244_20220613_103414.jpg

Další zástupci na Young Stars Weekendu

Tentokrát se o reprezentaci BLACK ANGELS postaraly naše hráčky. Agáta Procházková, Linda Fuchsová a Eliška Svrčková se účastnily YSW do 17 let v Olomouci a Nikola Štekerová a Nikol Fryčová se o body praly v Táboře ve výběru U15. Jak si holky na kempu vedly se dočtete v rozhovoru níže.

Článek z dílny Českého florbalu shrnující celý víkend si můžete přečíst zde.

Agáta Procházková - YSW U17

1) Ahoj Agi, nejprve gratuluji ke skvělému výsledku 62 bodů v individuálních statistikách a celkovému prvnímu místu mezi hráčkami U17. Byl víkend z tvého pohledu hodně náročný?

AP: Ahoj díky za gratulaci. Víkend byl skvělý, celkem náročný, ale díky úžasné péči fyzioterapeutek jsem se cítila výborně.

2) Když se člověk podívá na tvé umístění, tak to u někoho může vzbuzovat trošku závisti. Nepociťovala si něco podobného od ostatních holek, co se akce zúčastnily? Vycházely jste spolu dobře i mimo hřiště? Jaká panovala atmosféra?

AP: Jelikož jsme se body dozvěděly až po skončení kempu, k žádné závisti nedocházelo a ani nyní nic takového nepociťuji. Spíše mi spoluhráčky blahopřály. Na kempu se všemi hráčkami napříč kluby vycházím výborně. Možná je to klišé, ale máme opravdu na výběrech dobrou partu. Nikomu tam nešlo především o svoje body, ale hlavně šlo o to, abychom společně porazily výběr Východu. Navíc jsme se navzájem hecovaly k lepším výkonům, tudíž atmosféru celého víkendu hodnotím velmi kladně.

3) Co podle tebe je tvou nejslabší stránkou? Na čem bys chtěla na dalším kempu/výběru nejvíc zapracovat?

AP: V lize dorostenek mám běžně spoustu času na hru s míčkem, ale zde na výběrech mám toho času málo, neboť u mě hned někdo je. Mám někdy problém rychle s míčkem pracovat. Asi bych mohla také zapracovat na vyšším sebevědomí, ale těch slabin je určitě mnohem více. Nebudu však prozrazovat úplně vše, naši trenéři mé slabiny vidí, tudíž vím, na čem mám pracovat více a na čem méně.

4) Klasická otázka - Jaké jsou tvé cíle florbalové cíle? Reprezentace nebo třeba zahraničí?

AP: Florbalových snů mám dost. Jestli se cíle a sny vyplní, to je však ve hvězdách. Tak jako asi všichni bych chtěla hrát nejvyšší soutěž juniorek i žen, dostat se do reprezentace a vyjet za florbalem do zahraničí. Ale nevím, jestli se k takovýmto krokům s mojí povahou odvážím.


Nikola Štekerová - YSW U15

1) Ahoj Nikčo. Nejprve gratuluji ke skvělému individuálnímu výsledku v podobě 66 bodů! Byl tohle tvůj první kemp regionálního výběru?

NŠ: Ahoj, toto byl už můj čtvrtý kemp, takže už jsem tak nějak věděla do čeho jdu.

2) Takže už se dáš považovat za takového "mazáka". Pomáháš třeba ostatním holkám, které jsou na kempu poprvé? Berou tě jako tu zkušenější hráčku?

NŠ: Holky se většinou samy začlení, ale když je třeba, tak vždy ráda pomohu. Jestli mě berou jako zkušenou hráčku - tak to opravdu nevím. To je spíš otázka na ostatní holky. Tam má každá hráčka nějaké své zkušenosti a nedá se to takto určit.

3) Jak ti sedly tréninky? Zaměřují se trenéři na konkrétní oblasti nebo jsou to klasické tréninky?

NŠ: Tréninky byly super a originální. Každý kemp jsme měly zaměřený na určitou herní oblast, kterou jsme pak následovně měly využívat ve cvičeních. Také jsme si poté s trenéry dělaly videorozbory zápasů, kde nám ukazovali, co se nám povedlo, a co jsme naopak mohly zlepšit.

4) Vidíš nějaké zásadní rozdíly mezi tréninky na YSW a těmi klubovými?

NŠ: Tréninky na YSW měly větší nasazení a líbil se mi přístup trenérů i celého kolektivu.

5) I tobě položím stejnou otázku jako Agi. Jaké máš florbalové cíle? Kdyby sis mohla vybrat, zda udělat nějaký úspěch na klubové či reprezentační úrovni, co by sis vybrala?

NŠ: Tak určitě bych se chtěla dostat do reprezentace, popřípadě si i zkusit zahrát za tým v cizině. Ale především si chci co nejvíc zahrát s holkami z BA a užít si společně různé turnaje, jak ty v rámci ligy, tak i mimo ní. Samozřejmě by bylo hezké, se na těchto turnajích umístit co nejvýše to půjde. Na otázku, zda bych si vybrala klubový či reprezentační úspěch, neumím tedy úplně přesně odpovědět. Kdyby klaplo obojí, bylo by to nejlepší.

6) Jaké jsou tvé cíle do následující sezóny?

NŠ: Chtěla bych se určitě stále zlepšovat a pokračovat v tomto nasazení. Chtěla bych se i nadále účastnit akcí jako KTM, YSW a dalších, protože mám možnost potkávat nové lidi, zkoušet jiné herní styly a především se florbalem bavit.

7) Já děkuji za tvé odpovědi a přeji mnoho dalších florbalových i neflorbalových úspěchů!

NŠ: Já ještě jednou děkuju a zdravím všechny Bleky!