Dorostenky vybojovaly bronz

Tým dorostenek se v pátek 28. dubna vydal na cestu do Brna, kde se o víkendu konalo MČR dorostenek, na které se holky kvalifikovaly díky hladkému přechodu přes osmifinále. Pojďme se podívat, jak jejich cesta k cennému kovu probíhala.

Holky do Brna dorazily v pátek večer, kdy po ubytování na ně čekala večeře a následně týmová porada, aby se holky nachystaly na čtvrtfinále proti Tatranu. V sobotu ráno v 10 hodin se BA postavily Střešovicím v úvodním klání. Na začátku 5. minuty se jako první prosadila střešovická Cendelínová, kdy na brankovišti doklepla míček za záda Svrčkové.

V čase 06:50 se faulem provinila Nicol Fryčová a BA tak musely do 4 hráček v poli. Po chybě Tatranu v rozehrávce, se k míčku dostala Fuchsová, která propálila Bartošovou a ve vlastním oslabení tak srovnala skóre na 1:1. Zbytek oslabení se podařilo holkám ubránit. Zhruba o minutu později dostaly holky k dispozici přesilovou hru, ve které se již podruhé prosadila Linda Fuchsová. Gólovou radost Blekům překazila v čase 09:55 Cendelínová, která vyrovnala na 2:2. Minutu a půl před koncem poslala Střešovice do vedení Štípková.

Ve druhé třetině se na branku čekalo celkem dlouho. Poté, co si Svrčková poradila se střelou Peťovské, poslala parádním výhozem do brejku Výbornou, která nekompromisně zavěsila a postarala se tak o vyrovnání skóre zápasu. Nerozhodné skóre utkání bohužel nevydrželo příliš dlouho, půl minuty před koncem třetiny přesně zamířila Pieczonková.

Závěrečná třetina nabídla opět vyrovnaný florbal. Příležitost ke srovnání brankového stavu dala BLACK ANGELS Bláhová, která zahrála rukou a musela se tak odebrat na trestnou lavici. V čase 33:03 dorovnala stav zápasu Denisa Výborná, kterou před odkrytou brankou našla Agi Procházková. Ve zbytku třetí periody již branka nepadla a o postupujícím musel rozhodovat druhý duel.

Druhý zápas čtvrtfinále začal v 15:20. Úvod utkání probíhal znovu ve vyrovnaném duchu, což ostatně potvrzoval i bezbrankový stav, který trval až do poloviny 10. minuty. Jako první rozvlnila síť Denisa Výborná, která tak poslala Bleky do vedení. V prostřední části se Fryčová provinila nedovoleným zákrokem a šla si odpočinout na trestnou lavici. Početní výhodu po minutě zužitkovala Nikola Pieczonková. Vyrovnaný stav se však nelíbil Alici Jiráskové z BA, která 40 vteřin před koncem třetiny vrátila Blekům vedení.

V poslední třetině se s góly roztrhl pytel. V čase 26:50 na 2:2 srovnala Pieczonková. Vyrovnaný stav utkání příliš dlouho nevydržel. Po minutě hry se za BLACK ANGELS prosadila Tereza Staňková. Již na 4:2 navýšila v 35. minutě Alice Jirásková, které branku parádním pasem připravila Karolína Vachulová. Po inkasování si Tatran vzal oddechový čas a šel do 6 hráčů v poli. Ani to však Střešovicím nepomohlo a v čase 35:45 zapečetila skóre na 5:3 pro BA Alice Jirásková a zařídila tak postup Bleků do semifinále.

Poté, co se holky vyspaly na ně v nedělním semifinále čekal jejich největší rival, FAT PIPE Florbal Chodov. Chodovské hráčky si v semifinále poradily s FbŠ Bohemians 3:1 a 6:2. Všem bylo jasné, že půjde o velmi vyhrocené a napínavé semifinále. Vzájemná bilance ze sezóny však hrála do karet Blekům, které je dvakrát ze tří zápasů dokázaly porazit.

Zápas začal v očekávaném vysokém tempu, ale úvodní třetina příliš velké množství šancí nepřinesla. Po 12 minutách se šlo do šaten za bezbrankového stavu 0:0. Jako první se v zápase trefila chodovská Lískovcová, která se prosadila po pasu Skokové. Diváci v hale však nemuseli na vyrovnání čekat dlouho. V čase 16:05 ze standartní situace napřáhla Alice Jirásková a nekompromisně propálila Držíkovou. Ve zbytku prostřední části si více pokusů vypracoval hostující Chodov, na perfektní Svrčkovou však podruhé recept nenašel. Do závěrečné periody se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

I přes počáteční tlak ze strany Bleků, se v čase 26:28 musela na trestnou lavici odebrat Nicol Fryčová za bránění ve hře a Chodov tak dostal k dispozici početní výhodu. Přesilovou hru zužitkovala po 27 vteřinách Moravcová. Následně po chybě v rozehrávce domácích, našla Křtěnová před brankou Švajcrovou, proti které neměla Svrčková žádnou šanci. Po inkasování si trenéři BLACK ANGELS vybrali oddechový čas, aby zmobilizovali své hráčky. Ihned se urodila nadějná akce, která šla po ose Svrčková - Výborná - Procházková, její ránu však Držíková zlikvidovala. I přes hru v šesti se Blekům již nepodařilo skórovat a holky po porážce s Chodovem musely jít bojovat o bronzové medaile.

Od půl páté holky čekal poslední zápas ligové sezóny 2022/23. Postavily se proti hráčkám FBC ČPP Bystroň Group Ostrava v souboji o bronzové medaile. Úvod tohoto utkání byl z obou stran vcelku vyrovnaný, ani jedna strana nechtěla na začátku udělat nějakou zbytečnou chybu. V čase 08:35 Denisa Výborná šikovně nahodila míček do předbrankového prostoru, kde se od jedné z obránkyň odrazil až za záda Žižkové. Zbylé 4 minuty první periody toho příliš nenabídly a BA tak šly do prostřední části s vedením 1:0.

S takto hubeným náskokem však holky spokojené nebyly, proto již od začátku druhé třetiny tlačily na obranu hostujícího celku. Většinu času byly na balónku hráčky Angels, větší ohrožení branky však nevytvořily. Naopak po ztrátě míčku domácích, se před Svrčkovou dostala ostravská Kostková, která tak srovnala stav utkání na 1:1.

Vyrovnaný stav se BLACK ANGELS příliš nelíbil, proto holky vlétly do závěrečné části po hlavě. Po 18 vteřinách hry se dokázala prosadit Agáta Procházková, která tak vrátila vedení na stranu domácích. I nadále měly větší kontrolu domácí hráčky. Po výběhu ze standartní situace skórovala  Linda Fuchsová a v čase 29:59 zařídila BA dvougólový náskok. Naneštěstí se o minutu a půl později Nicol Fryčová provinila nedovoleným zákrokem a na domácí čekalo oslabení.

Eliška Svrčková za podpory defenzivního bloku zvládl ubránit toto oslabení. Hostující tým však nechtěl nic vzdát a od poloviny 10. minuty hrál v šesti. Nabídky odkryté branky využila v čase 33:57 Nikola Štekerová. Poté, co se hostující brankářka chystala na střídačku, získala míček Denisa Výborná, která ještě před brankou našla Agi Procházkovou, jež si se situací hravě poradila a uzavřela skóre zápasu na 5:1 pro BLACK ANGELS.

Ve zbylých 30 vteřinách se již nic nestalo a BLACK ANGELS se tak mohli začít radovat ze zisku bronzové medaile v kategorii dorostenek, což se v klubové historii stalo vůbec poprvé. Po historickém bronzu juniorek holky navázaly i v kategorii dorostenek a je jisté, že pro ženskou složku byla tato sezóna velice úspěšná a uvidíme, co nám hráčky BLACK ANGELS předvedou v následující sezóně.

Holkám děkujeme za fantastickou sezónu, trenérům za jejich práci a nejen rodičům, ale všem fanouškům klubu za neuvěřitelnou podporu v sezóně 2022/23.