Víkendový turnaj ročníku 2013

Poslední zářijovou sobotu odstartovali elévové v Areně Barrandov letošní ligovou sezónu. Nastoupili s určitou nevýhodou - bez svého standardního gólmana – takže se na jeho pozici hráči vystřídali a nutno říct, že se s novou úlohou poprali statečně.

Prvním soupeřem byl tým domácích – ACEMA Sparta. Našemu týmu se v zápase dařilo výrazně líp. Sice mohli zlepšit nahrávky a víc blokovat střely protivníka, ale díky zdařilým střelám na bránu a nahrávkám skončil zápas jednoznačně 10:1 pro Bleky.

Druhý soupeř byl pro nás rozhodně těžší. Hned v 6. vteřině vsítil Tatran první gól a od té chvíle nabral zápas svižnější tempo. První polovinu Bleci vypustili, nedostatečně si hlídali hráče a Tatran na góly jasně vedl. Nám se gólově dařilo bohužel až v poslední čtvrtině zápasu, kdy během 5 minut padlo z naší strany 5 gólů. Pokus o navýšení skóre – hra bez brankáře v poslední půlminutě – nevyšel, Tatran opět skóroval a zápas tak skončil naší prohrou 7:10. Přesto kluci z BA odvedli slušný výkon a do poslední chvíle bojovali za co nejlepší výsledek.

Náladu si Bleci zvedli utkáním s Prague Tigers. I když náš tým nehrál na 100 %, např. po nahrávce kluci vyčkávali, jak balonek zpracuje spoluhráč a nenabíhali si do gólových šancí, přesto měl tým andílků v první polovině hry jasnou gólovou převahu. V druhém poločase sice Tygři náskok snížili, ale i tak zápas skončil naší výhrou 10:4.

Posledním soupeřem 1. ligového kola byla Mladá Boleslav. Na našem týmu už byla znát patrná únava. Hráči z Mladé Boleslavi využili pomalejšího tempa z naší strany a brzy po začátku utkání se dostali do vedení. Bleci se snažili jít do bloků, kličkovat a střílet na bránu, ale přes boleslavského brankáře bylo těžké projít. Utkání tak skončilo 3:9 pro Boleslav.

L. Havlíková

Komentář trenéra J. Kolínského: Turnaj nám přinesl jak velice slušně odehrané zápasy, tak ty, kde jsme tápali. Hlavním cílem je teď nabrat fyzičku, která nás opustila moc brzo. Já jsem rád, že se kluci s absencí stálice mezi tyčemi popasovali tak, jak se popasovali a už se těším na další práci na trénincích!