5. ligový turnaj týmu 2013 white

V sobotu odehrál tým WHITE 2013 ligový turnaj v domácí hale s vyrovnanou bilancí dvou výher a dvou proher. Pojďme se společně podívat, jak se klukům na hřišti dařilo.

BLACK ANGELS 2013 white vs. FAT PIPE FLORBAL CHODOV blue - 4:6

V úvodu turnaje jsme nastoupili proti Chodovu a oba týmy se ve vyrovnaném utkání dlouho přetahovaly o vedení. Za stavu 4:4 jsme v závěru zápasu inkasovali dvě branky, na které jsme již nedokázali odpovědět. Hráči soupeře zvládli konec utkání díky častější střelbě a o něco lepší taktické ukázněnosti. Je třeba vyzdvihnout výkon Bena v brance, který zlikvidoval několik vyložených šancí.

BLACK ANGELS 2013 white vs. OLYMP FLORBAL Perseus - 4:3

Druhý zápas jsme sehráli s Olympem. Smolné okamžiky jsme si vybrali hned na začátku utkání. Nejprve skončilo naše trestné střílení na tyčce soupeřovy branky a následně jsme inkasovali odrazem od vlastního hráče. Po přestávce se skóre vyrovnaného zápasu začalo otáčet na naši stranu. Minutu před koncem, za stavu 4:3 v náš prospěch, si trenér vyžádal oddechový čas. Kluci závěr dobře zvládli, a když soupeřova střela skončila pouze na břevnu naší branky, uhájili těsné vítězství.

BLACK ANGELS 2013 white vs. Fbš Bohemians Praha 4 černí - 4:3

Naším třetím soupeřem byli Bohemians. Ve vyrovnané první části jsme se ujali vedení a vyhráli ji 3:2. Kluci si víc přihrávali a stříleli než v předchozích zápasech. Ve druhém poločase jsme vedli již o dva góly, ale soupeř čtyři minuty před koncem snížil na 4:3. Tento stav se, i přes velké množství šancí soupeře, podařilo udržet až do konce.

BLACK ANGELS 2013 white vs. SK Florbal Benešov - 2:7

V našem posledním zápase jsme nastoupili proti Benešovu, nejlepšímu týmu turnaje. A začalo se pěkně zostra naším proměněným trestným střílením a následným srovnáním soupeře. Podruhé jsme inkasovali v šesté minutě zápasu. Pak se projevila větší sehranost a zkušenost soupeře a poločas skončil 1:6 v náš neprospěch. Po přestávce byla hra vyrovnanější a oba týmy vsítili po jednom gólu. Po brance soupeře si čtyři minuty před koncem vzal trenér oddechový čas a krátce poté jsme snížili na konečných 2:7.

Oproti předešlým turnajům působil náš tým sehraněji. Je třeba ocenit snahu a urputnost v soubojích s vyššími a staršími protihráči. Cennou zkušeností pro kluky je dobré taktické zvládnutí závěru zápasů s těsným skóre a také intenzivní koučink trenéra Kolínského.

Autor článku: Václav Bláha