Těsná prohra se Spartou

Bohužel ani vánoční odvetné utkání nedopadlo dle představ příznivců Bleků, Sparta nakonec dotáhla velmi těsné utkání do vítězného konce. O plný počet bodů BA připravilo několik vyloučení, z čehož některá byla naprosto zbytečná. Celé utkání se neslo trochu v napjatém duchu, což v závěru duelu vyvrcholilo až v potyčku nejen s hráči Sparty, ale i některými s fanoušků.

Začátek úvodní dvacetiminutovky jasně patřil Angels. O vedení se postaral Tomáš Hanák, jenž překvapil Beneše rychlým obtočením zpoza branky. Sparťané byli po inkasované brance jako opaření a nemohli se vymanit z tlaku Černých Andělů. O navýšení vedení hostujícího celku se zasloužil Jakub Hromada, jenž se nejrychleji zorientoval v skrumáži na velkém brankovišti a poslal míček až za Benešova záda.

Nepříznivý stav se nelíbil domácímu Hurtovi, jenž jednomu z Bleků v souboji odhodil hůl do rohu, za což si vysloužil dvouminutový trest za zdržování hry. BA drželi domácí čtyřku pod zámkem, poté však zachytil nepovedenou přihrávku Krbec, který tak mohl uspořit cenné vteřinky v oslabení.

V čase 9:22 načal brankové konto Sparty Michal Kareš, když s Prunerem zužitkovali brejkovou situaci 2 na 1. Krátce po polovině úvodní části mohli domácí srovnat stav, šanci jim svým faulem dal Jan Pícha. Hostující BLACK ANGELS dlouho poctivě bránili a blokovali každou střelu, kterou jen mohli. Recept na obranný blok BA našel ke konci početní výhody Milan Garčar. V patnácté minutě se tak začínalo opět od nuly.

Ve zbylých pěti minutách se obě strany pokusily ohrozit branku soupeře nebezpečnými střelami, úspěšnější byl v tomto případě hostující tým. Poté, co se domácí dostali z nejhoršího, špatnou rozehrávku zachytil Martin Obuškevič, jenž na zlatém podnose servíroval pro Kubu Bočka. Deset vteřin před hvizdem se ještě Juha provinil sekáním a domácí tak šli do 4 hráčů v poli. Zbylé sekundy domácí ubránili a BA si tak přesilovou hru přenesli do prostřední části za stavu 2:3 z pohledu domácího celku.

V prostřední třetině se ihned Bleci pustili do tlaku, avšak početní výhoda zůstala nevyužita. Naopak skórovat mohla Sparta, ale na nebezpečné pokusy odpověděl Matiášek ještě lepšími zákroky. Na začátku druhé dvacetiminutovky určovala tempo spíše domácí Sparta, hostující držel nad vodou skvělý Ondra Matiášek. Naopak v čase 31:06 navýšil na dvoubrankové vedení Matěj Boček, jenž nadvakrát dorazil za osamoceného Beneše. Za zmínku stojí i skvělá asistence Kuby Hromady, který našel svého kolegu moc pěkným pasem. Do konce třetiny už se žádné větší ohrožení branky nekonalo a do šaten se šlo za příznivého stavu pro BA 4:2.

Úvod posledního dějství patřil jednoznačně domácím, které pravděpodobně v šatně namotivoval trenér Kašpárek, popřípadě se nebojí promluvit i kapitán Garčar. Jejich aktivita přinesla ovoce již po minutě a půl, když na 3:4 snížil Matěj Čermák. Následovala přestřelka na obou stranách, ovšem hráči špatně seřídili svá mířidla. Sparta v honbě za vyrovnáním značně fyzicky přitvrdila, což se nelíbilo ani sudím a za nevybíravý zákrok si šel sednout Matěj Čermák.

Hostující přesilová formace nepustila Spartu k míčku, bohužel si ani nevytvořila žádnou výraznější šanci na ohrožení domácí svatyně. Naneštěstí pro Bleky srovnal brankový stav Mikuláš Krbec, jenž v 49. minutě prostřelil Ondru Matiáška. Na celé akci si připsal asistenci domácí gólman, jenž svého spoluhráče našel krásným výhozem. Sparta byla 10 minut před koncem zápasu na koni. To potvrdil v čase 49:39 Lukáš Ujhelyi, který na brankovišti nalezl odražený míček a posunul jej do odkryté branky. Vítězná branka tak padla 10 minut před koncem. Bleci se stále ještě snažili vyrovnat, jenže obrana Sparty byla značně proti.

Hráči BLACK ANGELS ani tentokrát nezvládli Spartu porazit, bohužel trochu chybělo i to pověstné florbalové štěstíčko, které se v tomto utkání nalepilo na čepele Sparty.