511_20231026_135933.jpg

ROZHOVOR: Tomáš Janeček po 4 prohrách

V rozhovoru pro klubový web se tentokrát rozpovídal hlavní trenér A-týmu Tomáš Janeček. V řádcích níže popsal, jaká je nálada v týmu po nejhorším začátku sezóny, který u kormidla elitního týmu dosud zažil. Zeptali jsme se ho i na začleňování juniorů a mnoho dalšího.

1) Ahoj Tomáši, jak bys komentoval prozatímní vývoj sezóny?

Ahoj Bleci, určitě se jedná o nejhorší vstup do sezóny, co jsme s Petisem u kormidla, ale rozhodně tuhle sezónu nebalíme! Čeká nás ještě hodně zápasů a tabulka se může zamotat.


2) Poslední zápas pro nás nedopadl dobře, Tatranu to lepilo, nám ne. Byl opravdu výsledek 11:0 zrcadlem výkonu nebo to pro nás byl spíše velmi smolný víkend?

Výsledek 11:0 už není smůla! Navíc po středečním pohárovém zápase kdy jsme sice taky prohráli s Tatranem 12:8, ale dát 8 gólů zrovna Tatranu není málo! Bohužel je to kombinace více faktorů, proč to v neděli bylo s nelichotivou 0. Tatran se dokázal poučit z toho 1. zápasu, my moc ne… a pak ta mentální stránka. Tatran není pod dekou a věří si. My naopak v hlavách bojujeme s motivací, když dostaneme rychlé góly. Ty 3 první góly určily ráz celého utkáni. Tatran to s chutí a hladově dohrával, my už koukali na časomíru, ať nás z toho vysvobodí konec zápasu…


3) Nyní nás čekají tři zápasy, ve kterých bychom mohli sebrat plný počet bodů a posunout se výše v tabulce, jak se na přicházející zápasy připravujete?

Je důležité si přiznat, že budeme pod tlakem. Pod velkým tlakem. V novém „domácím“ prostředí (hala Štěrboholy) jsme ještě nevyhráli! Navíc každý už v kabině cítí, že je potřeba začít bodovat, aby nám neujel vlak. Takže se soustředíme zatím jen na ten nejbližší zápas s Hurikány z Karlových Varů. Nebude to vůbec lehký soupeř. A určitě větří šanci na body, když se podívá na naše výsledky. O to bude ten zápas z obou stran koncentrovanější a určitě i vyhecovanější, když letos za Vary nastupuje naše bývalá ikona Honza Pícha. A nutno podotknout, že se mu tam daří. Určitě je na co se těšit.

ZAJÍMAVOST: Věděli jste, že Tomáš Janeček načíná již svou 9. sezónu jako hlavní trenér BLACK ANGELS? Před působením v BA trénoval 2 sezóny v Mladé Boleslavi a další 2 sezóny přidal na lavičce Kladna. V BA působí společně s asistentem trenéra Petrem Pajerem.

4) Máme za sebou 8 zápasů v této sezoně, na jakou pozici předpokládáš budeme schopni dosáhnout do Vánoc a jaký týmový cíl máte?

Ty cíle jsme museli už přehodnotit. Ztratili jsme už hodně bodů, na které jsme si před sezónou věřili. Takže 6. příčka už není naší prioritou. Teď je podstatné se odrazit ode dna, na kterém se, doufám, už nacházíme a začít „stíhací“ jízdu. Každá krize jednou končí a my věříme, že ji v neděli ukončíme. Není nač čekat.


5) V týmu máme nováčky, kteří se připojili pro tuto sezonu. Jak zatím hodnotíš jejich přínos týmu a jak se zabydlují v kabině BLACK ANGELS?

No, nemají to vůbec jednoduché, protože jako tým nezažíváme ideální období, a to samozřejmě musí mít dopad i na jejich psychiku. Ale o to víc věřím, že se rozjedou až tu deku shodíme a ukážou, co v nich dříme!

6) BLACK ANGELS se liší od ostatních týmů v začleňování svých odchovanců do A týmu, jak bys hodnotil výkony hrajících juniorů a plánuješ začlenit do týmu další talenty?

Mladí Andílci mě zatím v áčku mile překvapují, ale o to víc mě mrzí, že se jim nepovedla kvalifikace v září, kde se také dostali pod větší tlak než byli schopni ustát. V áčku zatím hrají uvolněněji a to je na výkonu pak znát. V neděli třeba trio Adam, Luby a Bůďa naskočili do zápasu za stavu 6:0 po 1. třetině a za ty zbylé dvě třetiny dostali už jen 1 gól! Rozpohybovali to a přinesli novou energii. Co jim obecně chybí, je klid a chladnokrevnost v koncovce, nicméně věřím, že se teď v U19 rozjedou a tu střeleckou pohodu si postupně přenesou i do áčka. Díky za rozhovor a budu se těšit na domácí atmosféru v neděli! Věřím, že nás přijdete podpořit v co možná největším počtu, ať nám pomůžete urvat první „domácí“ výhru v letošní sezóně!!!

DYCKY BLACK!