Dorostenky v reprezentaci U19

Na reprezentační akci juniorek v rámci Turnaje tří zemí, který se letos konal v Hradci Králové, nechybělo zastoupení BLACK ANGELS. Pojďme se společně podívat, jak se dařilo dorostenkám Lindě Fuchsové a Agátě Procházkové, které se turnaje účastní.

První utkání holky odehrály ve čtvrtek 2. února, kdy se na palubovce Sportovní haly Třebeš v Hradci Králové postavily proti juniorkám ze Švýcarska. V základní sestavě samozřejmě nechyběla ani Linda Fuchsová z BLACK ANGELS.

Utkání nabídlo napínavý vývoj, což bylo znát i na skóre. Po úvodních 15 minutách svítil na tabuli stav 1:1. Stejný počet branek na každé straně padl i v prostřední části. V úvodu závěrečné periody připravila vedoucí branku Linda Fuchsová, jejíž parádní pas usměrnila do švýcarské klece Valentýna Zerzánová. Bohužel ani branka na 3:2, na které se podílela Fuchsová, nestačila na Švýcarky, které nakonec zvládly vyrovnat. O vítěznou branku se postarala Chiara Lena Moser, jež proměnila trestné střílení a zařídila tak Švýcarsku plný počet bodů.

Pokud bychom se podívali na výkon naší hráčky, tak s jistotou můžeme říct, že Linda už v prvním klání potvrdila svou nominaci na tuto reprezentační akci. Kapitánka dorostenek zapsala jednu asistenci na třetí brance Česka.

Další duel čekal dorostenky hned v pátek od půl páté, kdy ve stejné hale tentokrát bojovaly proti Finsku. Do zápasu tentokrát naskočily obě naše hráčky Angels, jak Linda Fuchsová, tak i Agáta Procházková, pro kterou to byl premiérový start za reprezentaci. Utkání začalo ve vysokém tempu, už v 8. minutě svítil na tabuli stav 1:1. V druhé třetině se zvládla prosadit pouze Zerzánová, jež poslala Češky do vedení 2:1. V závěrečných 15 minutách se rozjel český brankostroj, který se postaral o další 3 přesné zásahy. Na brance 3:1 se asistencí podílela Linda Fuchsová, jejíž přihrávky využila Zerzánová. V rámci přesilové hry zavěsila Barbora Lovíšková, které balónek předložila Agáta Procházková. Holky si tak připsaly shodně 0+1 a mohly se společně s ostatními radovat z vítězství 5:1.

O další den později čekal naše reprezentantky již druhý duel se Švýcarkami. Tento reparát vyšel holkám na výbornou, po 45 minutách odcházeli ze hřiště po jednoznačném triumfu 4:0. Bodovou šňůru prodloužila již na 3 v řadě Linda Fuchsová, která se tentokrát prosadila střelecky. V čase 05:44 se po kombinaci s Machálkovou prosadila z předbrankového prostoru a její nekompromisní projektil proletěl až za záda švýcarské gólmanky, čímž upravila stav utkání na 2:0 pro domácí celek. V poslední třetině se chtěla ukázat i Agi Procházková. Nejprve v 33. minutě nachystala branku na 3:0 Evě Křtěnové a nakonec sama pečetila stav utkání v čase 43:52 parádním gólem na 4:0. Pro Agi Procházkovou se jednalo o premiérovou trefu v dresu s lvíčkem na prsou. Linda Fuchsová tak odcházela s bilancí 1+0, její spoluhráčka z Bleků si do statistik připsala 1+1, čímž jasně přispěly k jasné výhře 4:0. Za zmínku jistě stojí i to, že Linda byla za její výkon získala ocenění nejlepší hráčky v zápase!

Jako poslední zápas je v neděli čekala odveta s Finkami. Tentokrát v základní sestavě chyběla Linda Fuchsová a na hřiště tak nastoupila pouze Agáta Procházková, která se opět rozhodně neztratila. Finky se očividně ze zápasu poučily, jelikož neuběhla ani minuta a v čase 00:47 se radovala Venla Nousiainen. O cca 5 minut později se míček ocitl v české brance znovu. Na 2:0 pro Finsko zvýšila Miisa Turunen. V polovině 13. minuty se o už tříbrankový náskok postarala již dvougólová Turunen. Padesát vteřin před koncem úvodní části na 1:3 dokázala snížit Horčičková.

Prostřední část nabídla divákům pouze jednu jedinou branku, která však byla naštěstí do finské sítě. Po chybě Finska v obraně se míčku zmocnila Břeská, jež Klubalové připravila snížení stavu na 2:3. Závěrečná část byla skutečně napínavá, českou gólovou radost bohužel již nepřinesla. V čase 44:57 se do prázdné svatyně prosadila Miisa Turunen, která tak zkompletovala hattrick. Češky tak odcházely po 45 minutách po prohře 2:4.

Agi se v tomto klání bodově neprosadila, ale obě mohou rozhodně odcházet se vztyčenou hlavou a s dobrou vizitkou u reprezentačních trenérů. Linda Fuchsová si ve 3 zápasech připsala bilanci 1+2 a její spoluhráčka Agáta Procházková přidala do osobních statistik shodnou bilanci 1+2, kterou stihla také ve 3 utkáních. Pro holky to tak znamená průměr bodu na zápas. Můžeme si tak být jistí, že holky nevidíme v reprezentaci naposledy.

Holky děkujeme za skvělou reprezentaci klubu BLACK ANGELS na mezinárodní úrovni!