346_20221122_213827.jpg

Druhá výhra v řadě pro mladší žákyně

13. listopadu si mlžky na 3. lize vybojovaly krásné 1. místo. Zápasy dopadly 1 remízou a 3 vítězstvími. Pojďme se společně podívat na vývoj jednotlivých utkání.

1. zápas - BLACK ANGELS vs. FAT PIPE FLORBAL CHODOV - 5:5

Do zápasu jsme vcházely s tím, že Chodov pro nás bude dnes nejtěžší soupeř. Jelikož nás bylo méně než obvykle, tedy 7+1, jsme měly přeházené lajny a některé jsme hrály na pozici, kde jsme v sezóně na turnaji ještě nikdy nenastupovaly, takže jsme se obávaly, jak se nám bude hrát. Postupně jsme si na to ale začaly zvykat a zjistily jsme, že to vlastně není až tak špatné. Jako první jsme daly 3 góly, poté nás Chodov začínal dohánět a ke konci, když už to bylo 5:3, jsme dostaly 2 úplně zbytečné góly. Další gól jsme už vsítit nestihly, ale remíza vypadala jako spravedlivý výsledek zápasu pro oba týmy, hrály jsme tak docela vyrovnaně. V zápase se faulovalo jenom trochu, jedna hráčka přepadla přes mantinel, trochu sekání a outů, jinak oba týmy hrály celkem čistě.

2. zápas - BLACK ANGELS vs. Wizards DDM SO Praha 10 - 6:3

Do zápasu jsme šly s tím, že bychom mohly hrát trochu lépe, než minulý zápas, protože už jsme si celkem zvykly na nové rozdělení lajn a protože máme něco jako ,,syndrom prvních zápasů", což znamená, že první zápasy nám většinou nejdou, protože jsme se ještě neprobudily a většinou je končíme remízou nebo prohrou. Tenhle zápas nám šel tedy lépe, měly jsme hodně střel, ale většina spíš letěla mimo bránu a některé gólmanka vychytala. Nakonec jsme daly krásných 6 gólů, i když se v zápase tentokrát faulovalo trochu více, jedna hráčka přepadla přes mantinel, jedna dostala čepelí do obličeje a pár hráček dostalo loktem. Inkasovaly jsme 3 góly, zápas tedy skončil poměrem 6:3.

3. zápas - BLACK ANGELS vs. Florbalová akademie MB 2010 - 9:4

Do zápasu jsme vcházely s tím, že MB porazíme, máme na to, tak to dáme. Střel jsme měly dost, některé letěly vedle (a to většina), některé gólmanka vychytala a některé skončily krásným gólem. Faulovalo se celkem dost, dělaly to tak, že nám podrazily nohy, my na ně spadli a nám to rozhodčí pískli. Nebo v souboji o míček nám přidržovaly florbalky a snažily se nás tím v souboji porazit, ale i tak jsme daly zatím krásných 8 gólů. Vsítily nám 3 góly, pak jsme 14 vteřin před koncem dostaly jeden zbytečný gól, což se nám nelíbilo, chtěly jsme dát ještě jeden gól, ale moc bychom na to nesázely. Čtyři vteřiny před koncem se nám to ale povedlo a po konci zápasu jsme byly v dobré náladě.

4. zápas - BLACK ANGELS vs. Fbš Bohemians - 14:5

Před zápasem jsme se dozvěděly, že máme zase přeházené lajny a prohodily jsme také gólmanky v brance. Bály jsme se toho a nelíbilo se nám to, protože jsme si už zvykly na své pozice, ale najednou jsme musely hrát zase jinde. Trochu jsme se také obávaly, že budeme už moc unavené, jelikož je to už poslední zápas a většinou už nám to kvůli tomu moc nejde. Zkusily jsme to a celkem nám to šlo. Naším štěstím bylo, že většinou soupeřky, když střílely, tak míček lete do mimo hřiště. Měly jsme také pár špatných nahrávek, ze kterých mohly být skvělé góly, ale nevyšlo nám to. Na soupeřkách bylo vidět, že jsou docela zoufalé, takže to nám ještě dodalo naději, dát ještě více gólů a více se snažit. Nakonec jsme daly skvělých 14 gólů a 5 gólů nám daly soupeřky.

Celkově jsme daly 34 gólů a 17 gólů celkem daly soupeřky nám. Myslíme si, že se nám to docela povedlo, jsme zase na prvním místě v 1. koši, takže lépe umístěné jsme dopadnout nemohly. Jsem s výsledkem turnaje spokojená, jsem ráda, že jsme to i na pozicích, kde jsme nikdy nehrály, zvládly.

Za mladší žákyně Klára Schenková a Kája Petrysyncová