426_20230506_203810.jpeg

Kluci 2011 na Tatran Cupu

Když se řekne Tatran, vybaví se mi vždycky jako první vzpomínka na rozhovor s kamarádem, nutno říct sportem nepolíbeným a jeho konstatování po informaci - s kým hrají? S Tatranem, aha tak to je fajn, že přijede na turnaj i tým ze Slovenska :-) No tak to jen na úvod a odlehčení.

Bude to tento víkend naposledy, co tým povede Naty, která kluky měla poslední čtyři roky. Všichni jsme si přáli, aby se kluci s Naty rozloučili plackou, nebo nějakým pěkným výsledkem nebo aspoň předvedenou hrou. Jenže se nám část týmu dokázala vyoutovat díky zraněním na školních akcích a před tréninkem, což je určitý zádrhel. Navíc se poslední dobou nenacházíme v ideálním herním rozpoložení a tak bylo pro všechny překvapením, jak skvěle jsme turnaj odehráli a soupeře přímo rozdrtili precizní kombinační hrou... V tomhle duchu jsem si článek v hlavě připravoval, ale to vše tak nějak vzalo za své hned od úvodního hvizdu, ale nepředbíhejme a pojďme se věnovat sobotě.

BLACK ANGELS 2011 vs. Tatran Střešovice - 5:10

Od začátku pěkný, bojovný zápas s opravdu vysokým nasazením, kdy jsme měli dát na úvod dva góly a uklidnit se. To se bohužel nestalo a gólový účet načal Tatran. Hráli jsme fakt dobře a nakonec, to přineslo ovoce. Luky po své dlouhé zápasové absenci srovnal parádní ranou do vinglu a Jáša dvěma góly překlopil vedení na naši stranu. Ale opět jsme nevyužili naší převahu a psychickou výhodu, a proto se nám náskok do poloviny snížil na jeden gól. Do druhé půlky jsme nastoupili s pocitem lehkého uspokojení a hubené vedení se začalo pomalu rozplývat jako pára nad hrncem. Během pěti minut jsme několikrát nepohlídali jednoho hráče, ztratili bojovnost a od té doby jsme už jen tahali za kratší konec provazu. Třígólové manko se povedlo vždy jen snížit na rozdíl dvou. V samém závěru jsme trochu rezignovali a skóre tak poskočilo na konečný pětibrankový rozdíl.

BLACK ANGELS 2011 vs. Jindřichův Hradec - 2:8

Skóre jsme otevřeli my, ovšem nešťastnou tečí do vlastní branky. Další gól už přišel z florbalky soupeře, když soupeř zamířil přesně do vinglu naší branky a na třetí zásah jsme nečekali dlouho. A tak bylo třeba se zvednout a začít hrát. Do poločasu jsme zvýšili nasazení a dali gól, ale soupeř nás v samém závěru třikrát ztrestal a tak jsme poločas prohráli vysoko 1:6. Nevím proč, ale po pauze jsme museli ještě jednou inkasovat a teprve pak jsme začali opravdu naplno hrát. Jenže spěšný vlak z Jindřichova Hradce, stejně jako liška, upaloval už k Táboru a tak z toho byla jen kosmetická úprava skóre a odvrátili jsme hrozící desítku...

BLACK ANGELS 2011 vs. Štíři České Budějovice - 1:10

V sobotním posledním zápase se budeme snažit získat aspoň jeden skalp soupeře v základní skupině. A první střídání začalo moc pěkně. Hráli jsme na balónku a tlačili se do zakončení, ale v jeho závěru nám soupeř vstřelil branku a krátce na to další. To nás, ale nepoložilo, naopak jsme ožili a rychle snížili. Hráli jsme dobře, výborně jsme ubránili oslabení a Fíla chytil i nájezd za hraní v brankovišti. Byla to výborně odmakaná půlka, ale úvod do druhého dějství se vůbec nepovedl. Rychle jsme, bohužel, hned dvakrát inkasovali a z přesilovky, která nás mohla vrátit do zápasu, jsme nevymáčkli krom náznaků nic. Góly sice padaly, ale dával je pouze soupeř. A že jich bohužel bylo...

Končí sobota a nezbývá než konstatovat, že dnes jsme byli biti jako žito, snad nám neděle náladu zlepší.

Neděle je tu a čekají nás dva zápasy o umístění s herním plánem 3x10 minut, takže to budou rozhodně náročné zápasy. To se projevilo hned na úvod.

BLACK ANGELS 2011 vs. Gorily Plzeň - 3:19

Trvalo minutu, než jsme museli lovit míček ze sítě. Rozvinuli jsme soupeři červený koberec až k naší bráně a pozvali tak Gorily na hostinu. Ty se neupejpali, a my s normou minuta na gól kráčeli k debaklu. Díky soupeři, který v dalších částech sportovně polevil, jsme se mohli trochu oklepat ze studené sprchy. V závěrečné třetině jsme se dočkali čestných zásahů a víc bych to celé nekomentoval a uzavřel...

BLACK ANGELS 2011 vs. Tatran Střešovice SummerCamp - 12:3

Nikdo nechce být poslední a tak jsme se v závěrečném souboji do soupeře s chutí zakousli. Poprvé v turnaji šli i do vedení a to postupně navyšovali. Z nabídnuté přesilovky Tatran snížil, a nám se zadrhla koncovka. Když pak chytil Fíla nájezd, znovu jsme se trochu rozjeli a první třetinu vyhráli 5:1. Ve druhé jsme svůj náskok jen navyšovali a v třetí soupeře už šetřili. V každé jsme mu dovolili jednou skórovat, ale jinak jsme konečně také ochutnali, jaké je to na hřišti dominovat. Zakončení turnaje vítězstvím a tudíž pozitivně, je to nejlepší, co jsme si po nezdařeném víkendu mohli do příštích zápasů odnést.

Nesmí zde chybět trenérské okénko, které dnes bude nejen o florbalu jako takovém. Takže Naty předávám ti slovo.

„Na Tatran Cup jsme jeli bez velkých očekávání, nevěděli jsme, jak budou hrát naši soupeři, ale placku jsme přivézt plánovali. To se nám nicméně rozpadlo hned ve skupině a z celé soboty jsme si odnesli jen samé prohry. Spousta zápasů byla první polovinu vyrovnaná, ale ve druhé jsme polevili a to nás stálo výhru nebo alespoň důstojnější prohru. Nejhorší prohra, jakou jsme kdy od přípravky zažili, byla 19:3 a tu si teda budu pamatovat už vždycky. Po první 10 minutové třetině, kdy jsme prohrávali 10:0 to dokonce vypadalo, že dostaneme třeba 30:0. Naštěstí se kluci maličko vzpamatovali a poslední třetinu zabojovali. Celý turnaj byl pro mě takový rozlučkový, takže sice prohry nejsou nic moc, ale já si užívala každou chvíli s klukama na střídačce a víc než prohry mě mrzelo, že je to pro mě poslední turnaj. Děkuju ještě jednou klukům a děkuju rodičům za velkou podporu a vždycky příjemnou atmosféru, vytvořili jsme za ty čtyři roky skvělou rodinu, se kterou se vždycky ráda potkám a přeju všem jenom to nejlepší."

Nechci dělat ze závěru nějaký doják, dojetí už proběhlo v týmovém kruhu. Cesta Naty se vydala pro tento čas jinudy, ale já myslím a doufám zároveň, že stejně jako všechny cesty vedou do Říma i ta její povede v budoucnu zase zpět do Black Angels. Každopádně bych chtěl i já poděkovat za ty čtyři roky, které u kluků a s námi strávila a co je za tu dobu naučila. Je jen škoda, že to kluci nedovedou pokaždé prodat a to bude jeden z úkolů, které čekají na její následovníky Robina, Vojtu a Auího. Jedna kapitola se tedy uzavřela, tak ještě jednou - Naty děkujeme! A tímto si tedy dovolím zároveň otevřít symbolicky další a doufám, že bude minimálně stejně pěkná jako ta předchozí. Tak Bleci čůůůůs. A zase příště...

DYCKY BLACK!

Romič