Vybojované 3 body proti České Lípě

Muži A se včera postavili na půdě Sportovní haly Česká Lípa místnímu FBC. Zápas byl od začátku do konce velice napínavý a divácky atraktivní, jak už tomu ostatně u duelů s Českou Lípou bývá. Jak probíhal ten středeční, se dočtete níže.

Už začátek zápasu se nesl ve vysokém tempu. První střelu utkání vyslal Vavruška, hostující Matiášek jeho pokus vykryl a udržel tak bezbrankový stav. Domácí gólman Daniel Jukl si nesáhl na míček až do poloviny šesté minuty, kdy Čáslava rozehrál standartní situaci z rohu na Buriana před brankou. Domácí brankář zvládl jeho střelu vyrazit, na dorážku Vladimíra Bačinského byl ale krátký a Bleci se tak v čase 05:27 ujali vedení 1:0.

Po inkasování první branky se českolipští dostali do nebezpečného útoku, který však opětovně zastavil skvěle chytající Ondřej Matiášek. Po kratší pasáži, kdy se hra přenášela nahoru dolů, byl Matěj Boček odeslán na trestnou lavici poté, co zatáhl za záchrannou brzdu a nepustil Štěrbu do zakončení. Přesilovková formace domácích se ihned dala do práce a kombinovala na polovině Bleků.

I přes více střeleckých pokusů však Lípa nedokázala využít první přesilovou hru v zápase a Matiášek společně s obranným blokem udržel hubené vedení na straně BLACK ANGELS. Zhruba v polovině 15. minuty se do nebezpečné šance opět dostali domácí, ani tentokrát však míček neskončil za zády bezvadného Matiáška. Po této akci se o slovo přihlásil útok BA, jemuž stopku vystavil rovněž solidně chytající Jukl a nadále tak držel svůj tým ve hře. Po 20 minutách hry se tak šlo do šaten za stavu 1:0 pro hostující tým.

Tempo z úvodní části si Bleci přenesli i do té druhé. Již v čase 23:45 zvýšil na 2:0 kapitán Daniel Ludvík, jehož parádní zadovkou našel asistující Renčín. Po dalších 30 vteřinách musel domácí Jukl lovit míček ze sítě znovu. Ztráty českolipských využil Vilém Doležal, jenž následně posunul na volného Radka Hanáka, který snadno zavěsil za záda domácího brankáře.

Na rozdíl dvou branek snížil v čase 29:42 Vladimír Trčka, jenž po faulu na Daniela Štěrbu doklepával do branky hostů. Ve zbylém čase prostřední části se střídaly šance na obou stranách, další branka však k vidění nebyla. V čase 39:36 byli vyloučení hráči na obou stranách - hostující Krahulec za zdržování a domácí Jirsa za hrubost. Jirsa uštědřil pohlavek Čáslavovi a trenéři BLACK ANGELS využili výzvy na přezkoumání přestupku na červenou kartu. Ta však udělena nebyla a domácí tak kvůli špatné výzvě museli poslat hráče na trestnou.

Závěrečná třetina rovněž nabídla fyzickou a rychlou hru. Střelecké pokusy se střídaly jak na jedné, tak i na druhé straně hřiště, brankáři však stále drželi své celky ve hře. Více šancí si ve třetí třetině vytvořila Lípa, která však dala vyniknout hostujícímu Matiáškovi, jenž jejich pokusy lapil. Po postavení jednoho z Bleků ve vlastním brankovšti, bylo nařízeno trestné střílení. Ondřej Matiášek jen těsně nedosáhl na pokus Křenka, jenž se tak mohl ve 400. utkání v nejvyšší české soutěži radovat z gólu.

Na Křenkovo snížení záhy odpověděl Marek Fryš, jehož nenápadný pokus nedokázal domácí Jukl zachytit a skóre bylo rázem 4:2 pro BLACK ANGELS. Domácí celek se nikdy nevzdává, jinak tomu nebylo ani tentokrát. Před koncem 54. minuty prostřelil Matiáška ránou nad nohu Václav Vavruška a snížil tak na rozdíl jediné branky. V čase 55:51, po kolizi Ludvíka s jedním z domácích, se rozhodla Lípa využít výzvy na přezkoumání situace. Sudí však posoudili Ludvíkův zákrok jako čistý a na trestnou tak za zdržování šel Ladislav Pekárek.

V přesilové hře se Bleci již prosadit nedokázali a Lípa se tak po ubránění oslabení v čase 58:10 rozhodla pro oddechový čas. Následně to domácí celek zkoušel v šesti hráčích v poli. Obranný blok BLACK ANGELS ve spolupráci s Matiáškem v brance udržel vedení 4:3 až do konce a z České Lípy si tak Bleci odvezli těžce vybojované 3 body, na které budou moci navázat již tuto neděli ve Štěrboholech, kde od 18 hodin vyzvou v derby pražskou Spartu. Držte klukům palce do dalších zápasů!