Další turnaj kluků 2012 white

Po ranních sobotních peripetiích s dojezdem, jsme našli s Filipem krásnou halu v Rudné s nepříjemným správcem, zato s parádním bufetem a vymazleným maskotem pořádajících Panthers. Jak probíhal turnaj, si můžete přečíst níže.

BA 2012 white vs. T.B.C. Dvůr Králové - 8:2

Výběr BA White výrazně posílil příchod Radka Sokola, ostrostřelce z týmu 2012 Black. Dále Whity posílili nadšenci z 2013, kteří se od začátku prezentovali vyzrálým taktickým výkonem s pěkným pohybem, hlavy nahoře, když hru řídil bezvadně Jan Růžička (3) V prvním útoku řídil hru již zmiňovaný Radek Sokol (77), který se postavil nezvykle na pozici obránce. Hra útoku ale svědčila. Radkův přehled z florbalových bitev prvního koše BA a jeho individuálního zápalu pro hru je prostě znát.

První zápas zastihl BA2012W v tradičně ospalé energii, kdy zpočátku tahali za kratší konec vývoje první poloviny matche. Postupně se ale motory jejich mašiny také tradičně rozehřály a vývoj první části otočili ve svůj prospěch. Hráčem první části byl určitě Jan Růžička, který byl u třech gólů BA2012W. Druhou půli začali BA2012W mnohem soustředěnějším výkonem, který potvrdili souhrou hráči první lajny Bartoň a Sokol, když prvně jmenovaný nejdříve nabíjel ostrostřelci Sokolovi, který z ložené příležitosti nejprve minul, aby následně skóroval z běhu opět po vybojované nahrávce od Filipa Bartoně. Výborným výkonem se prezentovaly posily z BA 2013. Druhá lajna postupně také utahovala šrouby, když tlačili na pilu, co jim síly stačily ale vytouženého bodového zúročení se bohužel nedočkali. Výraznou osobností tohoto útoku byl Maty Matula, kterého bylo plné hřiště a pot z něj jen řinul. Max Dušek jistil spolehlivě záda a stíhal i podporovat útok. Kryštof Novotný se neúnavně nabízel do zakončení. V dalším zápase jistě svoji snahu zúročí. V dalších minutách druhé části hry BA2012W kontrolovali vývoj a TBC nepomohl ani timeout v 5 minutě. Hráčem zápasu je s jistotou Jan Růžička, který řídil z pozice obránce brankostroj 3. lajny a podílel se na pěti gólech BA2012W.

BA 2012 white vs. Red Dragons Hořovice - 11:6

Na rozdíl od prvního zápasu se Angels zakousli do Dragons hned od prvních vteřin matche. I když tesáky by měli mít spíš draci. No, tak destrukci jejich ostrých zubů zahájili andílci hned. Ve 21. vteřině skóroval po souhře první lajny Bartoň. Pak doslova utáhly šrouby hráči 3. útoku, kteří nasypali soupeři 4 andělské dárky do sítě. Kdyby měli fanoušci klobouky, tak smeknou. Velkou radost nám udělal 2. útok, který zúročil svojí viditelnou snahu a přispěl v závěru první části hned dvěma kousky do sítě Dragons. Zejména první gól stál za to, když padl po souhře celé trojky a Kryštof Novotný skóroval bez přípravy z prvního doteku ✌. Druhá půle zastihla Angels v mírném útlumu, ale ze hry měli zpočátku jistě více, což zúročili dvěma góly. Trenér Hlaváček proházel první a druhou lajnu. Hráči se v novém složení chvilku hledali, což soupeř využil a snížil dvěma góly na 5:8. Angels ale postupně roztáhli křídla a Bartoň po pěkné souhře s Maxem Duškem skóroval podruhé v zápase na 5:9. Za Dragons zlobil nejvíce hráč s číslem 10, který se se skóre nechtěl smířit a nasypal do sítě Edy Materny pár gólů a snažil se o mírné zdramatizování utkání. Dragons dostali navíc šanci v podobě trestného střílení. Eďák Maternů (z radosti tatínka a trenéra Hlaváčka rodilý Sparťan) si bezvadně po vzoru Jana Kováře (HCS) skvěle postavil tyče branky, když střelu vytěsnil pohybem právě na levou tyč brány ✌. Následně střemhlavým náletem Radek věren svému příjmení Sokol po pěkné samostatné akci střelou zakončenou gólem vyrazil poslední dračí zub z mordy bájného tvora a Dragons už se na nic nezmohli, když ránu milosti zaťal posledním zásahem Teo Fridrich jako legendární rytíř Bajaja z týmu 2013ek.

BA 2012 white vs. Panthers Praha Black - 9:9

1. půle

V osvědčené sestavě nastoupili BA2012W k papírově nejtěžšímu zápasu dnešního dne proti Panthers Praha. První útok zúročil úvodní tlak BA2012W a po presu Bartoňe v pravém rohu útočné poloviny střelou z první zařídil vedení Radek Sokol. Hráči třetího útoku z týmu 2013ek potvrdili sebevědomí a pěknou kombinací dosáhli navýšení skóre na 2:0. Následný vývoj hry potvrdil předpoklady a hra se přelévala ze strany na stranu. Až do půlky první části utkání, kdy o sobě dali vědět Panthers a snížili na 1:2. Třetí útok ale 10 sekund po snížení skóre opět navýšil a 1. útok po pěkné spolupráci Bartoně a Sokola zařídil odskočení týmu o tři góly. Za zmínku stojí velmi dobrý výkon Materny v brance BAW, který několika velmi dobrými zákroky otupil tesáky Panthers.

2. půle

V čase 0:51 druhé půle bohužel Panthers převzali iniciativu v utkání a několika dobrými střelami v čase 3:12 srovnali skóre na 5:5. To nenechalo klidnými fanoušky BA2012W a začal minisouboj s početnějším kotlem Panthers. Když se hra ne, a ne přelít na jednu či druhou stranu, probudil se druhý útok a Maty Matula po tlaku spoluhráčů krásnou střelou strhnul vedení na stranu BA2012W. Následně hra patřila v důsledku velké snahy Panthers o změnu skóre, což vyústilo v srovnání skóre na 6:6. Třetí útok složený z 2013tek ale odpověděl, a po krásné akci Růžičky skóroval Stoklas. Následně padaly góly z jedné strany na druhou a oba týmy se v maximálním nasazení rvaly o výsledek do posledního dechu. BA2012W nakonec zajímavé vedení ztratili, aby společně s Panthers, kteří zlepšili pohyb a zasypali Maternu opravdovou sprchou střel, došli k oboustranně zasloužené remíze. Zápas měl grády a klobouk před zápalem obou týmů. Určitě nejzajímavější zápas dne.

BA 2012 white vs. FbC Slavia Praha - 23:0

Zápas s nejslabším týmem dnešního turnaje se od samého začátku vyvíjel ve prospěch BA2012W. Tým Slavie se v soutěži rozkoukává, a tak hráčům BA2012W nevadil ani krátký odpočinek z předchozího těžkého zápasu a po pouhých 15 minutách odpočinku naskočili k poslednímu utkání dne, který pohodlně po spoustě individuálních akcí dokráčel k zaslouženému vítězství. Hráčem zápasu byl pro mě Eda Materna, pro kterého byl zápas o to těžší, že z minima střel dokázal udržet čisté konto a opět velmi dobře postavit brankové tyče ✌.

Text: Pavel HCS