372_20230115_154251.jpg

Kluci 2013 na PFC mini 2023

Byl první lednový víkend a kluci 2013 se vydali na svůj první neligový turnaj v roce 2023. Jak se jim hrálo po Vánocích a jak se naladili na rok 2023 si můžete přečíst níže.

Před turnajem jsme si řekli, o co se budeme po celý turnaj snažit a jak se chceme prezentovat na turnaji. Už teď musím říct, že se to klukům podařilo plnit. Bojovnost, aktivita jak na hřišti, tak na lavičce a nebát se hrát 1 na 1 bylo po celý turnaj na klucích vidět.

První zápas se odehrál proti Snipers Třebíč. Do zápasů kluci vstoupili dobře, byli aktivní a dostávali se do zajímavých šanci. I přes to, že jsme obdrželi branku jako první, se kluci nevzdávali. Tlačili dál na soupeře. Dvě dalekonosné střely Honzy a jeden únik Patrika - zápas otáčíme a zaslouženě vyhráváme 3:1.

V druhém zápase nás čekal známý soupeř Florbal Mladá Boleslav. Jak jsme končili první zápas, tak jsme dál pokračovali v tomhle zápase. Aktivně s chutí dovést i toto utkání do vítězného konce. Co se však v tomhle zápase vice ukázalo, tak si kluci zapomínali obsazovat volné soupeře, tak se občas stávalo že jeli sami na Kubu a v lepším případě 2 na 1. Naštěstí máme v brance Kubu, který vše pochytal a blýskl se i při chyceném nájezdu. Výhra 5:1.

 V posledním zápase s Florbal Židenice už pro trenéry bylo jasné, že skončí na prvním místě a postoupíme do finálové skupiny. To jsme však klukům nemohli říct. Kluci začali dobře a rychle se ujali vedení a vypadalo to, že si dojdeme pro klidné vítězství. To bychom však nebyli my, abychom si to nezkomplikovali a nedůrazem před naší brankou nechali soupeře srovnat na konečných 4:4.

Sobotní maraton jsme zakončili prvním zápasem ve finálové skupině s týmem Gorily Plzeň. Ze začátku to vypadalo, že to bude těžký boj a budeme bojovat o výsledek až do poslední minuty. V půlce zápasu se nám však podařilo odskočit o 3 branky a už bylo rozhodnuto. Už jsme jen postupně navyšovali na konečných 7:2. Konce zápasu byl 20:00, takže pokyn byl jasný - rychle do postele, protože v neděli ráno jsme hráli hned v 8:25.

Druhý zápas ve finálové skupině jsme odehráli proti týmu Panthers Otrokovice. Pantheři se nám zatím nedaří na turnajích porazit, a o to větší chuť byla je porazit. Zápas to byl velice zajímavý a vyrovnaný. Začátek nebyl úplně podle našich představ, skoro hned po buly soupeř otevírá skoré, což ukázalo, jaký bude průběh zápasu. I když se nám podařilo srovnat, tak soupeř zase odskočil. My jsme bohužel ztroskotali na počtu našich střel na branku. Když už jsme se dostali do střely, tak jsme branku soupeře minuli. Tím pádem si připisujeme první porážku na turnaji po výsledku 2:4.

Matematika byla jasná - výhra o 3 a dali jsme minimálně 4 góly, čímž pádem bychom skončili na prvním místě. Jakákoliv výhra skončili bychom na druhém místě a cokoliv ostatního znamenalo 3. místo. V zápase jsme byli lepší a měli jsme vice šancí, které jsme bohužel neproměňovali. Co nás už trápilo při zápase s Mladou Boleslaví - obsazování volných hráčů, se tady bohužel ukázalo jako klíčové. Byla minuta před koncem a stav 2:2. S vědomím, že nám remíza nestačí jsme odvolali brankáře a šli hrát do 4. Hra 4 na 3 se nám nepodařila a prohráváme 2:3. Na turnaji obsazujeme krásné 3. místo.

Celkově turnaj hodnotíme velice kladně. Kluci předváděli krásné výkony a velice mě potěšili, ale je potřeba zapracovat na kondiční stránce. Protože ke konci turnaje už bylo u některých znát, že toho někteří mají plné zuby a nepředvádí takové výkony, jaké by mohli.

První placka roku 2023 je doma. Věřím tomu, že na letních turnajích navážou na tento výkon a budou nám dělat dál radost. Je na co se těšit!

Bleci čůůůůůůs!

Kuba