345_20221122_211437.jpeg

Další zápasy kluků 2011

V pátek měl přijet Martin na bílém koni, ale jak je jeho dobrým zvykem posledních let, nepřijel. Možná se snad i objevil, ale jako rozpuštěný, vypuštěný a zbylo po něm jen rozlité mlíko a tím mlíkem jsme se museli v sobotu prokousat do dračí sluje v Říčanech. Rytířů jsme vezli 13, plus jeden v těžké zbroji, to vše za doprovodu princezny Naty, kterou doufám drakům nevydají... Ale dost pohádek, jdeme na první zápas.

BLACK ANGELS vs. Tatran Střešovice - 4:3

Na úvod nás čekal Tatran, který se vrátil zpět po sestupu do 3.koše, kam jsme ho mimochodem poslali my. Bylo znát, že nám chtěl naší jízdenku o patro níž splatit i s úroky a my jsme mu v tom ze začátku vůbec nebránili. Mlha přede mnou, mlha za mnou, tak vypadal v úvodu náš výkon a z té mlhy svítilo na tabuli jednoznačné 0:3. Trvalo to, ale postupně jsme se začali zvedat a do poločasu zařídil první korekci stavu Vojta, když dostal pěknou průnikovou přihrávku za obranu a s gólmanem si už věděl rady. Šance na obou stranách pokračovaly i v druhé části, ale stále s herní převahou Tartanu.

Po Jášově úniku, který zastavilo blokování hole, proměnil Ondra nájezd, a když krátce na to srovnal Vilda po luxusní stahovačce za brankou, a zasunutím míčku za přední tyč, bral Tatran timeout. To nám pomohlo a hned po něm nás poslal Jiřík poprvé do vedení. Jenže netrvalo dlouho a za nesmyslný faul jsme šli do čtyř. Nabídli jsme tak Tartanu možnost závěrečného tlaku. Oslabení jsme celkem zvládli, ale tlak Tatranu trval až do samého závěru. Navíc v posledních vteřinách byla proti nám nařízena standardka na hranici velkého brankoviště a přes dvoje napomínání jsme si vykoledovali za nedodržení vzdálenosti ještě jeden dvouminutový trest a opakování standardky, ale sekunda je naštěstí málo času a tak jsme to se štěstím ustáli a slavili vítězství po velkém obratu.

BLACK ANGELS vs. Draci Říčany - 2:4

Nedůrazný nástup do zápasu, přinesl velmi rychle svoje ovoce. Nepokrytý hráč před brankou bylo první varování, které neplatilo pro hru vysokou holí. Na druhé už ale nedošlo a byl z toho gól. A nebylo to všechno, po totálním vypuštění hráče před brankou jsme už měli dvoubrankové manko. A tak jsme začali konečně hrát. Jáša dostihl zdánlivě ztracený míček ještě před gólmanem a z blízka mu předvedl hodně rychlé ruce. Před půlkou jsme se tedy dostali na kontakt. 

Na začátku druhého dějství jsme ovšem inkasovali velice rychle a zase to bylo o dva. Do hry nás vrátil Jiřík, když ho šťastně trefil odpal soupeře do achilovky a míček k překvapení všech doputoval za brankovou čáru 2:3. Soupeř nám nabídl přesilovku a proměnit, mohli jsme zápas zdramatizovat, ale nevytěžili jsme z ní téměř nic, a navíc hned po jejím skončení jsme naopak gól dostali. I přes závěrečnou hru v šesti se už skóre neměnilo a tak z toho byla prohra 2:4. Prostě, asi takhle, dokud nebudeme mít Bajaju, navrhuji aspoň jako povinnou četbu "Jak vycvičit draka", protože jinak budeme pořád princové, co jsou na draka...

BLACK ANGELS vs. Kanonýři Kladno - 2:2

Martin sice včera nepřijel, ale na zápas s Kladnem se přijel na kluky podívat Štěpán a začátek byl jako od výměnného týmu. Po vyhrané úvodní buly, jsme předvedli parádní kombinaci na jeden dotek, kterou zakončil Ondra. Kladno jsme evidentně zaskočili a chvíli mu trvalo, než začalo hrát svou hru. Toho jsme bohužel nedokázali využít k navýšení vedení. Bohužel jsme přišli o Ráďu, který dostal florbalkou nešťastně na koleno a jeho absence náš výkon poznamenala. Když se následně ještě nechal vyloučit Jáša za seknutí, využilo Kladno přesilovku a do půlky bylo srovnáno. Ta druhá se nesla v duchu přetahované, každý chvilku tahal pilku anebo kratší konec provazu. Tři a půl minuty zbývalo do konce zápasu a z nařízeného trestného střílení se Ondra dnes podruhé nemýlil. Jenže jsme polevili a přestali Fílovi pomáhat. Toho soupeř využil a kolem tyčky nám zasunul vyrovnání. Bojovalo se až do konce, ale nikdo už nedokázal zvrátit vítězství na svou stranu a tak došlo na dělbu bodů.

BLACK ANGELS vs. FbŠ Bohemians - 3:8

Po úvodním oťukávání jsme nedokázali odklidit míček z předbrankového prostoru, dnes už po několikáté a soupeř skóroval. Zřejmě aby nám to konečně docvaklo, předvedla nám to samé Bohemka ještě jednou. K snížení jsme se dopracovali po pěkné akci z holí Jaši a Ondry. Pak jsme však předali míček soupeři, po zmatlané rozehrávce, na zlatém podnose. Soupeř výzvou nepohrdl a zvýšil na 1:3. Téměř vzápětí jsme se dočkali i my. Soupeř předvedl sportovně stejný fatál a vrátil nás tak na jednobrankový rozdíl. Závěr první půlky nenabídl florbalově nic, protože oba týmy si střihli mezihru holomajzna, ze které diváky vysvobodila až siréna ohlašující poločas. 

Pokračování bylo už ne tak strašlivé, ale... Chvíli trvalo, než se obraz hry vrátil k florbalu. Bohemka se do něho srovnala dřív a znovu odskočila o dvě branky. Ještě jednou jsme se dostali na dostřel, dvojice dnešního dne si s Bohemkou zahrála na ťukanou a doťukali míček, až jak se říká do kuchyně, ale další obdržená branka, jakoby nás nějak rozleptala. Začali jsme si brát míčky a i jinak si na hřišti překážet a tak další branka v naší síti na sebe nenechala dlouho čekat 3:5. Propadáme se do mlhy z první půlky prvního zápasu, jdeme ven na dvě minuty za nedodržení vzdálenosti. Bohemka bohužel přesilovku zvládla a my v oslabení inkasujeme. Ihned po buly dostáváme další příděl. Konečný účet jsme si podtrhli a sečetli v závěru, opět jsme namazali soupeři, ten toho využil a pečetil své vítězství 3:8.

Dnes to bude chudší o trenérské okénko a tak Vám bude muset stačit moje shrnutí. Byl to zvláštní turnaj, oproti minulému bylo vidět určité zlepšení, ale přestože jsme dnes získali krom jednoho povinného vítězství, nutného k udržení koše, i cennou remízu s Kladnem, čekala na nás na konci past na Popelku, v podobě sestupu. Do té jsme nakonec kvůli pořádání Tatranu spadli, ale co, tak se aspoň utkáme s jinými soupeři. Bohužel nás stále trápí stejné chyby a nesprávná řešení situací. Nebudu se pouštět do obsáhlého výčtu, protože bych musel jen zopakovat napsané v předchozích článcích. 

Takže jen stručně. Pohyb bez balónku a náběhy do volných pozic, předržování míčku nebo zbytečné unáhlené zbavování se ho. Dnes bych zmínil něco, co mě dost převapilo, a to způsob, jak jsme stavěli bloky proti standardce. Hoši to nebyly bloky, proti tomu je i ementál neprostupná zeď… Tohle jsem nikdy neviděl a doufám, že už ani neuvidím, nevím, kde se to vzalo, ale doufám, že jsme to nechali v Říčanech. No nic tohle byl tedy další náš turnaj a budeme věřit, že příště to bude vypadat zase o něco lépe, dokážeme hrát až do konce posledního zápasu bez výpadku, který by dostal soupeře snadno na koně. Ono se to snad podá, určitě si je podá Naty J I tak ale patří všem díky za florbalovou sobotu!

DYCKY BLACK!

Romič