385_20230208_171101.jpg

Junioři a juniorky míří do finále základní části. Muže čekají poslední prověrky před PLAY OFF

Junioři budou o víkendu v Brně hájit pozice pro PLAY OFF. K udržení mezi osmi týmy které se vyhnou předkolu potřebují dvakrát zvítězit, nebo spoléhat na zaváhání favoritů. Juniorky hrají o lepší pozici pro výběr soupeřů v osmifinále. Muže čeká přímý souboj o sedmé místo proti Ostravě.

Mužský tým má na programu před koncem základní části ještě tři zápasy. Střetnou se postupně s PSG PANTHERS OTROKOVICE, FBC ČPP Bystroň Group Ostrava a TJ Sokol Královské Vinohrady. Poslední prověrky před vrcholem sezóny se také ještě jednou vrátí do domácích Kbel. Tam se tým Black Angels představí v neděli 12. února proti Královským Vinohradům od 17:00. Po delší době by se měli už představit všichni zranění hráči, kteří v posledních zápasech plnili jen roli náhradníků, včetně Tomáše Straky, který chyběl poslední tři zápasy. Bleci tedy budou ladit formu na PLAY OFF v kompletní sestavě.


Juniorům se zkomplikovala cesta do osmifinále díky zaváhání favoritů v posledních kolech. Ostrava si připsala první skalp Tatranu v sezóně, a Mladá Boleslav si poradila s týmem Chodova. Junioři naopak v posledních kolech nezískali ani bod, a o víkendu v Brně proto musí bodovat. Aktuálně juniorům patří osmá pozice v tabulce, s náskokem dvou bodů nad dotahující se Ostravu. Ostravský celek ale čekají poslední dva týmy tabulky, a naopak junioři se utkají s desátými Sokol Brno I EMKOCase Gullivers a třetím Bulldogs Brno. V první polovině sezóny Bleci dokázali porazit tým Bulldogs Brno v prodloužení 8:7, nicméně den předtím prohráli s týmem Gullivers 1:3. Ztráta osmé pozice by znamenala účast v předkole, a následně mohou být vybráni soupeřem pro osmifinále


Juniorky mají skvěle rozjetou sezónu. Dosud prohrály pouze třikrát, a patří jim třetí pozice v tabulce. O víkendu je z pozice favorita čekají Královské Vinohrady a Česká Lípa. Pokud se jim podaří zvítězit v obou zápasech uhájí si třetí místo, a zároveň třetí volbu soupeře v pořadí. Naposledy holky vyhrály v obou zápasech jednoznačným rozdílem. Proti SKV skončil zápas 11:2, a proti České Lípě 12:1. Poslední zápas proti České Lípě odehrají holky v domácí Čakovické hale od 14:00.