Těsná prohra v Boleslavi

Bleci odehráli úvodní utkání ročníku 2022/23 proti Mladé Boleslavi, kam do Městské sportovní haly dorazilo na 800 školáků a školaček, kteří vytvořili neskutečnou atmosféru, která oba celky hnala k lepším výkonům. Jak se Blekům dařilo, se dočtete v článku níže.

Začátek zápasu lépe vyšel pro domácí hráče, jelikož už na začátku druhé minuty byl Ondřej Matiášek nucen vytáhnout obtížný zákrok, kterým zabránil jistému gólu z hole Michala Sládka. Následně domácí zamknuli BA na jejich polovině, branku však výrazněji neohrozili. Následovalo několik nebezpečných šancí domácích, vše zlikvidoval pozorný Ondřej Matiášek.

První branka padla po čtyřech a půl minutách hry, kdy se prosadil mladoboleslavský Zakonov. Sládek prověřil Matiáškovu pozornost, na dorážku z hole Zakonova neměl hostující brankář šanci dosáhnout. Bleci mohli ihned po buly odpovědět. Jakub Boček dostal nahrávku za domácí obranu, skvělým zákrokem mu ale stopku vystavil Lukáš Bauer.

O půl minuty později se už Jakub Boček nezmýlil. Při svižném protiútoku dostal pas od Viléma Doležala a nekompromisně zavěsil do vzdálenějšího růžku Bauerovy branky. I přes vstřelení branky byli na míčku více domácí a kontrola hry byla jasně na jejich straně.

Po standartní situaci z rohu, našel Tomašík Michala Sládka, na jehož pohotový projektil skvěle zareagoval Matiášek. Následovala další rohová standartka pro Boleslav, která ji tentokrát využila. Od pravého mantinelu přesně zamířil Milan Tomašík a poslal tak domácí celek v 9. minutě do vedení 2:1. V následujících vteřinách se BA opět dostali pod tlak svého soupeře, který tak navýšil na 3:1. O třetí gól Bolky se po křižném pasu od Zoufalého postaral Gruber.

Následovala pasáž, kdy si oba celky vytvořily určité šance, rozvlněnou sítí za zády jednoho z brankářů ale neskončily. Čekání na branku ukončil Jakub Renčín, jenž obstaral snížení pro hostující Bleky. Původně myšlená nahrávka Radka Hanáka přes osu hřiště skončila po odrazu od jednoho z domácích hráčů na holi Renčína, jenž využil špatné pozice Bauera.

V čase 13:22 vsítil vyrovnávací branku Marek Fryš. Hráč s devítkou na zádech se rychle zorientoval, sebral odražený míček a překvapil Bauera svižnou střelou. Po srovnání skóre měl více práce hostující Matiášek, jenž musel předvést pár dobrých zákroků.

Skóre zápasu otočil na domácí stranu Jan Natov, jenž ranou od mantinelu vymetl pavučinky v Matiáškově brance. V 17. minutě tak svítil na tabuli stav 4:3 pro Boleslav. Odpověď nalezli Bleci téměř okamžitě. Poté, co se míčku u mantinelu zmocnil Neklan, posunul na Daniela Ludvíka, který nadvakrát neuspěl proti Lukáši Bauerovi. Celou akci pojistil Jakub Renčín, na jehož ránu neměl domácí brankář nárok. Žádná další branka v úvodní části nepadla a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu 4:4.

Prostřední dvacetiminutovka začala v režii domácího celku. Ve čtvrté minutě zamknuli BA domácí pětici na jejich polovině, gól z toho však nevykřesali. O chvíli později se do úniku dostal Burian, bohužel nezamířil přesně.

Po rychlém protiútoku šla Boleslav do vedení 5:4. Jakub Gruber vybídl na pravém křídle Martina Tokoše, po jehož ráně z první se marně natahoval Matiášek. I v rámci prostřední části měl Ondřej Matiášek rozhodně více práce než jeho boleslavský protějšek.

V čase 28:40 byl za tvrdý zákrok vyloučen Jakub Renčín. Boleslavská pětka okamžitě uzamkla BA na jejich polovině. Do nebezpečné příležitosti se dostal Bína, jehož ale Matiášek donutil mířit mimo brankovou konstrukci. Oslabení čtveřice Bleků ubránila bez inkasování. Ve zbylých minutách druhé třetiny se vyskytly šance na obou stranách, brankou však skončila jen jedna. V čase 39:08 se po pasu od Hemerky prosadil kapitán Natov. Po 40 minutách hry byl průběžný stav 6:4 pro domácí.

Hned na úvod závěrečné části se Natov dostal až před Matiáška, jenž jeho střelu parádně vykryl. V čase 42:55 se nedovoleného zákroku dopustil Patrik Suchánek, jenž si šel na 2 minuty sednout na trestnou lavici. Drtivá většina šancí BA mířila buď mimo, případně zasáhl boleslavský obranný blok. Do nebezpečné příležitosti se ve vlastním oslabení dostal Lukáš Punčochář, na připraveného Matiáška naštěstí nevyzrál. Domácí přestáli oslabení bez inkasování a i nadále drželi vedení 6:4.

V sedmé minutě se BA opět ocitli pod zámkem, Matiášek ale šanci Bolky zlikvidoval. V čase 47:18 byl vyloučen Vojta Novotný za bránění ve hře a Bleci tak museli do čtyř. Kombinace domácích zaváněla gólem, naštěstí pozorný Matiášek vytáhl parádní zákroky. BA v průběhu této početní nevýhody neinkasovali a v desáté minutě bylo opět pět hráčů na hřišti na obou stranách. Bleci se v druhé polovině závěrečné části do šance dostali, Lukáš Bauer také předvedl, co ve svém brankářském arzenálu má.

V čase 52:18 byl vyloučen mladoboleslavský Petr Koláčný na 2 minuty za držení. Angels si v rámci početní výhody pár střel na domácí svatyni připsali, žádná z nich bohužel brankové parametry neměla. Následně to BA tři minuty před závěrečným hvizdem zkusili v šesti, žádný úspěch však početní výhoda nepřinesla.

BLACK ANGELS tak prohráli úvodní utkání v sezóně 2022/23 4:6, rozhodně můžeme říci, že Bleci předvedli solidní výkon, od kterého se do budoucích zápasů můžou odrazit. Držte klukům palce do dalších zápasů.