BLACK ANGELSButchis
ne 28. 1. 2024 18:00 @ SH Štěrboholy, Livesport Superliga, 22. kolo

Bleci rozstříleli BUTCHIS

Mužské áčko si v neděli poradilo s BUTCHISEM, kterému nadělili 11 branek a sami inkasovali jen ve 3 případech. Jak kanonáda probíhala, si můžete přečíst v článku níže.

Začátek utkání byl ve znamení šancí na obou stranách hřiště, žádná z nich však brankové parametry neměla. Na první branku si diváci ve Štěrboholech museli chvíli počkat, konkrétně do začátku 9. minuty, kdy za Vladařem rozvlnil síť Jakub Hromada a poslal Bleky do vedení 1:0. V následujících okamžicích měli více ze hry "domácí" BLACK ANGELS, kteří nadále zaměstnávali Vladaře v brance BUTCHISU.

V čase 14:13 byl na 2 minuty vyloučen hostující Michal Václavík za sekání a Bleci tak dostali k dispozici první přesilovku. Těsně před koncem 16. minuty sehrála trojice Bleků - Hromada, Doležal, Burian - parádní akci, která nakonec skončila gólem a Burian tak navýšil na 2:0 z přesilovky. Ani toto vedení však hráčům Angels nestačilo a zhruba o 2 minuty později na tříbrankový náskok upravil Marek Fryš. Po 20 minutách se šlo za stavu 3:0 pro domácí BA, které hosty přestříleli v poměru 15:3.

Úvod prostřední části nabídl šance na obou stranách. První, kdo v druhé třetině rozvlnil síť, byli opět Bleci. V čase 28:56 již na 4:0 navýšil Vilém Doležal. Čtyřbrankové vedení BA vydrželo necelou minutu, jelikož v čase 29:44 vstřelil první gól BUTCHISU Petr Novotný. Na další branku nemuseli diváci čekat příliš dlouho, o cca 2 minuty později na 5:1 pro domácí Angels upravil Matěj Boček. Dominance BLACK ANGELS tímto gólem neskončila, v polovině 34. minuty se střelou do šibenice prosadil Jakub Hromada.

Následně se BUTCHIS lehce nadechl a vyslal pár pokusů na Matiáškovu branku, vstřeleným gólem ani jeden z nich však neskončil. Naopak za Bleky se podruhé v zápase prosadil Vilém Doležal a upravil tak skóre zápasu na 7:1. Tento stav na tabuli svítil i po 40 minutách, kdy hráči odcházeli do šaten.

Ani druhá přestávka nepřetrhla brankové tempo Bleků a v čase 43:27 již na 8:1 zvýšil svým druhým gólem Matouš Burian. Na Burianovu trefu o chvíli později navázal Honza Bauman, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě. Po desáté brance v zápasu se BUTCHIS rozhodl vystřídat brankáře a místo Vladaře se do branky postavil Jan Hlinák. Jakoby to hostujícímu týmu dalo impulz, po půl minutě hry prostřelil domácího Matiáška Kryštof Maňour a snížil tak na 2:9.

Následovala pasáž, kdy žádný z týmů nevyslal střelu, která by měla brankové parametry. Na začátku 53. minuty se dokázal prosadit Ondřej Kroužek, jeho branka však byla po přezkoumání odvolána pro hru nohou. BUTCHIS šel následně do hry v šesti, čehož využil Jakub Hromada a přesně mířil do odkryté klece a skóre rázem bylo 10:2. Po této brance si domácí vybrali oddechový čas, aby se připravili na nátlak BUTCHISU.

Na začátku 59. minuty se míčku zhostil Ondřej Matiášek, který dlouhým výhozem našel rozběhnutého Čáslavu. Útočník s číslem 34 pak dokonal jednoduchou práci a zavěsil do prázdné branky. Ani to však nebyl poslední gól tohoto utkání. Dvacet tři vteřin před koncem se před Matiáškem uvolnil Waldhauser, kterého pěkným pasem našel Petr Novotný a zároveň tak uzavřel skóre zápasu na 3:11.

Bleci tak ovládli štěrboholské derby a BUTCHIS porazili vysoko 11:3. V utkání se hattrickem blýskl Jakub Hromada. Vilém Doležal pak odcházel s bilancí 2+2, Ondřej Matiášek pomohl 17 úspěšnými zákroky a jednou asistencí. Doufejme, že tato forma klukům vydrží i do zápasu s Českou Lípou, který se odehraje 11. února od 16 hodin v MSH Louny.