SALMING CUP pohledem starších žákyň.

Jaký byl průběh turnaje z pohledu starších žákyň?

První zápas na Salming cupu jsme odehráli proti Bulldogs Brno. Náš druhý zápas jsme odehráli v pátek večer na Barandově proti Tatranu. Zápas proti Tatranu byl vyrovnaný jenom se nám v první polovině nepodařilo proměnit tolik branek (5:3). Druhá polovina byla lepší dali jsme tři góly ale zápas jsme nakonec prohráli (7:6).Třetí zápas jsme odehráli proti ACEMA Sparta Praha. Od začátku zápasu se hrálo na polovině Sparty, ale první branku jsme proměnili až v dvanácté minutě (1:0). V druhé polovině se nám podařilo dát dva góly a nad Spartou jsme vyhráli 3:0Čtvrtfinálový zápas jsme odehráli proti Panthers Praha v Kunraticích. Zápas proti Pantherkám jsme odehráli 8+1. To nás ale nezastavilo a Pantherky jsme už od začátku přehrávali. V poločase jsme vedli 3:1. V druhé polovině jsme přidali 4 branky a zápas jsme vyhráli 7:3. V semifinále jsme znovu narazili na Tatran. Ve čtvrté minutě jsme dostali první gól. Do konce první poloviny jsme srovnali a skore udrželi. V druhé polovině jsme dostali rychlé góly a psychicky jsme to neustáli a nedokázali jsme zápas otočit. S prohrou 9:2 jsme jeli na zápas o třetí místoZápas o 3. místo s Bulldogs Brno byl asi nejnapínavější zápas, který jsem hrála. Hned v prvních pěti minutách jsme dostaly 2 góly a už jsme si myslely, že je vše ztracené. Dokázaly jsme to ale otočit a nasázely jsme jim 3 branky. Soupeřky ale do konce 2. poloviny stihly vyrovnat. Začala 2. polovina a s ní i náš gól na 4:3. Po něm začala přestřelka která skončila skorem 5:5. Posledních 5 vteřin před koncem jsme měly šanci, která skončila v rukách soupeřovi brankářky. Nastaly nájezdy které nikdo nechtěl. Základní 3 série nerozhodly. Hráčka Bulldogs proměnila 4. nájezd a všichni se klepeme, jak dopadne ten náš. Bohužel jsme neproměnily a končíme na 4. místě. Pro nás je to obrovský úspěch, protože nás bylo jenom 9+1 statečných.
Běžně hraji v poli na levém křídle ale tentokrát jsem se shodou okolností dostala do pozice brankáře, a to mi umožnilo vidět hru z jiné perspektivy.Měla jsem čas postřehnout chyby i dobré akce mých spoluhráček. Což při hře v poli není úplně možné kvůli rychlosti hry. Z poza brankář ské helmy jsem si lépe uvědomila, jak důležitá je ve hře strategie a přesnost. Tím pro mě byl Salming cup důležitou zkušeností v mé hráčské kariéře.