419_20230418_092131.jpg

Dorostenky míří na MČR

I letos se naše dorostenky účastní hlavního turnaje Mistrovství České republiky dorostenek, na které se kvalifikovaly díky jasnému postupu přes Spartak Pelhřimov. Pojďme se společně podívat na to, co naše dorostenky čeká.

Základní část letošní sezóny zakončily dorostenky na druhém místě v 1. lize dorostenek s celkovým ziskem 53 bodů a ztrátou pouhých 3 bodů na první Chodov. Holky vyladily formu na ideální část sezóny, jelikož od loňského 12. listopadu drží neporazitelnost a úchvatnou šňůru 14 výher, během které zvládly vsítit celkem 74 branek a samy inkasovaly pouze ve 27 případech. Na tuto vítěznou vlnu navázaly i v 1. kole play off, kdy hladce postoupily přes Spartak Pelhřimov po výsledcích 8:0 a 14:0. 

Z individuálního hlediska se nejvíce dařilo Agátě Procházkové, která si v 19 zápasech připsala 36 bodů za 20 branek a 16 asistencí. Juniorská reprezentantka tak ovládla jak střeleckou statistiku, tak i tu asistencí. Mezi třemi tyčemi je jasnou jedničkou Eliška Svrčková, která naskočila do 16 utkání, ze kterých si odnesla úspěšnost zásahů přes 80 procent a průměr 2,6 gólů na zápas. Na pozici dvojky jí záda kryla trojice brankářek - Julie Pszczólková, Bára Čechová a Bára Vorbsová. 

Ve čtvrtfinále vyřazovací části holky narazí na PSN Tatran Střešovice, jehož hráčky se umístily na 4. pozici s 40 body. Bodování celku v základní části vévodila Karolína Bláhová, která si z 19 duelů odnesla 28 kanadských bodů za bilanci 10 branek a 18 asistencí. V brance byla jedničkou Kristýna Bartošová, která odchytala všechny zápasy Tatranu. 

Vzájemná bilance s Tatranem z této sezóny vyznívá poměrem 2:1 na zápasy pro BLACK ANGELS. Poprvé se celky potkaly 1. října loňského roku, kdy jako šťastnější odcházely hráčky Střešovic po výhře 9:4. Ke konci listopadu se již holky poučily a mohly se radovat po výsledku 5:3. Třetí střetnutí nabídlo napínavý a vyrovnaný souboj, který rozhodla Agáta Procházková a svému celku zařídila plný počet bodů poměrem 3:2 pro BA.

Semifinálové zápasy se odehrají 29. dubna, finále o den později 30. dubna. Držte holkám palce!

DYCKY BLACK!