Dorostenky ovládly PG 2022

Letošní Prague Games jsou již minulostí, avšak BA můžou slavit i nadále. Celkem se naše týmy postaraly o 2 cenné kovy. Stříbrnou medaili si odnesli kluci z ročníku 2011, zlato vybojovaly naše dorostenky. Pojďme si společně jejich cestu na vrchol zrekapitulovat.

Základní část zahájily holky výhrou 5:2 nad celkem z Liberce a následně si i hladce poradily se švédským Ale IBF I, jehož hráčky ze hřiště vyprovodily výsledkem 4:0. Po úvodním dni panovala v táboře BLACK ANGELS spokojenost, i tak ale bylo co zlepšovat.

Druhý hrací den narazily dorostenky na švýcarské Thurgau, které našim hráčkám nedalo nic zadarmo, ba naopak. První polovinu se prosadily pouze hráčky švýcarského kříže, a to rovnou dvakrát. Minutu po zahájení druhé části svůj náskok ještě o gól navýšily a BA tak musely dotahovat již tříbrankové manko. Ani tento gólový rozdíl však Černé Andělky nepoložil a v rozmezí 5 minut soupeřkám vsítily 4 branky a utkání otočily na svou stranu. Pro trenéry to byl ale varovný signál, jelikož hra z první poloviny nebyla zdaleka taková, jakou běžně tento tým předvádí.

Po horším utkání přišel o něco snazší zápas se Švédkami z Lindome, které si dorostenky BA pohlídaly a ze hřiště se odcházelo za stavu 6:0. Po dvou hracích dnech tak naše dorostenky měly na kontě 12 bodů za 4 výhry a snadno tak postoupily do vyřazovací části z prvního místa.

Úvodní zápas play off sehrály holky proti celku MLUKS Jedynka Trzebiatow. Toto klání bylo pro BA snadným rozehřátím ve vyřazovací části, polské hráčky vyřadily po výsledku 11:1. O pár hodin později je čekala odveta se švýcarským Thurgau, které jim v základní skupině nadělalo spoustu problémů. Andělky se z předcházejícího utkání poučily a tento souboj dovedly do vítězného konce. Tentokrát do švýcarské sítě nasázely 8 branek a samy inkasovaly pouze čtyřikrát.

V semifinále se hráčky BLACK ANGELS postavily proti Tatranu Střešovice. Toto klání nabídlo velmi napínavý průběh a pro divácké oko bylo více než atraktivní. O vítězství rozhodla jediná branka, kterou vstřelila Denisa Výborná, čímž poslala BA do finále. Za zmínku jistě stojí výkon brankářky Elišky Svrčkové, která i přes veškerou snahu Střešovic vyrovnat, nepustila za svá záda jediný míček.

Finálový souboj nabídl pražské derby mezi BLACK ANGELS a FAT PIPE Florbal Chodov, který se odehrál v UNYP Aréně na Podvinném Mlýně. Po doznění státní hymny se hráčky nachystaly na úvodní buly a utkání před zaplněnými tribunami mohlo začít.

Od začátku zápasu byly jasně aktivnější Andělky, které díky dvěma trefám kapitánky Lindy Fuchsové se hned v úvodu utkání ujaly vedení. V šesté minutě snížila na 2:1 Lucie Švajcrová, která ukořistila balonek u mantinelu a nekompromisně zakončila. Později se opět o slovo přihlásily Černé Andělky, které díky dvěma přesným zásahům Denisy Výborné znovu získaly dvoubrankové vedení. U první branky jí parádní nahrávkou do prázdné branky asistovala Nicol Fryčová. Na druhém gólu měla lví podíl gólmanka Svrčková, která svou spoluhráčku našla famózním výhozem. Po první polovině svítilo na tabuli skóre 4:1 pro BLACK ANGELS.

Na úvod druhé půle se Chodov snažil větší aktivitou vytvořit brankovou příležitost, avšak v cestě jim stála skvěle chytající Svrčková. I přes skvělý výkon nedosáhla na střelu Bubeníkové, kterou skvělou krosovou nahrávkou našla Křtěnová. Po 28 minutách hry byl stav 4:2 pro BA. Na jednobrankový rozdíl upravila skóre Michaela Moravcová, která v čase 31:49 ranou z dálky překonala domácí Svrčkovou.

Dvoubrankový náskok vrátila domácímu celku Linda Fuchsová, která již svou třetí trefou v zápase zkompletovala hattrick. Nenápadnou střelou od mantinelu překvapila hostující brankářku, která si tuto střelu z úhlu nepohlídala. Do konce zápasu zbývaly 3 minuty a Chodov zkusil hru bez brankáře. Domácí obrana fungovala dobře, ovšem na ránu z první z hole Moravcové nemohla přes clonu několika hráček zareagovat ani gólmanka Svrčková a Chodov tak minutu před koncem zápasu snížil na 4:5.

V závěru přišla ještě jedna nebezpečná šance z holí hostů, tu však Svrčková zlikvidovala a vyslala dlouhý výhoz, kde balonek udržela Denisa Výborná a hráčky BA tak mohly slavit zlatou medaili!

Děkujeme všem fanouškům, kteří naše hráče a hráčky v průběhu celého turnaje podporovali. DYCKY BLACK!