370_20230112_152150.jpg

Gothie pohledem hráček.

Gothie pohledem našich hráček.

Švedsko

FBC LERUM

Zápas s FBC Lerum byl náš první. Většina z nás se bála, protože jsme si o švédských týmech myslely, že jsou několikrát lepší. Do zápasu jsme tedy některé nastoupily se stresem a zbrklostí. Hned ze začátku se to projevilo a ve čtvrté minutě jsme dostaly první gól na 0:1. Zápas jsme se snažily otočit, ale střely na bránu létaly úplně jinam. Těsně před koncem prvního poločasu jsme dostaly další gól na 0:2. O pauze jsme se ale navzájem podpořily, uklidnily a začaly se soustředit.Ze začátku druhého poločasu jsme na tom byly podobně, akorát se většinu času hrálo na FBC Lerum půlce. Konečně jsme čtyři minuty před koncem prolomily ledy a proměnily branku. Vstřelila ji Adéla Kuruczová na 1:2. Díky tomuto gólu jsme se probudily a dvě minuty na to se do soupeřovic branky vstřeluje druhý gól, který nedává nikdo jiný než kapitánka Beáta Blaško na 2:2. Byly jsme nadšené, že jsme to dorovnaly a snažily jsme se do branky vlepit další gól, abychom neodešly s remízou a jedním bodem. To se nám podařilo a v poslední minutě střílí gól Ema Kratochvílová na 3:2. Takto zápas ukončujeme a odcházíme s třemi body.

Autor: Linda Hrnčířová

Pixbo Wallenstam

Druhý zápas ve skupině jsme hráli proti Pixbo Wallenstam. Předešlý zápas jsme vyhrály s FBC Lerum, takže jsme měly velkou motivaci vyhrát další. Zápas začal a hned ve třetí minutě první poloviny jsme byly vyloučený na 2 minuty (za sekání). Oslabení jsme zvládly ale potom jsme dostali prvního góla v osmé minutě(1:0) pro Pixbo.

Pixbo po jejich prvním gólu pořadně přitvrdilo a v deváté minutě daly druhého góla tím zvedly skóre na (2:0).Dále ve dvanácté minutě jsme byly znovu vyloučený na 2 minuty (za vrážení). Oslabení jsme znovu zvládly ale potom jsme dostali třetího góla a skóre bylo (3:0) a my jsme pořád nedaly góla. Docela nám to ztěžovaly i rozhodčí protože jednoznačně pískali proti nám. Začala druhá polovina zápasu a náš trenér se neudržel protože rozhodčí nepískali dobře a přes celou halu se ozvalo hlasité “NOU”. Rozhodčí se rozčílili a vyloučili našeho trenéra ale potom nakonec vyloučili jednu z našich hraček na 2 minuty a po šesti minutách jsme byly znova vyloučený na 2 minuty za sekání.

Bohužel jsme zapas proti Pixbo prohrály 3:0. Ale myslím si ze zápas byl ve hře vyrovnaný akorát my jsme nedaly góly.

Autor: Áďa Černá

Třetí zápas ve skupině jsme hrály proti Jönköpings IBK. Předešlý zápas jsme prohrály, takže jsme do tohoto zápasu šly naplno. Začala první polovina a my jsme proměnily první branku. Do poločasu jsme stihly nastřílet ještě další 3 góly, takže první polovina zápasu končila 4:0 pro nás. Se začátkem druhé poloviny jsme dostaly první gól od Jönköpings IBK (4:1). To nás ale nezastavilo a chvíli na to jsme proměnily svou 5 branku a skóre se tedy zvedlo na 5:1. Do konce utkání jsme daly ještě dva góly a porazily jsme Jönkopings IBK 7:1.

Zápas mi nepřišel vyrovnaný, myslím si, že jsme byly lepší a tvořily jsme hru.

Autor: Ema Kráťa

Čtvrtý zapas ve skupině jsme hráli proti Sävsjö IBK. Hned od začátku zapasu bylo vidět že jsme byli lepší než soupeř. První gól jsme dali hned ve druhé minutě. Druhy gól jsme dali ve třetí minutě. V šesté minutě zapasu jsme měli přesilovkou kterou jsme bohužel neproměnili. V desáté minutě jsme dali třetí gól. I přesto že jsme vedli 3:0 tak jsme hráli jako kdyby to bylo 0:0 a nevypouštěli jsme ani jeden souboj. Náš čtvrtý gól jsme dali v sedmnácté minutě. Bohužel v osmnácté minutě byla vyloučena jedna z našich hraček. Oslabeni jsme ale zvládli a gól jsme nedostali. A ve dvacátédruhé minutě byla vyloučena jedna z našich protihráček. Ale ani naší druhou přesilovku v tomto zapase jsme neproměnili. Náš poslední pátý gól jsme dali těsně před koncem. Zapas tedy skončil 5:1. Soupeřky měly šance ,ale vždy jsme naše chyby napravili a gól nedostali.

Autor: Ema Radoměřská

Zápas proti IBK Lund byl náš poslední ve skupině. Na začátku zápsu jsem hodně hrály na balonku a měly hru pod kontrolou. První branku vstřelila Kateřina Mrhalová krátce po prvním buly. Soupeře jsme přehrávaly a nepouštěli moc k míčku. V první polovině zápasu jsme ustály dvě oslabení bez golu. Do druhé pulky jsme šli se skorem 3:0 pro nás. Do druhé poloviny jsou vstpupily v oslabení, ale hrály jsme na soupeřově polovině. Do konce zápasu jsme ještě vstřelily 2 branky. Celý zápas nás provázeli skvělí fanoušci s Českých Budějovic. Po tomto zápase jsme se umístily první ve skupině.

Autor: Bea Blaško

V sobotu nás čekal první zápas play-off A s Ekängens IF, do kterého jsme se dostaly díky výkonům v předchozím zápase. V šatně a pak i na hřišti se najednou u nás projevila nervozita a stres z prohry, protože v téhle části turnaje už šlo opravdu o hodně. Ze začátku zápasu jsme hrály hodně zbrkle a nervózně, ale po prvním gólu od Adély K. v 6. minutě z nás stres spadnul. Zápas probíhal skvěle, protože jsme se dokázali skvěle podpořit ze střídačky a dokonce přišli i kluci z Budějovic nám udělat kotel. Do konce první poloviny se povedlo Iloně H. dát dva góly a to už podle mě celý tým věděl, že zápas dopadne dobře. Linghems SK nebyl hrozhodně snadný soupeř, ale podařilo se nám nepodřídit jejich stylu hry a proto nám štěstí přálo. Nepřišlo mi že to byla jednostranná hra, ale naše obrana byla značně lepší.Zápas dopadnul 6:0 pro nás. Na konci jsme měli všechny neskutečnou radost, protože toto utkání nás dělilo od medaile.

Autor: Nela Rusňáková

Po úspěšném čtvrtfinále nás čekal semifinálový zápas proti Varla IBK.

Před zápasem v šatně panovala únava a velká nervozita. Zápas jsme začaly nejistě na balónku, dělaly jsme velké chyby a panikařily jsme. Po pár minutách poznání soupeře jsme se více uklidnily a začaly hrát svoji hru. Ke všemu nám pomohl první gól Adély Černé v 17. minutě.

Po celý zápas jsme byly silný do obrany a bránily jsme v pěti, šancí jsme měly dost, bohužel většina z nich nebyla proměněna.

V první minutě druhé poloviny upravila skóre Adéla Kuruczová na 2:0. Tři minuty poté trefila branku Ema Radoměrská, která změnila výsledné skóre na 3:0.

Po celý zápas nám fandili rodiče a kluci z Českých Budějovic, kteří nám dost psychicky pomohli a jsme rádi ze přišli.

Po úspěšném semifinále nás čekala regenerace a další den finále.

Autor: Ilča Hlavínová

Do finále náš tým vstoupil velice dobře. První branku se nám povedlo dát v 8. minutě a tím se dostat do vedení . Soupeřkám moc dlouho netrvalo vstřelit gól a tím srovnat skóre na 1:1 . Když začala druhá polovina tak se v našem týmu vyměnily brankářky. Opět se skóre mění po našem gólu v 22. minutě. Zanedlouho protihráčky střílí a srovnávají skóre.Necelou vteřinu po zaznění konce soupeřky střílí ale gól se neuznává to znamená jediné a to nájezdy . První nájezd jdou soupeřky a protihráč ka se trefuje gólmance do ruky druhý nájezd jde kapitánka našeho týmu která nájezd proměňuje a skóre se mění na 3:2. při dalším nájezdu se soupeř ka trefuje do tyčky a skóre se nemění náš další nájezd byl opět zakončen gólem A skóre se zvyšuje na 4:2 třetí nájezd švédek znovu končí tyčkou. Pokračuje náš tým ale bohužel nájezd neproměňujeme čtvrtý nájezd soupeřem se odráží gólmance od helmy a black angeles vítězí s konečným skóre 4:2

Autor: Edan Vorbsová