Další turnaj kluků 2012

Po delší ligové pauze, zpestřené PFC turnajem, jsme v plné síle opět naskočili již do šestého kola pořádaného Falcony. Slibovaná sněhová nadílka se navzdory předpovědi nekonala, tak jsme vyrazili směr Stará Boleslav v očekávání alespoň té gólové. Premiérově se v naší bráně představil Kuba Mitrovský, který standardně hájí svatyni o rok mladším klukům. Po vánoční pauze jsme naskočili zpět do zápasů s nálepkou dosud neporaženého týmu, kterou jsme si samozřejmě chtěli ponechat.

BLACK ANGELS vs. Tatran - 7:5

Hned v prvním zápase jsme narazili na Tatran, který si na nás připravil dvě trojky statečných, v čele s novou posilou Vašíkem Černým, který doposud hájil barvy Prague Tigers. Po zkušenostech z PFC jsme věděli, že první zápasy máme trochu ospalé a o to dramatičtější se čekalo klání. Do užší nominace se nedostal trenér Jirka Kolínský a tak jen sledoval spolu s trenérem Tatranu hru svých svěřenců z balkónu, aby si kluci vyzkoušeli, jestli si dokážou zápas koučovat sami. Nová posila Tatranu zaúřadovala hned ve třetí minutě, kdy s pomocí naší smolné teči skončil míč v síti.

Následovala chyba obrany soupeře, kterou jsme chladnokrevně potrestali výstavním zakončením pod víko gólmana Tatranu. Naše nedůrazné bránění v další minutě posílá soupeře z dorážky před naším brankářem opět do vedení. Během následujících dvou minut skórujeme a s pomocí soupeře, který si dal z vyhraného buly vlastního góla, se poprvé ujímáme vedení. Následují pak dva rychlé góly, které ukončují první poločas a klidní nervy rodičů. Ve druhém poločase pak kluci nepřipouští další drama a kontrolují zápas s konečným výsledkem 7:5.

BLACK ANGELS vs. Sparta - 8:1

Sparta střídavě hrající v prvním a druhém koši nás čekala ve druhém zápase. Gól padá ve druhé minutě, kdy využíváme rozhozené obrany soupeře po jeho špatném střídání. Hra je dále vyrovnaná a srovnávací gól dostáváme opět z nedůsledného bránění hráče před naším brankářem. Kluci ale hrají stále svoji hru, využívají své šance a končí první poločas za stavu 5:1. Přes jednoznačný stav se i druhý poločas hraje ve svižném tempu, ale v naších řadách panuje psychická pohoda a zápas končí vysoko 8:1.

BLACK ANGELS vs. Falcon - 9:1

Ve třetím zápase hrajeme s pořádajícím týmem Falconů, kteří jsou naším obvyklým soupeřem prvního koše s velice důraznými a nepříjemně bránícími hráči. Zápas je nicméně rozhodnut už ve čtvrté minutě, kdy vedeme již o tři góly. Pohledné kombinace těší srdéčka rodičů a kluci přidávají další góly. Psychika soupeře je nahlodaná a hra je přerušena zbytečným strčením Filipa na hrazení, po kterém se musí ošetřovat, ale nakonec se Fíla vrací statečně zpátky do hry.

Po šanci Falconů zachraňujeme míč směřující do brány na samotné brankové čáře, ale postavením v brankovišti dopřáváme domácím nájezd. Ten však nechá vyniknout v bráně Kubu a skóre se nemění. Druhý poločas opět kontrolujeme a využíváme častého přečíslení soupeře, kteří se často pouští za naši bránu a nestačí se vracet. Čisté konto našeho gólmana pak kazí přesná střela z dálky, která je prvním a posledním gólem Falconů. V tomto a následujícím utkání dostali kluci za úkol trénovat výběhy. Střelecká produktivita našich hráčů se s každým zápasem zvyšuje a bude-li trend pokračovat, můžeme se těšit na poslední zápas proti Tigrům, kteří budou bojovat o setrvání v prvním koši.

BLACK ANGELS vs. Tigers - 13:2

Start do posledního zápasu s Tigers je v naší režii a dvě přesné střely z dálky v prvních minutách zápasu končí v bráně soupeře. Skoro každé střídání je pak korunováno gólem. Za stavu 6:1 vypovídá o klidu a herní pohodě kluků úsměvy na jejich tvářích. Průběh celého zápasu kontrolujeme a vteřinu před závěrečnou sirénou ukončujeme za stavu 13:2 zápas a posíláme tak Tigers do druhého koše.