Cenné zkušenosti pro 2013 White

Minulý víkend se konal další ligový turnaj pro tým 2013 White. Kluci bohužel zaznamenali 4 prohry, ale odnesli si velmi cenné zkušenosti do dalších zápasů. Na náš první zápas jsme se sešli už v 9 ráno a hned o půli prvního zápasu dne začala rozcvička. Před celým hracím dnem a čtyřmi náročnými zápasy musí být rozcvička kvalitní, a tak trvala skoro 15 minut.

BLACK ANGELS 2013 white vs. FBC Draci modří - 1:8

Nastupujeme do prvního zápasu, a hned proti jednomu z favoritů na postup v našem koši. Nemáme stálého gólmana, takže se do brány musí postavit někdo z kluků. Proti Drakům je to Kuba, který si zapomněl florbalku a musel mu pro ní dojet táta. Zbývá nám tedy 7 hráčů do pole. Hraje se systémem 3+1, takže na střídání máme hráčů dost. Utkání se nevyvíjí podle našich představ. Už prohráváme 0:8, ale poslední gól dáváme my, a tak se skóre 1:8 neodcházíme s tak sklopenou hlavou.

BLACK ANGELS 2013 white vs. Butchis red - 2:4

Druhý zápas se utkáváme s pořádajícím celkem Butchisu. Vyrovnané utkání končí 2:4, ale kluci si ho určitě mnohem více užili. Na rozdíl od toho prvního si kluci vyzkoušeli hrát pod menším tlakem a tahat za jeden provaz.

BLACK ANGELS 2013 white vs. Sparta yellow - 1:18

Všichni jsme věděli, že nás čeká asi nejtěžší zápas celého dne. Nikdo ale nečekal, že to skončí takto. Tím „takto“ ale nemyslím výsledek… Zápas se pro nás nevyvíjel dobře. Druhá minuta a už prohráváme 0:3. Kluci a holky ze Sparty jsou zkušenější, natěšení na zápas a někteří i o rok starší. To v našem týmu vidět není. Kluci se za stavu 0:5 necelé 4 minuty po začátku začínají hádat a musíme si vybrat oddechový čas. Ten bohužel nepomáhá. Po první polovině svítí na světelné tabuli hrozivý stav 0:10. Bohužel se nám ale zužuje sestava. Dva nejmenovaní kluci se rozhodli, že přestanou hrát. Začali nadávat na rozhodčí a že hra není fér. Zápas jsme nuceni dohrát na 5 hráčů do pole. Zbytek týmu se ale kousnul, a tak stav druhé třetiny 1:8 není tak hrozný. Navíc poslední gól střílíme znovu my, Dan prostřeluje blok a míček projde brankáři dokonce mezi nohami.

Dva nejmenovaní kluci se naučili velkou lekci. I když rozhodčí nepíská, tak jak si myslím, musím hrát dál. Nejdůležitější ale je, že nesmíme nikdy nechat spoluhráče ve štychu.

BLACK ANGELS 2013 white vs. Sparta black - 2:4

Poslední zápas dne hrajeme znovu proti Spartě, tentokrát proti té slabší, atmosféra je skvělá, všichni chtějí vyhrát. Po chvilce vedeme hladce 2:0. Ale náš výkon spíše klesá a s trochu smolně obdrženými góly zápas končí také prohrou.

Někdo by mohl tvrdit, že turnaj klukům nic nedal. Opak je ale pravdou, porážka je ta nejdůležitější věc, co nás ve sportu, ale i v životě, potká. Musíme se s ní vyrovnat a snažit se jí do příště vyvarovat. Jen to nás posune dál.