Elévové 2012 black opět bez ztráty bodu

V sobotu 5.11. se v Mladé Boleslavi uskutečnilo 3. kolo ligy elévů, skupiny 3, v němž nastoupili v této sezoně zatím neporažení elévové 2012 BLACK. Kluky čekali zajímaví soupeři zejména ze Sparty, Chodova a z hostujícího města.

BLACK ANGELS 2012 vs. Falcon - 15:2

Bleky v prvním zápase proti týmu Falcon čekal nečekaný taktický úkol od trenéra, a to pokusit se odehrát zápas pouze s trenérem z řad samotných hráčů. Jirka Kolínský fandil svému týmu z tribuny a byl hodně zvědav, jak se s touto novou výzvou kluci poperou.

První střídání, v němž Bleci obdrželi od sokolů rychlý gól, ukázalo, že by to mohl být těžký úkol - nikoliv však pro Bleky. V dalším střídání se podařilo klukům rychle srovnat stav a postupně přebírali otěže zápasu. Po několika zdařilých kombinacích vyhrávali na konci první půle již 5:2 a v tomto trendu pokračovali i po přestávce, během níž došlo i na taktickou poradu nového „trenéra“ se spoluhráči a malování na trenérskou tabuli. Kluci v tomto zápase prokázali samostatnost a herní vyspělost a zvítězili vysoko 15:2.

BLACK ANGELS 2012 vs. Sparta - 7:3

S tradičním soupeřem ze Sparty se očekával těžší zápas. Kluci ale nenechali nic náhodě a nepustili soupeře v první půli do žádné vážnější šance. Po zdařilých kombinacích a chytrém zahrání standardní situace z rohu vedli po první půli již 4:0, a to i přesto, že nepoměnili nájezd.

Po změně stran soupeř zvýšil tempo hry a snížil stav na 5:2. Kluci se ale nechali rozhodit, zablokovali veškeré útočné snahy sparťanských elévů a ještě navýšili stav na 7:2. Sparta v poslední minutě pouze korigovala výsledek na 7:3.

BLACK ANGELS 2012 vs. Mladá Boleslav - 7:2

I v tomto zápase kluci nečekali na hru soupeře a velice rychle po zahájení hry vedli již 3:0. Vypracovali si řadu dobrých střeleckých příležitostí a soupeře kombinačně přehrávali.

Mladá Boleslav i přes nepříznivý začátek nepolevovala a snažila se za každou cenu zápas zdramatizovat. Dobrá obranná hra a rychlé přechody do protiútoků vedly k postupnému navyšování vedení Bleků, což vyústilo v pohodlné vítězství v poměru 7:2.

BLACK ANGELS 2012 vs. Chodov - 9:4

V posledním zápase čekal Bleky dobře hrající Chodov. Rovněž tento soupeř se ale musel sklonit před aktivním nástupem Bleků, kdy po minutě a půl vedli kluci již 2:0. I přes velice hlasitý rodičovský kotel z Chodova se soupeři podařilo poprvé se prosadit až v šesté minutě.

V druhé půli si kluci vypracovali řadu střeleckých příležitostí, které ale většinou skončili v rukavicích soupeřova brankáře. Za stavu 7:3 se před koncem zápasu na hřišti objevili 4 hráči Bleků, což vyvolalo bouřlivou reakci v rodičovském kotli z Chodova, domáhajícím se nařízení trestného střílení. Až po chvilce chodovští rodiče zjišťují, že kluci trénují taktickou variantu hry bez brankáře, což při této početní výhodě vedlo ke střelení dalších dvou gólů do sítě Chodova. Soupeř pak pouze zmírnil stav na 9:4 střelou do prázdné branky. I v tomto zápase kluci předvedli dobrou herní a kombinační součinnost.

Hlavním tématem dne byla práce s hlavou, kdy ve všech utkáních kluky čekaly různé úkoly. Krom již zmiňovaného odehrání zápasu bez trenéra následovalo rozdělení zbylých utkání na minizápasy, ve kterých byly pro kluky připraveny další úkoly. Díky tomu byli prakticky po celý turnaj v určitém nekomfortu, což se mnohdy projevovalo na jejich herním výkonu. Vyvrcholením turnaje pak byla zmíněná závěrečná power play, kdy do ní kluci vstupovali s pocitem, že prohrávají.

Kluci ovládli i 3. kolo bez ztráty bodu s celkovým skóre 38:11. Dobrá práce Bleci!