší se k tomu vyjadřovat :)

A poslední a nejdůležitější otázka... Mícháš krupicovou kaši?

Protože jsem ji už asi 15 let neměl, tak si nejsem jistý. Asi nemíchat.

Bleci čůs!