333_20221027_170253.jpeg

Druhé kolo ročníku 2011

Kladno, to je to město, Kladno, to je ten hit.... To jsou slova známé písně, která je určitě všem notoricky známá a dala by se jistě všemožnými způsoby parafrázovat, jak by mi to bylo vlastní, ale nechám to tentokrát tak, a dodám jen druhou sloku …Vysoký pece tam omamně voněj, nad městem průzračnej opojnej vzduch. A do toho jsme přijeli my, abychom se utkali se soupeři v druhém ligovém klání. Sestava je dnes kompletní, na lavičce Naty, a o hru se postarají Ondra, Jáša, Hynek, Dejv, Maty, Matěj, Vojta,Vilda, Míša B., Míša D., Mára, David a dvě posily z BA 2012 Jirka a Ráďa, vše jištěno Fílou v brance.

BLACK ANGELS vs. TJ Sokol Královské Vinohrady - 1:6

Jako první nás měl prověřit soupeř, který postoupil z 3. koše. Po úvodní pasáži nepřesností z obou stran jsme propadli a bylo vymalováno 0:1. A nezůstalo jen u toho, protože soupeř prokazoval kvalitu, se kterou jsme si nevěděli úplně rady, a do poločasu přidal ještě dvě trefy. My jsme si nějaké šance vytvořili, ale s koncovkou jsme vždy naložili ledabyle. Jenže druhá část vypadala ještě hůř, po nějaké šanci z kombinace, jakoby se slehla zem a sporadická střelba metr až dva za půlící čárou soupeři příliš starosti nenadělala. Naopak my jsme měli s bráněním starostí až nad hlavu. Nebýt zcela ojedinělé kombinace šest sekund před koncem, kdy jsme vymysleli konečně pěknou akci. Jáša našel kolmicí Ondru a ten nedal blafákem gólmanovi šanci a zaznamenal tak náš aspoň čestný úspěch, jinak mohl být kromě vymalování na zdi i váleček s kanárkem...

BLACK ANGELS vs. Kanonýři Kladno - 3:5

Víme z minula, že Kladno hrálo velice dobře. O to větší překvapení byl vstup do zápasu. Po několika nepřesnostech jsme dlouhou přihrávkou za obranu uvolnili Vojtu a ten nás na oplátku poslal nechytatelnou střelou k tyči do vedení. V téhle pasáži jsme hráli opravdu dobře, měli jsme pohyb a soupeře jsme překvapovali chytrou kombinací. Z toho jsme měli vytěžit trestné střílení za hru soupeře v brankovišti, ale to se z nějakého mě neznámého důvodu nepískalo. Nemuselo nás to v tu chvíli mrzet, protože v podstatě z následující šance jsme šli do dvoubrankového vedení. Jirka našel, na vrcholu velkého brankoviště, přihrávkou Ráďu a ten pálil přesně. Jak sladký to byl začátek o to více hořký byl závěr půlky. Postupem času jsme ztratili pohyb a nápady, předali otěže Kladnu. To srovnalo skóre a v poslední minutě první půlky překlopilo vedení na svou stranu.

Ani ve druhém poločase jsme nemohli najít nit předvedeného výkonu z úvodu zápasu a tak Kladno dál na hřišti vládlo. Po stejných chybách a trestuhodném nedůrazu před brankou, navýšilo své vedení na 2:5. Tři minuty před koncem vykřesal naději Jáša, ale protože jsme se do dalších výraznějších šancí dostat nedokázali, byl gól, i přes závěrečný tlak, jen naším zbožným přáním. Výkon, kdybychom ho dokázali udržet celou dobu, nebo aspoň v delších úsecích, byl výrazně lepší než v prvním zápase a je škoda, že výsledek nevypadal pro nás lépe.

BLACK ANGELS vs. Draci Říčany - 2:6

Minulé měření sil pro nás nedopadlo nejlépe a už začátek toho dnešního napověděl, že to asi nebude jiné. Celá první půlka byla jednoznačně v režii Draků, kteří si postupně vypracovali vedení 0:4. Až v samém závěru, čtrnáct vteřin před koncem se probudil náš specialista posledních sekund Ondra a snížil střelou k tyči na 1:4. Jenže začátek druhého dějství se nám nepovedl a místo nastartování obratu jsme inkasovali. Sice jsme pak gólový příděl přibrzdili, a sami ještě korigovali skóre, ale na nějaký obrat nebo dramatizaci to bylo málo. Prohráli jsme 2:6 a je jasné, že příště na Draky musíme táhnout jedině s Bajajou.

BLACK ANGELS vs. Prague Tigers - 3:2

K pozdnímu obědu, jako bychom vařili nějakou pikantní indickou baštu. Ingredience byly opravdu ostré. Do kotlíku černé a bílé barvy přimícháme trochu oranžového tygřího chilli a o zábavu je postaráno... Možná vás napadne proč píšu o indické kuchyni. Tak za prvé, čas oběda už dávno minul a je hlad a druhým důvodem je, že kluci nastoupí proti svému donedávná ještě spoluhráči Domčovi, který nyní hostuje v Tigers.

Po vyrovnaném začátku z prvního našeho velkého závaru gól nepadl, ale vzápětí se ujala haluz ze standardky, když střela mířící přímo do pryč, změnila směr a od Vildovi tváře zapadla pod víko. Hrálo se nahoru dolů a po jedné takové akci bylo rázem srovnáno, a protože se další změna do půlky neudála skončila první část zaslouženou plichtou. 

Ve druhé, jsme bohužel znovu inkasovali. Pak nám rozhodčí věnoval přesilovku a v té jsme Tigers zmáčkli, ale gól jsme z nich nevymáčkli. Šance pokračovaly na obou stranách a konečně z jedné takové našel Jáša místo na přední tyči Domčovi branky a srovnal. Bylo to tedy zase od nuly a jistotu záchrany dávalo jen vítězství. A tak dál pokračovala přetahovaná, opět byly šance na obou stranách. Když jsme 40 sekund do konce propadli a Tigers uháněli osamoceně na Filovu branku, myslel jsem, že je rozhodnuto, jenže Fíla vytáhl jeden ze svých skvělých zákroků, kterými nás celý turnaj držel před výprasky soupeřů, a Dejv uklidil skákající míček do bezpečí. No a tak se otevřel prostor pro nás. 4 sekundy před koncem si to Jaša strčil mezi soupeři na půlce a z pravé strany našel místo nad Domčovým ramenem. Vyrovnaný zápas jsme nakonec rozhodli díky tomu, že na naší straně stálo 15 hráčů, kteří chtěli Domčovi dokázat, že si nevybral lepší tým, zatímco Tigers měli jen jednoho....

Dnes to bylo jako aprílové počasí, předváděli jsme velice pěkné florbalové akce, a to i díky dvěma zapůjčeným 2012 Jirkovi a Ráďovi. Na druhé straně jsme předvedli i fatální chyby. Je třeba vyzdvihnout první půlku první poloviny zápasu s Kladnem, kde jsme Kladno, které bojovalo o postup, jasně přehráli a šli do zaslouženého vedení 2:0. Jenže 5 minut dobré hry je málo a tak jsme zápas nedokázali dotáhnout k zisku bodů. Druhým bodem, který si zaslouží pochvalu, byla bojovnost. Díky ní jsme vstřelili tři branky v posledních 10 sekundách zápasu, poprvé jsme díky ní neodešli s prázdnou, podruhé jsme mohli pomýšlet na obrat v druhé části a po třetí jsme si udrželi příslušnost ve 2. koši.

Samozřejmě, abychom to měli kompletní, nesmí chybět trenérské okénko a v něm vyjádření Naty, takže tady je:

Na turnaji nám ve všech zápasech výrazně chyběl pohyb a to jak v obraně, tak v útoku. Nebyli jsme schopní předvídat náběhy soupeřů a to nás stálo cenné body, zároveň náš útok bez pohybu vedl většinou k okamžité ztrátě míčku ve středním pásmu nebo v souboji v útočném rohu. Věřím ale, že pohyb na hřišti je otázka především zkušenosti, kterou zatím teprve nabíráme. Pro kluky nicméně pochvala, že pokud něco opravdu chceme, dokážeme zabojovat a to se odrazilo v posledním zápase, kdy jsme díky bojovnosti (no a možná i díky hodně velkému štěstí) vyhráli zápas proti Prague Tigers. Taky bych ráda vyzdvihla práci Fíly v bráně, který nám celý turnaj perfektně kryl záda, bez něj bychom se z těch všech obdržených gólů vzpamatovávali asi ještě hodně dlouho."

Tak to bylo shrnutí našeho nedělního výjezdu do Kladna. Víme, že florbal hrát umíme, ale taky víme, že máme v určitých herních činnostech velké rezervy a musíme na nich zamakat, aby to příště vypadalo lépe nejen výsledkově, ale hlavně herně na hřišti. Já věřím, že tomu tak bude a už se těším na příští turnaj, pokud to máte stejně, budete si o tom moct přečíst v dalším článku. Díky Naty a klukům za předvedenou hru a i Vám, kteří jste to dočetli až sem...

DYCKY BLACK!

Romič